130-й окремий розвідувальний батальйон (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
130-й окремий розвідувальний батальйон
130-й розвідувальний батальйон.png
Нарукавний знак батальйону
Засновано 3 квітня 2016
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Роль Військова розвідка
У складі Оперативне командування «Захід» ОК «Захід»
Базування  Рівненська область,
м.Рівне

130-й окремий розвідувальний батальйон (130 ОРБ, в/ч А1994) — підрозділ військової розвідки України, який за організаційно-штатною структурою входить до складу Сухопутних військ України.

Історія[ред. | ред. код]

8 червня 2015-го загинув опівночі поблизу села Гречишкине Новоайдарського району у бойовому зіткненні розвідувальної групи з ДРГ терористів «ЛНР» старший солдат 130-го батальйону Андрій Брік — зазнав смертельного поранення. Бій, у ході якого застосовувалася стрілецька зброя, тривав 45 хвилин. 27 вересня 2015 року загинув на території військової частини В0798 в селі Пурдівка Новоайдарського району сержант Микола Ткачук — від вогнепальних кульових поранень грудної клітки, також на тілі було виявлено ножові поранення. 5 жовтня загинув при виконанні бойового завдання від вибуху розтяжки лейтенант Яровець Максим Олександрович. 23 жовтня 2016 року під час виконання бойового завдання в районі смт. Луганське загинув солдат Хрупчик Іван Васильович[1]. Загинув 22 листопада 2015 року у селі Малинове, Луганська область, підірвавшись на вибуховому пристрої, солдат Андрій Білик. Помер від серцевої недостатності 9 грудня 2016 року старший солдат Дзак Михайло Володимирович[2]. 28 березня 2017 року санінструктор Лисенко Вадим Анатолійович помер внаслідок зупинки серця під час чергування в медичному пункті[3].

23 травня 2018 року у м. Дубно відбулася міжвідомча нарада між Міністерством юстиції України, Міністерством оборони та Мінекономіки з питання передачі військовим приміщень Дубенської виховної колонії. За результатами зустрічі домовлено про підготовку найближчим часом усіх законодавчих документів, необхідних для позитивного вирішення даного питання.

Робочою групою оперативного командування «Захід» було проведено вивчення та обстеження території Дубенської виховної колонії, яким було встановлено, що даний об'єкт дозволяє розмістити особовий склад військової частини чисельністю до 1000 осіб, а також техніку. Окрім того, народним депутатом Олександром Дехтярчуком разом з народними депутатами Іриною Луценко, Оксаною Білозір та Василем Яніцьким було подано відповідне депутатське звернення до Міністерства оборони України та Міністерства юстиції України.

Також депутатами міської ради прийнято звернення до Президента України П. Порошенка, Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України В. Гройсмана щодо можливості розміщення військової частини А1994 в м. Дубно Рівненської області на фондах колишньої державної установи «Дубенська виховна колонія».[4]

Структура[ред. | ред. код]

Командування[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]