.properties

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Properties
Розширення файлу: .properties
Тип формату: ASCII

.properties — файлове розширення для файлів, які використовуються в основному в технологіях Java для зберігання конфігураційних параметрів програми. Вони також можуть використовуватися для зберігання змінних рядкового типу для локалізації; вони відомі як Property Resource Bundles.

Кожен параметр зберігається парою двох змінних рядкового типу, одна зберігає ім'я параметра (так званий ключ), а інший зберігає значення. Кожен рядок файлу .properties, як правило, зберігаються значення одного параметру. Декілька форматів є допустимими для .properties, в тому числі ключ=значення, ключ = значення, ключ: значення та сам ключ.

.properties файли можуть використовувати знак номера (#) або знак оклику (!) як перший, не порожній символ в рядку для позначення що подальший текст це коментарій. Зворотна коса риса використовується для ескейпу. Прикладу .properties файлу наводиться нижче:

! Знак оклику також може позначати текст як коментарі.
website = http://en.wikipedia.org/
language = English
# Хек нижче каже застосунку продовжити читання
# значення на наступному рядку.
message = Welcome to \
     Wikipedia!
# Додати пропуски до ключа
key\ with\ spaces = This is the value that could be looked up with the key "key with spaces".
# Unicode
tab : \u0009

У наведеному вище прикладі, website є ключем, а відповідним йому значенням є http://en.wikipedia.org/. Рядки, які починаються з ! та # денотують коментарі і не мають ніякого ефекту на значення файлу. Ключ message має значення «Welcome to Wikipedia!», а не «Welcome to Wikipedia» (Знак оклику розглядається як частина тексту). Зауважимо також, що всі пропуски перед словом Wikipedia видалені.

Кодування в .properties файлу ISO-8859-1, також відоме як Latin-1. Всі не-Latin-1 символи повинні бути введені за допомогою символів Unicode ескейп-знаками. По прикладу \uHHHH де HHHH є шістнадцятковий індекс символу в Unicode кодування. Це дозволяє використовувати .properties файл як ресурс для локалізації. А не-Latin-1 текстовий файл може бути трансформований в правильний .properties файлу з використанням native2ascii інструмент, який поставляється з JDK або з використанням інструментів, таких, як prop2po, який керує перетворення з двомовного формату в .properties з ескейп-символами.

Посилання[ред. | ред. код]

 • en:Unired — текстовий редактор, що дозволяє редагувати файли з кодуванням \uHHHH [1].
 • native2ascii — утиліта командного рядка (поставляється разом з JDK) для конвертувань з/у кодування \uHHHH [2].
 • JLokalize — редактор *.properties [3].
 • Утиліти «prop2po» та «po2prop», що входять до інструментарію en:Translate Toolkit.
 • MultiProperties — It is an Eclipse plugin for editing multiple key-value based files with similar content. This kind of file format can be Properties for example in Java programming language, which is frequently used for backing a ResourceBundle.
 • Bracket Properties — a refresh of the Properties concept while keeping the ubiquitous .properties file format intact.
 • DOKSoft Properties Editor — useful utility to view and to edit properties files in a whole project.
 • DOKSoft Properties Editor Eclipse plugin — i18n tool for installing into Eclipse IDE.
 • Message Editor — it manages i18n for Java application. It generates XML property files. It includes two stylesheets for .properties and .xml property generation at compile time (Ant based.)