39 статей англіканського віросповідання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

39 статей (англ. Thirty-nine Articles) — статті, які визначають доктрину англіканського віросповідання, служать посиланням у суперечках, пов'язаних з Реформацією в Англії. У них йшлося зокрема про визначення істин віри новоствореної Англіканської церкви стосовно доктрини кальвінізму та практики католицької віри.

«39 статей», прийняті парламентом у 1571 році, становлять собою виклад основ віри. Головні положення їх стосуються вчення про Святу Трійцю, про втілення Ісуса Христа і про Святого Духа; також в них говориться про джерела віри; дається вчення про гріх і про викуплення — без заперечення ролі благих діянь. Разом з тим, вони відкидають непогрішність Папи й існування Чистилища, не вбачаючи біблійних підстав доктрини про переосутнення. Вони визнають лише Хрещення та Євхаристію як таїнства, котрі мають явні основи в Біблії. Статті дозволяють священникам одружуватися та рішуче відкидають папську юрисдикцію, визнаючи верховенство Короля над Церквою Англії[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Thirty-nine Articles | Church of England. Encyclopedia Britannica (англ.). Архів оригіналу за 26 липня 2020. Процитовано 27 січня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]