1 карбованець «130-річчя з дня народження А. П. Чехова»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
130-річчя з дня народження А. П. Чехова
СРСР СРСР
Номінал 1 карбованець
Маса 12.8 г
Діаметр 31 мм мм
Товщина 2.3 мм
Гурт гладкий з написом
Метал мідно-нікелевий сплав
Роки карбування 1990
Аверс
Аверс
Опис герб СРСР
Реверс
Реверс
Опис портрет А. П. Чехова
Гравер В. М. Нікіщенко

130-річчя з дня народження А. П. Чехова (рос. 130 лет со дня рождения А. П. Чехова) — ювілейна монета СРСР вартістю 1 карбованець, випущена 18 січня 1990 року. Монета присвячена 130-річчю з дня народження Антона Павловича Чехова (17 січня 1860 — 2 липня 1904) — російського драматурга і прозаїка. Один з найвідоміших драматургів світу. Його твори перекладені більш ніж на 100 мов. Його п'єси, особливо «Чайка», «Три сестри» і «Вишневий сад», протягом понад 100 років ставляться в багатьох театрах світу.

Історія[ред. | ред. код]

Монета карбувалася на Московському монетному дворі (ММД). Монета належить до найбільшої серії монет, присвячених видатним особистостям, яка була розпочата в 1983 році.

Опис та характеристики монети[ред. | ред. код]

Номінал
крб.
Метал Маса
грам
Діаметр
мм.
Гурт Тираж
штук
1
мідно-нікелевий сплав
12.8
31
гладкий із заглибленим написом
3 000 000
400 000 (пруф)

Аверс[ред. | ред. код]

У верхній частині диска — Державний герб Союзу Радянських Соціалістичних Республік (являє собою зображення серпа і молота на фоні земної кулі, в променях сонця і в обрамленні колосся, перев'язаних п'ятнадцятьма витками стрічки); під гербом — напис «СССР», знизу — велика стилізована цифра «1», під нею — півколом розміщено слово «РУБЛЬ» ще нижче уздовж канта знаходиться дата випуску монети — «1990».

Реверс[ред. | ред. код]

У центрі зображення А. П. Чехова, праворуч у два рядки дати «1860», «1904», що позначають роки життя поета. Зліва настільна лампа і стопка книг на тлі завіси. Знизу напис — факсиміле письменника — «АНТОН ЧЕХОВ».

Гурт[ред. | ред. код]

Гурт гладкий з вдавленим написом-позначенням номіналу: «ОДИН РУБЛЬ», дублюється два рази і розділений двома крапками.

Автори[ред. | ред. код]

Вартість монети[ред. | ред. код]

Ціну монети — 1 карбованець встановив Держбанк СРСР у період реалізації монети через його філії. Cьогоднішня вартість монети звичайного випуску серед колекціонерів України (станом на 2014 рік) становить приблизно 20-25 гривень, монети викарбувані з якістю пруф понад 45 гривень.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]