11 bit studios

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
11 bit studios
Тип Публічна компанія
Форма власності Société anonyme
Галузь Індустрія відеоігор
Засновано грудень 2009
Засновник(и) Гжегож Мєховський
Штаб-квартира Польща Варшава, Польща
Ключові особи Гжегож Мєховський (виконавчий директор)
Співробітники 101 (2017)
11bitstudios.com

11 bit studios S.A. — польська компанія, що займається розробленням і випуском відеоігор, з головним офісом у Варшаві. Заснована 2009 року Гжегожем Мєховським (пол. Grzegorz Miechowski) та колишніми співробітниками інших польських відеоігрових компаній: CD Projekt та Metropolis Software. Того ж року акції компанії зареєстрували на фондовій біржі «New Connect», але з 2015-го вони почали котуватися на Варшавській фондовій біржі. 2017 року в 11 bit studios працював 101 співробітник.

Історія компанія розпочалася з випуску відеогри «Anomaly: Warzone Earth», розроблення якої здебільшого велося зусиллями п'ятьох осіб. Вона не лише отримала схвальні відгуки від оглядачів і стала комерційно успішною, а й запам'яталася своїм особливим ігровим процесом, ставши першою відеогрою жанру tower offense. Після успіху свого дебютного проєкту компанія продовжила розвивати всесвіт «Anomaly», випустивши ще три проєкти: Anomaly: Korea (2012), Anomaly 2 (2013) та Anomaly Defenders (2014), яка завершила серію. Упродовж 2012-го 11 bit studios також випустила інші дві відеогри: аркаду «Funky Smugglers» та платформер «Sleepwalker's Journey», проте вони не досягли тієї ж впізнаваності та популярності. 11 bit studios стала широко відомою після випуску This War of Mine (2014) та Frostpunk (2018). Обидві стали комерційно успішними, отримавши вельми схвальні відгуки від оглядачів і гравців. Створення цих двох проєктів відкрило компанії нові шляхи для розвитку як у розробленні власних проєктів, так і у випуску відеоігор від інших компаній, чим 11 bit studios активно зайнялася одразу після успіху This War of Mine, випустивши зокрема такі проєкти, як «Moonlighter»[en] (2018) та Children of Morta (2019).

До 2016 року 11 bit studios також займалася розповсюдженням відеоігор, відкривши 25 квітня 2014 року свою інтернет-крамницю «Games Republic» (укр. Відеоігрова республіка). Проте через незадовільні фінансові результати крамницю вирішили закрити, а дочірню компанію, що займалася підтримкою сервісу, продати.

Історія[ред. | ред. код]

11 bit studios була заснована у грудні 2009 року Гжегожем Мєховським (пол. Grzegorz Miechowski)[1][2] у польській столиці Варшаві[3]. До цього Гжегож разом з Адріаном Хмєляжем (пол. Adrian Chmielarz) були співзасновниками та очільниками іншої польської відеоігрової компанії «Metropolis Software» (відомої розробленням Tajemnica Statuetki, Gorky, Infernal та інших),[4] придбаної 2008 року CD Projekt (The Witcher)[5]. Новоутворена команда 11 bit studios була сформована саме зі співробітників цих двох компаній[1]. 28 жовтня 2010 року акції 11 bit studios зареєстрували на New Connect, фондовій біржі для невеликих підприємств[6].

Перші проєкти[ред. | ред. код]

Першим проєктом студії, який розроблювався зусиллями п'ятьох осіб, стала відеогра «Anomaly: Warzone Earth», офіційно анонсована у жовтні 2010 року та випущена у квітні 2011-го[1][7][8]. Відеогра стала комерційно успішною та отримала схвальні відгуки від оглядачів[1][9]. Anomaly: Warzone Earth спершу була випущена для Microsoft Windows і macOS,[7] та згодом її портували для iOS й Android,[10] а також Xbox Live Arcade[11] та PlayStation 3[12]. Однією з головних особливостей відеогри став її ігровий процес, який, на відміну від класичних проєктів жанру tower defense, зосереджувався не на спорудженні веж/башт для захисту від ворожих сил, а навпаки, полягав у проведенні власних військ через ворожі укріплення[13]. Anomaly: Warzone Earth стала першою відеогрою такого жанру, який описується та згадується у різних джерелах, як «reverse tower defense» (укр. обернений tower defense),[14] або просто «tower offense»[15] чи «tower attack»[16].

