Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
1C Company
Тип приватна компанія
Заснування 1991
Штаб-квартира Москва
Ключові особи Борис Нуралієв[ru]
Галузь інформаційні технології
Співробітники 1000

Фірма «1С» — російська компанія, що спеціалізується на дистрибуції, підтримці і розробці комп'ютерних програм і баз даних ділового та домашнього призначення.

Фірма заснована в 1991 в Росії, має штат 1000 осіб.

Засновник і директор фірми — Нуралієв Борис Георгійович.

Діяльність[ред.ред. код]

Розробка[ред.ред. код]

З власних розробок фірми «1С» найвідоміші програми системи «1С:Підприємство», а також продукти для домашніх комп'ютерів та освітньої сфери, такі як: серія навчальних програм «1С:Репетитор», серія «1С:Школа» на платформі «1С:Освіта», ігри. Найпопулярнішим програмним продуктом з найбільшою кількістю продаж зараз є Бухгалтерія для України та 1С:Бухгалтерія. Спільно з компанією БЕСТ ЗВІТ фірма «1С» розробила програму «1С:Звіт» для здачі електронної звітності безпосередньо з конфігурацій 1С.

Дистрибуція[ред.ред. код]

Фірма «1С» є офіційним дистриб'ютором ПЗ IBM — Lotus, Intel, Microsoft, Novell, Symantec та інших зарубіжних фірм, а також є дистриб'ютором продукції російських компаній виробників ПЗ: ПРОМТ, ABBYY, ІНЕКО, Лабораторія Касперського, ЕргоСОЛО, Альт Лінукс, Movavi і понад 100 інших.

Злиття й поглинання[ред.ред. код]

17 липня 2008 року було оголошено про те, що 1С придбає 100% відомого російського розробника комп'ютерних ігор — компанії «Бука». За даними газети «Ведомости», сума угоди склала близько $80-90 млн.[1]

Боротьба з піратством[ред.ред. код]

Останнім часом компанія посилила боротьбу з комп'ютерним піратством.[2] Зокрема, була заборонена роздача продуктів 1С на російському бітторент трекері torrents.ru.

1С: Бухгалтерія 8 для України[ред.ред. код]

Універсальна програма масового призначення, мета створення якої - автоматизація бухгалтерського і податкового обліку на підприємстві , включаючи підготовку обов'язкової (регламентованої) звітності. Це готове рішення для ведення обліку в організаціях, що здійснюють будь-які види комерційної діяльності: оптову і роздрібну торгівлю, комісійну торгівлю, надання послуг, виробництво і т.д. Якщо Вам необхідно купити 1С 8 для бухгалтерської служби - програма 1С: Бухгалтерія 8 повністю Вам підійде. Організація бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві шляхом впровадження 

1С: Бухгалтерія 8 для України забезпечує рішення всіх задач, що стоять перед бухгалтерською службою підприємства, якщо бухгалтерська служба повністю відповідає за облік на підприємстві, включаючи, наприклад, виписку первинних документів, облік продажів і т.д. Крім того, інформацію про окремі види діяльності, торгових і виробничих операціях, можуть вводити співробітники суміжних служб підприємства, які не є бухгалтерами. 

1С: Бухгалтерія 8 для України являє собою сукупність платформи 1С: Підприємство 8 і конфігурації Бухгалтерія для України. В 1С: Бухгалтерія 8 закладена можливість сумісного використання з прикладними рішеннями Управління торгівлею для України і Зарплата і Управління Персоналом для України, також створеними на платформі 1С: Підприємство 8. Для програми 1С: Бухгалтерія 8 для України створені засоби перенесення даних з 1С: Бухгалтерія 7.7 для України. 

Освіта та Сертифікація[ред.ред. код]

Форма сертифікату 1С:Професіонал із платформи 1С:Підприємство 8

В межах освітньої діяльності фірма 1С здійснює очну й дистанційну освіту за двома напрямками:

 • вивчення можливостей та функціоналу програм 1С на рівні користувача;
 • конфігурування, впровадження і адаптація платформи та прикладних рішень 1С:Підприємство

Для забезпечення масової підготовки фахівців очне навчання здійснюється у Центрах Сертифікованого Навчання. Дистанційне навчання можливе за такими формами, як інтерактивні навчальні курси (самовчителі), інтернет-навчання, традиційні дистанційні курси.

Ще однією освітньою інновацією фірми 1С є її освітній інтернет-портал «1С:Освіта» та пов'язана із ним одноіменна система програм, яка позиціонується, як засіб підготовки мультимедійних навчальних курсів для педагогічної діяльності, інтернет-навчання та самоосвіти.[3]

Навчання на курсах фірми 1С надає зручну можливість підготуватися до іспитів з системи програм 1С:Підприємство. Разом із тим є можливість складати сертифікаційні іспити самостійно, використовуючи т.зв. «альтернативний обсяг знань». Існує дворівнева система атестацій, як за платформою, так і за прикладними рішеннями:

 1. Перший ступінь — сертифікація «1С:Професіонал» — перевіряється знання типової конфігурації або технологічної платформи. Сертифікат «1С:Професіонал» є офіційним підтвердженням того, що його власник може ефективно використовувати в своїй роботі весь спектр можливостей програм 1С:Підприємство. Сертифікат видається фірмою 1С за результатами комп'ютерного тестування. Тести, розроблені фахівцями Фінансової Академії при уряді РФ, Київського державного університету й методистами фірми 1С, дозволяють швидко та об'єктивно перевірити знання можливостей системи програм 1С:Підприємство та особливостей роботи з ними.[4]
 2. Другий ступінь — атестація «1С:Фахівець» — * 1С:Фахівець з конфігурування прикладного рішення — перевіряється розуміння методичних принципів побудови та технологія функціонування конфігурації, навички практичної реалізації завдань користувача, практичні навички конфігурування в середовищі 1С: Підприємство для розвитку існуючого або додавання нового функціоналу прикладного рішення. На іспиті необхідно грамотно створити конфігурацію, яка вирішує специфічні завдання обліку, використовуючи всі доступні засоби конфігурування.
 • 1С:Фахівець-консультант з впровадження прикладного рішення — перевіряється розуміння реалізованого функціоналу, методичних принципів побудови та технології функціонування прикладного рішення, а також уміння показати, як потреби замовника вирішуються засобами прикладного рішення. На іспиті необхідно продемонструвати методику використання типового прикладного рішення і запропонувати варіанти його адаптації з урахуванням специфіки і потреб підприємства.[5]

Мультибізнес[ред.ред. код]

автоматизація бухгалтерського та податкового обліку шляхом впровадження на підприємстві рішення 1С: Бухгалтерія 8 дозволяє організувати облік різних видів фінансово-господарської діяльності підприємства в одній програмі. Незалежно від того, яким саме бізнесом займається ваша організація — виробництвом, наданням послуг, будівництвом, будь-яким видом торгівлі - Ви можете організувати та вести облік за допомогою рішення 1С: Бухгалтерія 8 для України на платформі “1С: Підприємство 8.2”.

Все в одному[ред.ред. код]

Дана програма надає велику кількість нових можливостей, спеціалістам для ведення бухгалтерського обліку, в порівнянні з Бухгалерією 7.7. Насамперед необхідно звернути увагу на можливість вести  бухгалтерський облік декількох організацій, або індивідуальних підприємців в одній інформаційній базі, яка, безумовно, є принципово новою. Ця можливість реалізована наступним чином : при веденні бухгалтерського обліку кількох організацій в рішенні 1С: Бухгалтерія 8 для України використовуються загальні довідники контрагентів, а також номенклатури і співробітників, але звітність для організацій, при цьому, формується роздільно.Також вельми цікавим є той факт, що рішення 1С: Бухгалтерія 8 для України підтримує різні системи оподаткування, а саме : загальний режим оподаткування для організацій та для індивідуальних підприємців, Єдиний податок, ССО а також патентну систему оподаткування.  

Інтелект та зручність[ред.ред. код]

Організація бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві за допомогою рішення 1С: Бухгалтерія 8 для України  надає надзвичайно широкий спектр можливостей, в плані ведення бухгалтерського обліку, для бухгалтера. Зокрема в рішенні зберігається вся необхідна інформація про контрагентів (реєстраційні коди, банківські рахунки та контактна інформація), та про співробітників підприємства (інформація про розмір окладу, посада співробітника, індивідуальні коди та паспортні дані). Програма 1С: Бухгалтерія 8 здатна автоматично формувати різні форми податкової та бухгалтерської звітності, а також розробниками забезпечена можливість роздрукувати дані звіти, зберегти їх у файл для передачі у відповідні органи, або просто переслати документи у відповідні органи безпосередньо з програми, за допомогою телекомунікаційних каналів зв’язку.  

Мультиплатформеність - NEXT GEN[ред.ред. код]

Технологічні можливості платформи 1С: Підприємство 8 дозволяють розгорнути роботу  підприємства в режимі тонкого або веб-клієнта. Це дозволяє фахівцям працювати з інформаційною базою через інтернет, знаходячись при цьому в будь-якому місці, що надзвичайно корисно для фахівців, що працюють віддалено, ведуть декілька організацій одночасно. Також нова платформа надає можливість користувачам в повній мірі працювати з хмарними технологіями, що є надзвичайно корисно в нинішніх економічно-правових умовах. Хмарні сервіси дозволяють розмістити інформаційну базу, що містить дані бухгалтерського або будь-якого іншого обліку, в дата-центрі, що знаходиться, наприклад, в одній з країн ЄС, і забезпечити себе таким чином від "форс-мажорних" обставин. Веб-клієнт може функціонувати в середовищі Microsoft Windows, Linux, Mac OS X. Тонкий клієнт - в середовищі Microsoft Windows, Linux. Найближчим часом планується адаптація рішення 1С: Бухгалтерія 8 для України до вищевказаних можливостей нової платформи 1C: Підприємство 8.

Завдання які вирішує програма "1С: Документообіг" на підприємстві : [ред.ред. код]

 • централізоване безпечне зберігання документів,
 • оперативний доступ до документів з урахуванням прав користувачів,
 • реєстрація вхідних і вихідних документів,
 • перегляд і редагування документів,
 • контроль версій документів,
 • робота з документами будь-яких типів: офісними документами, текстами, зображеннями і т.д.,
 • повнотекстовий пошук документів за їх змістом,
 • колективна робота користувачів з можливістю узгодження, затвердження та контролю виконання документів,
 • маршрутизація документів, що настроюється по кожному виду документів окремо,
 • автоматизована завантаження документів з електронної пошти і зі сканера,
 • облік та контроль робочого часу співробітників.

Цікаві факти[ред.ред. код]

«1С» було спочатку назвою власної пошукової програми: не більше 1С (секунди) потрібно для отримання необхідної інформації.[6]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]