.name

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
.name
Введений 2001
Тип домену загальний домен верхнього рівня
Стан діючий
Реєстратор VeriSign
Спонсор Global Name Registry
Призначення Персональні сайти
Використання Використовується як передбачалося, проте не настільки інтенсивно, як .com / .biz / .info
Структура спочатку призначався для імен третього рівня (ім'я.прізвище.name), пізніше була дозволена реєстрація імен другого рівня
Документи ICANN registry agreement
Вирішення суперечок UDRP, Disputes
Вебсайт nic.name

.name — загальний домен верхнього рівня для персональних сайтів. Домен був виділено у 2001 році, у нормальну роботу запущений у січні 2002 року. Можуть бути зареєстровані як домени другого рівня (john.name — такі реєстрації дозволені з січня 2004 року), так і третього рівня (john.doe.name). Якщо домен зареєстрований на третьому рівні, то відповідний домен другого рівня (doe.name у наведеному прикладі) вже зайнятий і не може бути зареєстрований окремо.

Домен використовується як для сайтів реальних, так і вигаданих персоналій.

У листопаді 2009 року, інтернаціоналізовані доменні імена (ІДН) стали доступними для другого і третього рівня імен іменних доменів. ІДН — доменні імена, які представлені користувальницькими додатками з рідним набором знаків місцевих мов.

Реєстрація доменного імені доступна через акредитованих ICANN реєстраторів.

Наприкінці вересня 2007 року, дослідники в галузі безпеки звинуватили Глобальний Реєстр Імен в приховуванні хакерів, шляхом стягування коштів за Whois пошук. Політика продажу детальної інформації про реєстрацію іменних доменів за 2$ була піддана критиці як перешкоджання зусиллям громади, в знаходженні і знищенні розповсюдників шкідливого ПО, зомбі і серверів управління ботнетом, розташовані в .name.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]