Успіх Anomaly дозволив компанії зайнятися розвитком серії та спробувати запустити інші проєкти. За рік 11 bit studios поділилася першими планами на майбутнє, анонсувавши розроблення прямого продовження для Warzone Earth під назвою «Korea» та двох інших проєктів: аркадного симулятора працівника аеропорту «Funky Smugglers» та платформера-головоломки «Sleepwalker's Journey»[17]. Усі три були випущені впродовж 2012 року для iOS та Android, отримавши схвальні відгуки від оглядачів і гравців[18][19][20]. Хоча Warzone Earth, якою 11 bit studios започаткувала серію «Anomaly», спершу була випущена саме для комп'ютерів і лише згодом портована для мобільних пристроїв, випуск Korea, яка є повноцінним продовженням першої частини, проходив протилежно: випуск для смартфонів відбувся у грудні 2012 року, а версія для комп'ютерів була випущена лише згодом[21].

На початку 2013 року 11 bit studios анонсувала розроблення продовження для Anomaly Korea під назвою «Anomaly 2», яка, на відміну від своєї попередниці, стала передусім відеогрою для персональних комп'ютерів[22]. За два тижні до анонсу компанія провела промоційну кампанію на підтримку Anomaly 2, за умовами якої, охочі могли передзамовити тоді ще не розголошений проєкт за половину від повної ціни, отримавши також дарунок від студії у грі[23][24]. Відеогра була випущена для Microsoft Windows, macOS та Linux 15 травня 2013 року,[25] того ж року портована у жовтні для iOS[26] та у листопаді для Android[27]. Наступного року відеогра була випущена й для PlayStation 4[28]. Anomaly 2 була схвально сприйнята гравцями та оглядачами, які відзначили значний зріст якості графічної складової,[26] цікавинки та нові особливості ігрового процесу як під час однокористувацької гри,[29] так і в багатокористувацькому режимі,[30][31] якого бракувало оглядачам в Anomaly Korea,[21] а також дизайн рівнів[32]. Проте вони також відзначали, що відеогрі бракує нововведень та оригінальності[29][30][32].

This War of Mine та завершення Anomaly[ред. | ред. код]

2014 року до компанії доєдналися продюсер Марек Зємак (пол. Marek Ziemak) і дизайнер ігрового процесу Мацєй Щенсьнік (пол. Maciej Szczęśnik), які до цього працювали в CD Project RED над створенням The Witcher 3: Wild Hunt[3][33]. Навесні компанія анонсувала створення двох нових проєктів, що мали вийти того ж року: Anomaly Defenders, випуск якої для Microsoft Windows, macOS і Linux відбувся наприкінці травня,[34] а також This War of Mine,[35] яка була випущена восени. В анонсі розробники заявили, що Anomaly Defenders стане останнім проєктом серії, а ігровий процес буде побудований, на відміну від попередніх частин, у жанрі tower defense[36]. Згідно з даними аналітичних вебсайтів «Metacritic» та «OpenCritic» відеогра отримала змішані відгуки від оглядачів і гравців[37][38]. Вони відзначали, що відеогра багато в чому поступається попереднім частинам серії, зокрема масштабністю та відсутністю яскравих нововведень в ігровому процесі[39][40][41]. Упродовж року розробники портували відеогру для iOS та Android[42][43]. 14 листопада 11 bit studios випустила свою другу заплановану відеогру, яка досягла значно вищих висот, ставши одним із найуспішніших проєктів компанії. This War of Mine отримала не лише вельми схвальні відгуки від оглядачів і гравців,[44] а й стала комерційно успішною: суму для покриття усіх видатків на створення та просування проєкту було зібрано вже за перших два дні від випуску[45]. Відеогру хвалили за особливості ігрового процесу, емоційність викладених подій та співпереживання до героїв, що утворюється впродовж гри[46][47]. Через кілька днів після випуску This War of Mine піар- та маркетинг-менеджер компанії Кароль Зайончковський (пол. Karol Zajączkowski) поширив кілька безкоштовних кодів, необхідних для активації відеогри в Steam, на вебсайті «The Pirate Bay», попросивши користувачів поділитися зі знайомими будь-якими позитивними враженнями від відеогри: «Якщо за якихось певних обставин ви не можете дозволити собі придбати гру, все гаразд... І якщо після проведеного в грі часу вона вам сподобається, просто розкажіть про неї іншим, ви нам дуже цим допоможете»[a][48][49]. Для підтримки благодійної організації «War Child UK» розробники створили спеціальне доповнення до This War of Mine, яке додавало картини на воєнну тематику відомих художників[50]. 20 грудня 2018 року 11 bit studios відзвітувала, що на продажах вдалося зібрати понад 500 тисяч доларів США[51][52][53]. Продажі самої ж відеогри за перший рік склали понад 700 тисяч копій,[54] а 2019-го перетнули помітку в 4,5 мільйони[55]. З 2015 року акції компанії почали котуватися на Варшавській фондовій біржі[56]. Тоді у компанії працював 61 співробітник,[57] проте вже наступного року команда розширилася до 69 осіб[58].

