1 карбованець «175-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
175-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка
СРСР СРСР
Номінал 1 карбованець
Маса 12.8 г
Діаметр 31 мм мм
Товщина 2.3 мм
Гурт гладкий з написом
Метал мідно-нікелевий сплав
Роки карбування 1989
Аверс
Аверс
Опис герб СРСР
Реверс
Реверс
Опис портрет Т. Г. Шевченко
Гравер А. А. Новічков

175-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка (рос. 175 лет со дня рождения Т. Г. Шевченко) — ювілейна монета СРСР вартістю 1 карбованець, випущена 2 березня 1989 року. Монета присвячена 175-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченко (9 березня 1814 — 10 березня 1861) — українського поета, письменника (драматург, прозаїк), художника (живописець, гравер), громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа.

Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Історія[ред. | ред. код]

Монета карбувалася на Московському монетному дворі (ММД). Монета належить до однієї з найбільших серій монет, присвячених видатним особистостям, яка була розпочата в 1983 році.

Опис та характеристики монети[ред. | ред. код]

Номінал
крб.
Метал Маса
грам
Діаметр
мм.
Гурт Тираж
штук
1
мідно-нікелевий сплав
12.8
31
гладкий із заглибленим написом
3 000 000
300 000 (пруф)

Аверс[ред. | ред. код]

У верхній частині диска — Державний герб Союзу Радянських Соціалістичних Республік (являє собою зображення серпа і молота на фоні земної кулі, в променях сонця і в обрамленні колосся, перев'язаних п'ятнадцятьма витками стрічки); під гербом — напис «СССР», знизу — велика стилізована цифра «1», під нею — півколом розміщено слово «РУБЛЬ» ще нижче уздовж канта знаходиться дата випуску монети — «1989».

Реверс[ред. | ред. код]

На реверсі монети, в правій частині представлено зображення погрудного портрета Тараса Григоровича Шевченка, лівіше нього в два рядки викарбувані роки його життя «1814» і «1861». Нижче портрета представлено підпис (факсиміле). Біля канта монети в лівій її частині півколом викарбувано напис «Т. Г. ШЕВЧЕНКО».

Гурт[ред. | ред. код]

Гурт гладкий з вдавленим написом-позначенням номіналу: «ОДИН РУБЛЬ», дублюється два рази і розділений двома крапками.

Автори[ред. | ред. код]

Вартість монети[ред. | ред. код]

Ціну монети — 1 карбованець встановив Держбанк СРСР у період реалізації монети через його філії. Сучасна вартість монети звичайного випуску серед колекціонерів України (станом на 2014 рік) становить приблизно 20-25 гривень, монети викарбувані з якістю пруф понад 45 гривень.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]