14/88

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Графіті із гаслом «14/88 NATIONAL FORSE» у Василькові.[К 1]

14/88, або чотирнадцять слів (англ. Fourteen Words) — кодове гасло (іноді також уживається як привітання або підпис) у неонацистів[1] та інших ультраправих[2] в Сполучених Штатах, а згодом і в Європі.

Число 88 є закодованим привітанням Heil Hitler! (укр. «Гайль Гітлер!»), оскільки літера H стоїть у латинській абетці восьмою, а також означає 88 заповідей білої людини, написаних Девідом Лейном.

Ідеологія[ред. | ред. код]

«Ми мусимо забезпечити існування нашого народу і майбутнє для білих дітей»[К 2]

Девід Лейн

Число 14 означає чотирнадцять слів ідеолога білого націоналізму та засновника організації «The Order», Девіда Лейна.[3] У своїй заяві Лейн вжив слова «нашого народу», які відноситься не до усього населення США, включаючи мігрантів, а до окремої верстви населення, яка, на його думку, має істинне право на мешкання. Стверджується, що ці інші «раси», зокрема євреї та чорношкірі, намагаються боротися з білим населенням й навмисно витісняють його. У відповідь на це білі люди повинні захищатися, як для того, щоб забезпечити законне місце для себе, так й нащадків.

Більшість прихильників так званого руху за вищість білої раси розуміють це як те, що білі повинні займати панівне становище над іншими «расами», до яких будуть ставитися як до корисних слуг, але які будуть піддаватися расовій сегрегації. Ця концепція нагадує плани німецьких націонал-соціалістів щодо так званих «недолюдей». Інші можуть схилятися до широкомасштабного географічного відокремлення, в якому дозволялося б жити лише білим, особливо в Північній Америці. Однак заклики до винищення небілих людей не знайшли підтримки у широких верствах населення, принаймні, поки що.

Використання[ред. | ред. код]

Чотирнадцять слів часто приховують за числовим кодом 14. Часто число 14 поєднується з іншими кодами, зокрема, як 1488, 14-88, 14/88 або 88/14. Ці комбінації можна знайти в електронних листах, текстах пісень, принтах на футболках, нашивках, ювелірних прикрасах, емблемах на куртках або на обкладинках компакт-дисків.

Чотирнадцять слів є частиною ідеології різних неонацистських організацій. Одне з класичних неонацистських угруповань - «Гаммерскіни», засноване в США, але впливове і в Європі. «Нація Гаммерскінів» також інкапсулює свій соціал-націоналістичний білий расизм у цьому кредо.

Принаймні з середини 1990-х років ця концепція та числовий код також були взяті на озброєння неонацистами в європейських країнах.

Див. також[ред. | ред. код]

Коментарі[ред. | ред. код]

  1. Варто зауважити, що слово написане з помилкою (потрібно force).
  2. «We must secure the existence of our people and a future for White children»

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Balleck, Barry J.,. Modern American extremism and domestic terrorism : an encyclopedia of extremists and extremist groups. Santa Barbara, California. ISBN 9781440852749. OCLC 1029062039. 
  2. Feldman, Brian. The ‘Ironic Nazi’ Is Coming to an End. Select All (англ.). Архів оригіналу за 16 лютого 2018. Процитовано 5 лютого 2018. 
  3. 14 Words. Anti-Defamation League (англ.). Архів оригіналу за 23 грудня 2017. Процитовано 5 лютого 2018. 

Література[ред. | ред. код]