Також 2014 рік відзначився для 11 bit studios запуском їхнього видавничого підрозділу «11 bit launchpad»[59]. Першим проєктом видавця стала відеогра «Spacecom» від Flow Combine,[60][61] випущена компанією восени того ж року[62]. 11 bit launchpad мала стати звичайним видавничим брендом (лейблом) компанії, але успіх This War of Mine дозволив компанії не лише розширити можливості у галузі, а й витратити більше часу на підготовку до випуску нових проєктів. За словами Павела Фельдмана, команда впродовж вісімнадцяти місяців перебрала понад сотню різноманітних відеоігор у спробах визначити свою ідентичність: «Інший шлях, якому ми віддаємо перевагу, полягає у обранні тільки тих ігор, які ми розуміємо та, що найважливіше, про які знаємо як говорити, і можемо бути певними, що вони отримають повну нашу увагу — таку ж увагу, яку ми приділили This War of Mine».[63]

Через два роки після випуску This War of Mine компанія анонсувала розроблення відеогри «Frostpunk», оприлюднивши перше промоційне відео[64]. Розробники розповіли, що, як і в This War of Mine, у Frostpunk гравцям доведеться вирішувати складні моральні дилеми, проте події гри відбуватимуться вже у повністю засніженому світі[65]. Випуск відеогри був запланований на 2017 рік[64][66].

Видавець відеоігор і Frostpunk[ред. | ред. код]

2017 року успішність This War of Mine не лише дозволила компанії вести кілька нових проєктів одночасно, а й також збільшити кількість співробітників до 101 особи[57]. Того ж року компанія продовжила займатися видавничою діяльністю: новим проєктом стала відеогра «Beat Cop» від Pixel Crow[67]. Вона не стала комерційно успішною та отримала змішані відгуки від оглядачів[68]. Найбільше критикою була піддана манера подання подій відеогри, які відбуваються в середині 1980-х[69][70]. Персонажі відеогри часто використовують як расистські, так і сексистські репліки[70]. На думку оглядача Джона Волкера від Rock, Paper, Shotgun, розробники не змогли таким чином передати автентичність тих часів, лише погіршивши враження від проєкту[69]. Рішення 11 bit studios випустити Beat Cop не виправдало сподівань й шанувальників компанії після останніх успішних проєктів. Як стверджував маркетинговий директор 11 bit studios Патрик Гжещук (пол. Patryk Grzeszczuk) в інтерв'ю 2018 року для GamesIndustry.biz, на відшкодування збитків знадобилися місяці, зокрема через підтримку Beat Cop не лише до, а й після офіційного випуску. Також Гжещук розповідав, що якщо розробники могли пояснити причину додання того чи іншого об'єкту до відеогри, то вони як компанія не мали жодних заперечень, оскільки не хотіла ніяким чином обмежувати процес створення. Він визнав, що випуск відеогри у тому стані, якому вона була на той час було помилковим рішенням, проте заперечив, що Beat Cop була геть поганою: «Якби ми зараз спробували це знов, усе було б інакше... Я б не сказав, що ми повністю незадоволені Beat Cop, бо це не так. Це не досконала гра, і геть далека від того, щоб називатися досконалою, але деякі представлені ідеї були досить непоганими»[b]. Відповідаючи на зауваження щодо манери подання, він визнав, що наступного разу підходив би до цього питання з іншої сторони: «...перше, що ми мали б зробити, так це почати співпрацювати з кимось, хто розуміється на таких темах і культурі, щоб зрозуміти, як гра повинна передавати різні тематики»[c].[67] У серпні 2017 року компанія повідомила, що займатиметься випуском Children of Morta від Dead Mage[71] та Tower 57 від Pixwerk[72]. Остання була випущена у листопаді того ж року[73] та отримала змішані відгуки від оглядачів і гравців[74][75].

