Гійом Антуан Олів'є

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ґійом Антуан Олів'є)
Перейти до: навігація, пошук
Гійом Антуан Олів'є
Guillaume-Antoine Olivier
фр. Guillaume-Antoine Olivier
Olivier Guillaume Antoine 1756-1814.png
Народився 19 січня 1756(1756-01-19)
Тулон, Франція
Помер 1 жовтня 1814(1814-10-01) (58 років)
Ліон, Франція
Громадянство Франція Франція
Діяльність ботанік, ентомолог, зоолог, арахнолог, карцинолог
Alma mater University of Montpellier 1[d]
Галузь Ентомологія
Член Французька академія наук

Гійом Антуан Олів'є у Вікісховищі?

Гійо́м Антуа́н Олів'є́ (фр. Guillaume-Antoine Olivier; *19 січня, 1756, Тулон — †1 жовтня 1814, Ліон) — французький натураліст, ботанік та ентомолог. Автор робіт Entomologie, ou histoire naturelle des Insectes (1808) та Le Voyage dans l'Empire Othoman, l'Égypte et la Perse (1807). Він був близьким другом Фабриція Йоганна Християна і наставником та покровителем П'єра Андре Латрея (особливо під час Великої Французької Революції).

Сторінка з Entomologie, ou histoire naturelle des Insectes

Він вивчав медицину на медичному факультеті Університету Монпельє (fr:Université Montpellier 1). Також він займався природничими науками разом з П'єром Марі Огюстом Бруссоне (fr:Pierre Marie Auguste Broussonet). Після закінчення навчання він розпочав медичну практику у своєму рідному місті, але ця робота не приносила йому достатнього заробітку. Гігот Д'орсі (Gigot D'Orcy), багатий колекціонер мінералів та комах, винайняв його для наповнення своєї ентомологічної колекції у Голландії, Великій Британії та інших країнах.

Завдяки цій роботі, він зміг написати багато статей про комах і павуків в Систематичну Енциклопедію (l’Encyclopédie méthodique) (1789-1825, 10 томів, 389 ілюстрацій), а пізніше написати велику роботу про жуків (Ентомологія, або натуральна історія комах, їх загальна та специфічна характеристика, опис, синоніми та ілюстрації (Entomologie ou Histoire naturelle des insectes, avec leurs caractères génériques et spécifiques, leur description, leur synonymie et leur figure enluminée), 1798-1808 рік, 6 томів, 363 ілюстрації).

Шість років він подорожував по Середньому Сходу. Він відвідав Османську Імперію, Персію, Єгипет. За час подорожі він зібрав велику колекцію комах, і в 1798 році повернувся до Франції. Зараз ця колекція зберігається в Національному Природознавчому Музеї Франції (fr:Muséum national d'histoire naturelle). Менша частина колекції знаходиться в Единбурзькому музеї. У 1807 році Ґійом видає за свій рахунок книгу в трьох томах про свою подорож Мандри по Османській імперії, Єгипту і Персії (Voyage dans l'Empire Ottoman, l'Égypte et la Perse).

26 березня 1800 року він стає членом Французької Академії Наук, і невдовзі професором у Ветеринарному Інституті Альфорвіля.