3-тя повітряна армія (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
3-тя повітряна армія (США)
Third Air Force
Third Air Force - Emblem.png
Емблема 3-ї повітряної армії
На службі 19 жовтня 1940 — по т.ч.
Країна Flag of the United States.svg США
Вид USAAC Roundel 1919-1941.svg Повітряний корпус Армії (1940—1941)
US Army Air Corps Hap Arnold Wings.svg ПС армії США (1941—1947)
Seal of the United States Department of the Air Force.svg ПС США (з 1947)
Тип повітряні сили
Роль повітряний компонент Європейського та Африканського командувань ЗС США; оборона повітряного простору визначених територій та об'єктів у Європі та Африці
Чисельність повітряна армія
У складі United States Air Forces in Europe.png Командування Повітряних сил США у Європі (Європейське Командування Збройних сил США)
United States Air Forces Africa.jpg Командування Повітряних сил США в Африці (Африканське Командування Збройних сил США)
Гарнізон/Штаб військово-повітряна база Рамштайн, Німеччина
Війни/битви Друга світова війна
Холодна війна
Війна проти тероризму
Нагороди Почесна стрічка «За бойові дії на Американському ТВД»
Почесна стрічка Відзнаки прославленій частині (США)

3-тя повітряна армія (США) (англ. Third Air Force) — повітряна армія у складі ПС США. Штаб-квартира повітряної армії розташована на військово-повітряній базі Рамштайн у Німеччині. Армія становить кістяк повітряного компоненту Європейського та Африканського командувань ЗС США, на яку покладається завдання щодо оборони повітряного простору визначених територій та об'єктів у Європі та Африці.

Історія[ред. | ред. код]

3-тя повітряна армія була активована 18 грудня 1940 року, як Південно-Східний повітряний округ ПС з базуванням на авіабазі Мак-Ділл, штат Флорида. 26 березня 1941 року округ був перейменований на 3-тю повітряну армію із завданням повітряної оборони Південного Сходу Сполучених Штатів та Мексиканської затоки. 8 січня 1941 року штаб армії перебазувався до міста Тампа.

Зона відповідальності 3-ї повітряної армії в роки Другої світової війни

Призначення[ред. | ред. код]

Командування 3-ї повітряної армії здійснює керівництво всіма повітряними силами США в Європі та в Африці, які беруть участь у операціях у надзвичайних ситуаціях та у воєнний час у зонах відповідальності Європейського командування (EUCOM) та Африканського командувань Сполучених Штатів Америки (AFRICOM). Армія також виконує специфічне завдання щодо підтримання зв'язку американських військових з британським урядом, який здійснюється з штаб-квартирою Королівських Повітряних сил Великої Британії на авіабазі Мілденхолл, Англія.

Через програму НАТО «Партнерство заради миру» командування 3-ї повітряної армії керує програмами військових контактів та допомоги для ряду країн Східної Європи. Треті ВВС також відповідають за планування дій у надзвичайних ситуаціях та підтримку американських інтересів безпеки в Африці.

До складу армії входить багато підрозділів, що мають на озброєнні понад 200 літальних апаратів та із загальною чисельністю понад 25 000 осіб.

Склад[ред. | ред. код]

До складу 3-ї повітряної армії входять:

Підпорядкованість[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]