Попри плани випустити Frostpunk наприкінці 2017 року, кінцева дата виходу була відтягнена до 24 квітня 2018-го[76]. Відеогра відзначилася як схвальними відгуками від оглядачів і гравців, так і хорошими прибутками, перевершивши сподівання компанії: за три дні від початку продажів вдалося продати понад 250 тисяч копій, що повністю покрило всі витрати 11 bit studios як на розроблення відеогри, так і на маркетингову кампанію,[77][78] а за рік кількість проданих копій перетнула помітку в 1,4 мільйона[79][77]. Наприкінці 2019-го відеогра була випущена для PlayStation 4 та Xbox One[80]. Ігровий процес This War of Mine більше зосереджувався на історії кількох осіб і труднощах, з якими їм доводиться зіткнутися під час облоги міста, водночас ігровий процес Frostpunk вирізнявся тим, що зосереджувався більше довкола гравця/гравчині та вирішення ними моральних дилем цілої спільноти в екстремальних умовах вулканічної зими[1]. Через місяць після випуску Frostpunk видавничий підрозділ 11 bit studios випустив відеогру «Moonlighter»[en] від Digital Sun, яка також справила хороші враження та стала комерційно успішною[81]. Випуск двох вдалих проєктів поспіль відкрив компанії нові шляхи для розвитку. До весни 2018-го 11 bit studios як видавець обмежувалася 450-ма тисячами євро на проєкт, проте з успішними продажами Frostpunk і Moonlighter обмеження були прибрані, дозволивши вкладати кошти у витратніші задуми[82]. Moonlighter стала першим проєктом 11 bit studios випущеним у Японії, окрім того відеогра потрапила там до п'ятірки бестселерів у перший тиждень випуску[81]. Продажі та популярність Moonlighter суттєво зросли після портування видавцем відеогри на Nintendo Switch восени того ж року[83]. 2019 року серед усіх платформ було продано понад 500 тисяч копій,[84][85] а в червні 2020-го продажі сягнули 1 мільйона: найбільше прибутків надійшло саме від продажів копій відеогри для Nintendo Switch[86].

На початку вересня 2019 року 11 bit studios випустила Children of Morta для Microsoft Windows, macOS та Linux[87]. Уже за перші дні відеогра потрапила до переліку найпродаваніших проєктів на Steam та GOG,[87] повністю покривши всі видатки Dead Mage на її створення[88]. Окрім того Children of Morta отримала дуже схвальні відгуки від оглядачів і гравців, відповідно до даних OpenCritic і Metacritic[89][90]. Упродовж року відеогру портували для PlayStation 4 та Xbox One,[91] а також Nintendo Switch[92].

2020 рік відзначився для компанії внесенням їхньої This War of Mine до списку рекомендованих творів для учнів старших класів Польщі[93][94]. Таким чином, проєкт від 11 bit studios став першою відеогрою у світі, яка була додана до шкільної програми[95].

