Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
1C Company
Тип приватна компанія
Заснування 1991
Штаб-квартира Москва
Ключові особи Борис Нуралієв[ru]
Галузь інформаційні технології
Співробітники 1000
Сайт http://1c.ru

Фірма «1С» — російська компанія, що спеціалізується на дистрибуції, підтримці і розробці комп'ютерних програм і баз даних ділового та домашнього призначення.

Фірма заснована в 1991 в Росії, має штат 1000 осіб. Засновник і директор фірми — Нуралієв Борис Георгійович. «1С» було спочатку назвою власної пошукової програми: не більше 1С (секунди) потрібно для отримання необхідної інформації.[1]

Діяльність[ред.ред. код]

Розробка[ред.ред. код]

З власних розробок фірми «1С» найвідоміші програми системи «1С:Підприємство», а також продукти для домашніх комп'ютерів та освітньої сфери, такі як: серія навчальних програм «1С:Репетитор», серія «1С:Школа» на платформі «1С:Освіта», ігри. Найпопулярнішим програмним продуктом з найбільшою кількістю продаж зараз є Бухгалтерія для України та 1С:Бухгалтерія. Спільно з компанією БЕСТ ЗВІТ фірма «1С» розробила програму «1С:Звіт» для здачі електронної звітності безпосередньо з конфігурацій 1С.

Дистрибуція[ред.ред. код]

Фірма «1С» є офіційним дистриб'ютором ПЗ IBM — Lotus, Intel, Microsoft, Novell, Symantec та інших зарубіжних фірм, а також є дистриб'ютором продукції російських компаній виробників ПЗ: ПРОМТ, ABBYY, ІНЕКО, Лабораторія Касперського, ЕргоСОЛО, Альт Лінукс, Movavi і понад 100 інших.

Злиття й поглинання[ред.ред. код]

17 липня 2008 року було оголошено про те, що 1С придбає 100% відомого російського розробника комп'ютерних ігор — компанії «Бука». За даними газети «Ведомости», сума угоди склала близько $80-90 млн.[2]

Боротьба з піратством[ред.ред. код]

Останнім часом компанія посилила боротьбу з комп'ютерним піратством.[3] Зокрема, була заборонена роздача продуктів 1С на російському бітторент трекері torrents.ru. В Україні компанія боролася з таким відомим сайтом, як EX.UA , де також була заборонена роздача 1С.

Ставлення до України[ред.ред. код]

У 2014 році «1С-СофтКлаб», дочірня компанія «1С», відмовилася видавати гру Sherlock Holmes: Crimes & Punishments української студії Frogwares через те, що вона була присвячена Небесній сотні[4][5][6].

В Україні компанія представлена великою кількістю програм для різних сфер бізнесу (аграрна, виробнича, торгівля, економіка та управління) Розробку програм для України здійснюють українські компанії. Програмами лінійки "1С:Підприємство" (Управління торгівлею, Зарплата та Управління персоналом, Бухгалтерія, Роздрібна торгівля,Документообіг, Управління виробничим підприємством) користуються майже усі компанії в Україні, лише глянувши на екран касира чи бухгалтера стане зрозуміло, що використовують програмами 1С (Watsons,AMAZONE Україна, НАСК «Оранта», АТБ-маркет, McDonald's Ukraine LTD, АВК, Fozzy Group, Укртелеком і це не повний перелік) .

Примітки[ред.ред. код]

  1. Борис Нуралиев: «Быть в бизнесе живым — значит быть быстрым»
  2. Роман Дорохов. Сыграли на $100 млн //Ведомости, № 132 (2154), 18 июля 2008
  3. «1С» не место на торрент-портале
  4. Олег Данилов (2014-10-15). Ваэль Амр, Frogwares: об играх, Шерлоке Холмсе и Майдане (російською). ITC.ua. Процитовано 2014-10-15. 
  5. Илья Логунов (2014-09-27). «1С-СофтКлаб» отказалась издавать Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (російською). Игромания. Процитовано 2014-09-27. 
  6. Игру Sherlock Holmes: Crimes and Punishments посвятили Небесной сотне (російською). Gameway.com.ua. 2014-09-30. Процитовано 2014-09-30. 

Посилання[ред.ред. код]