Ґінкові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ґінкові
Період існування: пермський період[1] — сучасність
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Ginkgophyta
Клас: Ginkgoopsida
Порядок: Ґінкоподібні (Ginkgoales)
Родина: Ґінкові (Ginkgoaceae)
Engl., 1897
Роди

Дивитись текст

Вікісховище: Ginkgoaceae

Ґі́нкові[2], також гі́нкгові[3] (Ginkgoaceae) — в основному викопна група часів мезозою, яка взяла початок від насінних папоротей. У наш час ця колись велика група рослин представлена лише одним видом — ґінко дволопатеве.

У минулому ґінко дволопатеве і подібні до нього форми жили у верхньому тріасі, максимуму свого розвитку досягли у юрському періоді. Було описано 17 родів різноманітних викопних ґінкових. З крейдового періоду залишився лише один рід. Ще в третинний період ґінко було поширене майже по всій північній півкулі. Проте з настанням льодовикового періоду ареал його почав помітно скорочуватись. Тепер гінкго збереглося в природному стані тільки в горах Дянь Му-Шань провінцій Чжецзян і Аньхой Східного Китаю, де утворює мішані ліси.

Ґінко здавна культивується біля стародавніх буддійських храмів та інших історичних пам'яток і вважається священним деревом. Як стародавній релікт Землі ґінко успішно вирощують з насіння в ботанічних садах та дендропарках багатьох країн світу; в Україні — в Криму, в Закарпатті, майже в усій рівнинній частині.

Роди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Taylor, Thomas N.; Edith L. Taylor (1993). The Biology and Evolution of Fossil Plants. Englewood Cliffs, NJ: Prentice Hall. с. 138, 197. ISBN 0-13-651589-4.
  2. Ginkgoaceae // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  3. Доброчаева Д. Н., Котов М. И., Прокудин Ю. Н., и др. Определитель высших растений Украины. — К. : Наук. думка, 1987.