Розроблені проєкти[ред. | ред. код]

Рік Назва Жанр Платформа
2011 Anomaly: Warzone Earth Tower Offense Microsoft Windows, macOS, iOS, Android, Xbox Live Arcade, PlayStation 3
2012 Funky Smugglers Аркада iOS, Android, Microsoft Windows, macOS
Sleepwalker's Journey Платформер
Anomaly: Korea Tower Offense iOS, Android, Microsoft Windows, macOS, Linux
2013 Anomaly 2 Microsoft Windows, macOS, iOS, Android, PlayStation 4
2014 Anomaly Defenders Tower Defense Microsoft Windows, macOS, Linux, iOS, Android
This War of Mine Симулятор виживання
2018 Frostpunk Симулятор містобудування Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Випущені проєкти[ред. | ред. код]

Рік Назва Жанр Розробник Платформа
2014 Spacecom Стратегія в реальному часі Польща Flow Combine Microsoft Windows
2017 Beat Cop Симуляційна відеогра Польща Pixel Crow Microsoft Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Tower 57 Бойовик Pixwerk Microsoft Windows, macOS
2018 Moonlighter[en] Рольова відеогра Іспанія Digital Sun Microsoft Windows, macOS, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
2019 Children of Morta Рольова відеогра, roguelike США Dead Mage Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Games Republic[ред. | ред. код]

25 квітня 2014 року компанія у співпраці з Game Delivery Network запустила власну інтернет-крамницю «Games Republic» (укр. Відеоігрова республіка) для продажу відеоігор. Проте розчарувавшись фінансовими досягненнями та не знайшовши можливостей для поліпшення ситуації в наступних фінансових кварталах, 11 bit studios закрила вебсайт наприкінці 2016 року[96][97]. 11 квітня 2017-го компанія повідомила, що їхню дочірню компанію, яка займалася підтримкою сервісу, придбала компанія «Lousva Trading Limited»[98].

Див. також[ред. | ред. код]

