760-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VIII століття: 761—770 роки

760 · 761 · 762 · 763 · 764 · 765 · 766 · 767 · 768 · 769

Раннє Середньовіччя. У Східній Римській імперії тривало правління Костянтина V. Більшу частину Піренейського півострова займає Кордовський емірат, на північному заході лежить християнське королівство Астурія. На більшій частині Апенніського півострова лежало Лангобардське королівство, Папа Римський управляв Римською областю, за Візантією залишилася частина земель на півночі та півдні півострова. Франкське королівство після смерті Піпіна Короткого розділене між його синами Карлом та Карломаном. В Англії продовжувався період гептархії. Центр Аварського каганату лежав у Паннонії. Існували слов'янські держави князівство Карантанія та Перше Болгарське царство.

В арабському халіфаті тривало правління Аббасидів, в Магрибі та Іспанії існували незалежні мусульманські держави. У Китаї продовжувалося правління династії Тан. Індія була роздробленею, почалося піднесення буддійської держави Пала. В Японії триває період Нара. У степах між Азовським морем та Аралом існує Хазарський каганат. Степи на північ від Китаю займає Уйгурський каганат, тюрки мігнували на захід.

На території лісостепової України в VIII столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. У VIII столітті продовжилося швидке розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки.

Події[ред. | ред. код]

Народились[ред. | ред. код]

Померли[ред. | ред. код]