307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби
307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби.png
нарукавний знак
На службі 22 липня 1985 — 2013[1]
Країни СРСР СРСРУкраїна Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип Емблема частин та підрозділів радіоелектронної боротьби (2007).png Війська РЕБ
Чисельність батальйон
У складі 8-й армійський корпус (2009).jpg 8 армійський корпус
Пункт базування в/ч А0804, м. Бердичів
Гасло «Мета боротьби — перемога»
Командування
Поточний
командувач
підполковник
Павло Соколов[2]

307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби (307 об РЕБ) — військова частина (батальйон) в складі 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Дислокувалася в місті Бердичів. Розформована в кінці 2013 року[1].

Завдання[ред. | ред. код]

Завданням 307 окремого батальйону РЕБ є дезорганізація управління силами (військами), зниження ефективності ведення розвідки, використання зброї і бойової техніки противника, а також забезпечення стійкості роботи систем і засобів управління власними військами і зброєю. Виявлення радіоелектронних засобів противника по їх випромінюванню, визначення їх координат, визначення і аналіз характеристик випромінюваних ними сигналів. Ці відомості використовують на користь військової розвідки і при організації радіоелектронної протидії[3].

Історія[ред. | ред. код]

Частина була сформована 22 липня 1985 року в місті Чернігів, як кадровий батальйон радіоелектронної боротьби 1-ї гвардійської загальновійськової армії Київського військового округу. В 1993 році військову частину переформували в окремий батальйон радіоелектронної боротьби. У вересні 2004 року військову частину передислокували до Бердичева, де через рік переформували в окремий батальйон радіоелектронної боротьби[4][5]. У грудні 2013 року, батальйон розформований, а на його базі створений 20-й полк радіоелектронної боротьби. [1]

Символіка батальйону[ред. | ред. код]

У Чернігові батальйон мав неофіційну нарукавну емблему із зображенням кажана на тлі білого диска та девізом: «Мета боротьби — перемога». Коли постало питання про створення офіційної символіки частини, фахівці Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України рекомендували використати елементи попередньої нарукавної емблеми. Малюнок нарукавної емблеми 307-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби був затверджений начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем ЗС України у березні 2010 року.

Нарукавна емблема являє собою фігурний щит чорного кольору з кантом червоного кольору. Форма щита відповідає єдиному зразку, визначеному для військових частин 8-го армійського корпусу. Чорний колір щита традиційно пов'язують зі спеціальними військами. На щиті зображено стилізованого чорного кажана з кантом срібного (білого) кольору на тлі диска срібного (білого) кольору. Кажан є одним з характерних символів розвідки, срібний (білий) диск уособлює місяць уповні. Поєднання зображень кажана та місяця є традиційною символікою батальйону. На зображення кажана накладено емблему військовослужбовців частин та підрозділів радіоелектронної боротьби золотого (жовтого) кольору. Нижче міститься девіз батальйону: «Мета боротьби — перемога». У верхній частині щита на тлі фігурної стрічки у кольорах Державного прапора України зображено герб міста Бердичева, де дислокується батальйон. Нижню частину щита прикрашає напіввінок з калинової та дубової гілок золотого (жовтого) кольору. Дуб є символом міцності й сили, калина — давній символ України та її війська. На червоній стрічці, що перевиває напіввінок, розміщено номер батальйону.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]