 • Techland — польська компанія, що займається розробленням та випуском відеоігор. Відома створенням таких проєктів, як Call of Juarez (2006), Dead Island (2011), Dying Light (2015) та інших.
 • Bohemia Interactive — чеська компанія, команда якої відома розробленням відеоігор серії «Arma», як-от Arma 2 (2009) чи Arma 3 (2013), відеогри DayZ (2018), Ylands[en] (2019) та інших.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г д The 11 Bit Revolution: How a Polish Studio is Making Games That Matter. COGconnected (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-20. Процитовано 2020-07-21. 
 2. Metropolis Software i inne legendy branży powracają wraz z 11 bit studios | GRYOnline.pl. GRY-Online.pl (pl-PL). Процитовано 2018-04-11. 
 3. а б Witcher 3 devs hired by indie studio. GameSpot (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 4. Beta + Cancelled Metropolis Software Video Games - Unseen64. Unseen64: Beta, Cancelled & Unseen Videogames! (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-21. Процитовано 2020-07-21. 
 5. Metropolis Joins CD Projekt Group - IGN (en). Архів оригіналу за 2017-12-11. Процитовано 2020-07-21. 
 6. o.o., Kasat Sp. z. Debiut 11 bit studios SA na NewConnect. eGospodarka.pl (pl). Процитовано 2018-04-11. 
 7. а б Rossignol, Jim (2010-10-13). 11bit Announce Anomaly: Warzone Earth. Rock, Paper, Shotgun (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-21. Процитовано 2020-07-21. 
 8. Shack Giveaway: Anomaly Warzone Earth. Shacknews (en). Архів оригіналу за 2020-07-21. Процитовано 2020-07-21. 
 9. Anomaly: Warzone Earth. Metacritic (en). Процитовано 2020-08-02. 
 10. Andrew Huff. Anomaly: Warzone Earth HD drops Amazon exclusivity, now available on the Android Market. web.archive.org (en-gb). Процитовано 2020-07-24. 
 11. Anomaly Warzone Earth Coming to XBLA - Xbox 360 News at IGN. web.archive.org. 2012-01-08. Процитовано 2020-07-24. 
 12. Anomaly: Warzone Earth Takes Aim On PlayStation 3. PlayStation.Blog (en-US). 2012-07-25. Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 13. Tower defense gets turned on its head in Anomaly: Warzone Earth | Plugged In - Yahoo Games. web.archive.org. 2016-03-06. Процитовано 2020-07-24. 
 14. GDC 2011: Upcoming 'Anomaly Warzone Earth' - Tower Defense in Reverse. TouchArcade (en-US). 2011-03-22. Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 15. Biessener, Adam. Anomaly: Warzone Earth Review. Game Informer (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 16. Tower defense gets turned on its head in Anomaly: Warzone Earth - Video Games Blog Plugged In - Yahoo! Games. web.archive.org. 2011-01-25. Процитовано 2020-07-24. 
 17. Diener, Matthew. Anomaly Korea and two other new titles announced by 11 Bit Studios. www.pocketgamer.com (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 18. Funky Smugglers Review - IGN (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 19. Sleepwalker's Journey. www.pocketgamer.com (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 20. L'anomalia è tornata. Multiplayer.it (it). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 21. а б Anomaly Korea review – Gangnam strategy. Metro (en). 2013-01-08. Архів оригіналу за 2019-10-20. Процитовано 2020-07-24. 
 22. Matulef, Jeffrey (2013-02-28). Anomaly 2 announced by 11 bit studios. Eurogamer (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 23. Anomaly Korea creators tease secret game, which you can preorder now. Engadget (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 24. Matulef, Jeffrey (2013-02-14). Anomaly dev offers 50 per cent off pre-orders on its unannounced game. Eurogamer (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 25. Savage, Phil (2013-05-16). Anomaly 2 released on Steam, trailer shows mighty morphing tower dangers. PC Gamer (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 26. а б Anomaly 2. www.pocketgamer.com (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 27. Slater, Harry. Silver Award-winning tower offence game Anomaly 2 is now available on Android. www.pocketgamer.com (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 28. Anomaly 2 sports a September 16 release date for PS4. Engadget (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 29. а б Anomaly 2 Review - IGN (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 30. а б May 2013, Giancarlo Saldana 15. Anomaly 2 review. gamesradar (en). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 31. Tower offense, parte seconda. Multiplayer.it (it). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 32. а б Anomaly 2 Review. GameSpot (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-24. Процитовано 2020-07-24. 
