16-та повітряна армія (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
16-та повітряна армія
Sixteenth Air Force
Емблема 16-ї повітряної армії
На службі 1954–2006
2006–2008
2019 — по т.ч.
Країна США США
Належність Міністерство Повітряних сил США
Вид Повітряні сили США ПС США
Тип повітряна армія
Роль кібервійна, РЕБ, інформаційні операції, розвідка, спостереження, захоплення і супровід цілей та рекогносцировка
У складі Бойове командування ПС США
Пункт постійної дислокації Об'єднана військова база Сан-Антоніо, Техас
Прізвиська 16 AF
Війни/битви Холодна війна
Війна проти тероризму
Вебсайт Sixteenth Air Force (Air Forces Cyber)

16-та повітряна армія (англ. Sixteenth Air Force, 16 AF) — повітряна армія, основний підрозділ Повітряних сил США, що відповідає за ведення війни в інформаційному просторі, функції якої охоплюють збір і аналіз розвідувальних даних, спостереження, розвідку, кібервійну і радіоелектронну боротьбу. Штаб-квартира армії знаходиться на об'єднаній базі Сан-Антоніо-Лекленд в Техасі.

Організація була першою новоствореною нумерованою армією у складі Повітряних сил армії США після Другої світової війни. Армія була вперше сформована в 1954 році як Об'єднана військова група для забезпечення управління діяльністю ПС США, що дислокувалися на той час в Іспанії, а в 1956 році отримала назву 16-та повітряна армія. У 1957 році її перепідпорядкували Стратегічному командуванню Повітряних сил для забезпечення управління військами та базами стратегічних повітряних сил і ротацією підрозділів стратегічних бомбардувальників B-47 «Стратоджет», дислокованими на авіабазах в Іспанії та в Марокко.

У 1966 році, після виведення Стратегічного командування ПС з Європи, 16-у армію передали до складу Командування Повітряних сил США у Європі, на неї покладалися завдання управління силами та засобами військової авіації цього Командування в Іспанії, Північній Африці, а пізніше Італії та Туреччини. Ці функції виконувалися командуванням повітряної армії до 2006 року, після чого на її основі було розгорнуто Експедиційне оперативна група Повітряних сил у контексті американських зусиль у глобальній війні проти тероризму.

Підпорядковані формування 16-ї армії

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
Виноски
Джерела

Посилання

[ред. | ред. код]