 33. Witcher devs join 11 Bit Studios. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-17. Процитовано 2020-07-15. 
 34. Anomaly Defenders Out Now On Game Republic and Steam -. mxdwn Games (en-US). 2014-05-29. Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 35. Holmes, Mike. This War of Mine announced. Gamereactor UK (en). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 36. emilygera (2014-05-23). Anomaly Defenders is coming May 29 to PC and Mac. Polygon (en). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 37. Anomaly Defenders. Metacritic (en). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 38. Anomaly Defenders for PC Reviews. OpenCritic (en). 2014-06-02. Процитовано 2020-07-25. 
 39. Davies, Ryan (2014-06-28). Anomaly Defenders Review. GameGrin (en). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 40. Anomaly Defenders Review. GameSpot (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 41. Dalla parte dei cattivi. Multiplayer.it (it). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 42. Br; Shaul|September 26, y; 2014. Chillingo, 11 Bit Studios Release Anomaly Defenders on iOS, Android. www.adweek.com (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 43. 11 Bit Studios Launches Anomaly Defenders Ahead Of Schedule. Android Headlines (en-US). 2014-09-23. Архів оригіналу за 2020-07-25. Процитовано 2020-07-25. 
 44. This War of Mine. Metacritic. Архів оригіналу за 2018-04-18. Процитовано 2018-04-11. 
 45. Yin-Poole, Wesley (2014-11-27). It took just two days for This War of Mine to make its money back. Eurogamer (en). Архів оригіналу за 2020-04-02. Процитовано 2020-07-21. 
 46. This War of Mine Review. GameRevolution. Архів оригіналу за 2020-07-14. Процитовано 2020-07-13. 
 47. Tack, Daniel. This War Of Mine Review – Despondent Days, Nihilistic Nights. Game Informer (en). Архів оригіналу за 2019-08-23. Процитовано 2020-07-13. 
 48. 11 Bit Studios fights pirates with free Steam codes. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-15. Процитовано 2020-07-15. 
 49. This War of Mine developers give steam codes to would be pirates. PCGamesN (en-GB). Архів оригіналу за 2020-07-16. Процитовано 2020-07-15. 
 50. This War of Mine DLC to benefit War Child charity. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-22. Процитовано 2020-07-21. 
 51. Fogel, Stefanie; Fogel, Stefanie (2018-12-20). ‘This War of Mine’ Dev 11 Bit Studios Raises Over $500,000 for Charity. Variety (en). Архів оригіналу за 2020-07-15. Процитовано 2020-07-15. 
 52. December 2018, Rachel Weber 20. This War of Mine raises $500,000 for War Child charity. gamesradar (en). Архів оригіналу за 2020-07-16. Процитовано 2020-07-15. 
 53. 11 bit studios raises over $500,000 for War Child. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-15. Процитовано 2020-07-15. 
 54. This War of Mine: Five years later. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-19. Процитовано 2020-07-18. 
 55. This War of Mine has sold 4.5m units worldwide, raised $500,000 for charity. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-18. Процитовано 2020-07-18. 
 56. 11 bit studios zadebiutuje na rynku głównym GPW 18 grudnia. Bankier.pl (pl). Процитовано 2018-04-11. 
 57. а б Polska, Grupa Wirtualna. 11 bit studios SA - O firmie. www.money.pl (pl-PL). Архів оригіналу за 2019-09-05. Процитовано 2020-07-13. 
 58. Podstawowe informacje - 11 bit studios SA (11BIT) - Giełda - Bankier.pl - 1. Bankier.pl (pl). Процитовано 2018-04-11. 
 59. 11 Bit Studios Bringing 'This War of Mine' and 'Spacecom' to PAX East -. mxdwn Games (en-US). 2014-08-19. Процитовано 2020-08-01. 
 60. 11 bit studios Announces Spacecom, a Strategic Starfleet Command Game (en-US). Архів оригіналу за 2015-12-26. Процитовано 2020-08-01. 
 61. Wawro, Alex. The makers of Anomaly are launching their own publishing label. www.gamasutra.com (en). Процитовано 2020-08-01. 
 62. Spacecom Review. GameSpot (en-US). Архів оригіналу за 2019-06-03. Процитовано 2020-08-01. 
 63. “We know how to talk about these games. All we need are talented developers”. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-15. Процитовано 2020-08-01. 
 64. а б McWhertor, Michael (2016-08-30). Frostpunk is a steampunk survival game set on a frozen world. Polygon (en). Архів оригіналу за 2019-08-07. Процитовано 2020-07-23. 
 65. This War of Mine Developer 11 bit studios Reveals New Survival Title, Frostpunk. DualShockers (en). 2016-08-30. Процитовано 2020-07-23. 
 66. 11 BIT STUDIOS S.A. - Zmiana daty premiery gry „Frostpunk”. www.parkiet.com (pl). Архів оригіналу за 2019-04-02. Процитовано 2020-07-23. 
 67. а б The art of failing: What 11 bit Studios learnt from Beat Cop. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-14. Процитовано 2020-07-14. 
 68. Beat Cop. Metacritic (en). Процитовано 2020-08-02. 
 69. а б Walker, John (2017-03-28). Wot I Think: Beat Cop. Rock, Paper, Shotgun (en-US). Процитовано 2020-07-14. 
 70. а б Birnbaum, Ian (2017-05-10). Beat Cop review. PC Gamer (en-US). Архів оригіналу за 2020-07-18. Процитовано 2020-07-14. 
 71. 11 Bit Studios will publish Children of Morta, a | GameWatcher. www.gamewatcher.com (en). Архів оригіналу за 25 березень 2020. Процитовано 2020-08-01. 
 72. BRIEF-11 Bit Studios to publish Tower 57 game. Reuters (en). 2016-08-15. Архів оригіналу за 2016-08-16. Процитовано 2020-08-01. 
 73. Review: Tower 57. Hardcore Gamer (en-US). 2017-11-13. Архів оригіналу за 2020-01-05. Процитовано 2020-08-01. 
 74. Tower 57. Metacritic (en). Процитовано 2020-08-01. 
 75. Tower 57 for PC Reviews. OpenCritic (en). 2017-11-13. Процитовано 2020-08-01. 
 76. Frostpunk release date pushed back to April. PCGamesN (en-GB). Процитовано 2020-07-23. 
 77. а б 11 bit Studios: Expanding the horizons of Frostpunk. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-03-19. Процитовано 2020-07-14. 
 78. Гра Frost punk окупилася менш, ніж за 3 дні. tehnot.com (uk-UA). Процитовано 2018-08-09. 
 79. Frostpunk sells over 1.4 million copies in its first year. VentureBeat (en-US). 2019-04-24. Архів оригіналу за 2020-07-14. Процитовано 2020-07-14. 
 80. Premiera gry "Frostpunk" na konsole Xbox One i PS4 ustalona na 11 października. Bankier.pl (pl). 2019-08-13. Процитовано 2020-07-23. 
 81. а б 11 bit Studios embraces "limitless" potential as a publisher. GamesIndustry.biz (en). Процитовано 2020-07-18. 
 82. 11 bit studios Publishing Aiming for More Ambitious Projects. TechRaptor (en). Архів оригіналу за 2020-07-18. Процитовано 2020-07-18. 
 83. Digital Sun's Moonlighter has sold 500k copies. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-17. Процитовано 2020-07-17. 
 84. Indie hit Moonlighter sells 500,000 copies. VentureBeat (en-US). 2019-04-09. Процитовано 2020-07-17. 
 85. McAloon, Alissa. Moonlighter sells 500,000 copies in less than a year. www.gamasutra.com (en). Процитовано 2020-07-17. 
 86. Digital Sun's Moonlighter hits 1m copies sold. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-21. Процитовано 2020-07-21. 
 87. а б Children of Morta Covers Development Costs "after only a | GameWatcher. www.gamewatcher.com (en). Процитовано 2020-08-01. 
 88. MaddOx (2019-12-17). Children of Morta 2020 roadmap. FULLSYNC (en-GB). Архів оригіналу за 2019-12-27. Процитовано 2020-08-01. 
 89. Children of Morta. Metacritic (en). Процитовано 2020-08-01. 
 90. Children of Morta for PC, Switch, PS4, XB1 Reviews. OpenCritic (en). 2019-09-01. Процитовано 2020-08-01. 
 91. Children of Morta Launches For PC On September 3, Consoles On October 15. Player.One (en). 2019-08-08. Процитовано 2020-08-01. 
 92. Children of Morta Review - Review. Nintendo World Report. Процитовано 2020-08-01. 
 93. Гру This War of Mine додадуть до шкільної програми. www.unian.ua (uk). Архів оригіналу за 2020-07-13. Процитовано 2020-07-13. 
 94. 👾 У Польщі вперше в історії додали відеогру до шкільної програми з літератури — This War of Mine. Na chasi. 2020-06-18. Архів оригіналу за 2020-07-16. Процитовано 2020-07-13. 
 95. У Польщі шкільний список рекомендованих до читання книг поповнився комп’ютерною грою. Це сталося вперше у світі. hromadske.ua (uk). Архів оригіналу за 2020-07-13. Процитовано 2020-07-13. 
 96. Torchała, Adam. 11 bit studios zamknie platformę Games Republic. Bankier.pl (pl). Процитовано 2018-04-11. 
 97. 11 bit Studios closes its Games Republic online store. GamesIndustry.biz (en). Архів оригіналу за 2020-07-14. Процитовано 2020-07-14. 
 98. 11 BIT STUDIOS SA (7/2017) Sprzedaż 100 proc. udziałów spółki zależnej Games Republic Limited- Infostrefa. Infostrefa (pl). Процитовано 2018-04-11. 
Уточнення
 1. англ. If because of some reasons you can't buy the game, its ok... And if you like the game after spending few hours in, then just spread the word, and you'll help us a lot.
 2. англ. If we were to attempt this again right now, it would different on many levels. I am not saying we're totally unhappy with Beat Cop because we are not. It is not a perfect game, and is far from being perfect, but some things the game introduced were quite well done.
 3. англ. the first thing we would do is cooperate with someone who is much more grounded in that particular theme and culture just to get a proper grasp of how the game should cope with different themes.

Посилання[ред. | ред. код]