8-ма піхотна дивізія (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
8-ма піхотна дивізія (США)
8th Infantry Division (United States)
На службі 1918 — 1919
1940 — 1945
1950 — 1992
Країна США США
Вид Армія США Армія США
Тип піхотна дивізія
Роль механізовані війська
Чисельність дивізія
Гарнізон/Штаб Кемп-Фремон, Каліфорнія
Прізвиська «Дивізія золотої стріли» (англ. "Golden Arrow Division"
«Патфайндер» (англ. "Pathfinder"
Війни/битви

Перша світова війна
Друга світова війна
Західний фронт

Війна в Перській затоці

Командування
Визначні
командувачі
Карл Вуоно
Знаки розрізнення
Емблема дивізії (варіант)

Медіафайли на Вікісховищі

8-ма піхотна дивізія (США) (англ. 8th Infantry Division (United States) — військове з'єднання, піхотна дивізія армії США. Дивізія брала участь у бойових діях Другої світової війни, а також у кампанії в Перській затоці.

8-ма піхотна дивізія була заснована у січні 1918 року під час Першої світової війни, але взяти участь у бойових діях не встигла і повернулася до Сполучених Штатів. Знову активована 1 липня 1940 року в рамках нарощування військових сил перед вступом США у Другу світову війну, дивізія брала активні дії на Європейському театрі воєнних дій. Після Другої світової війни дивізія була переміщена до Західної Німеччини, де вона залишалася в казармах Роуз у Бад-Кройцнах, доки її не розформували 17 січня 1992 року.

Зміст[ред. | ред. код]

8-ма дивізія була сформована у січні 1918 року за часів Першої світової війни й входила до складу американських експедиційних сил; утім участі в бойових діях на Західному фронті не брала.

Друга світова війна[ред. | ред. код]

1 липня 1940 року дивізія активована знову й уведена до складу I армійського корпусу. 5 грудня 1943 року перекинута через Атлантичний океан до Європи. Після проведення повного курсу бойової підготовки в Ірландії 4 липня 1944 року 8-ма піхотна дивізія висадилася на плацдарм «Юта» у Нормандії. Перший бій частин дивізії стався 7 липня. Долаючи спротив противника та загородження у північно-західній Франції у вигляді бокажа, 26 липня з'єднання перетнуло річку Ай, 8 серпня прорвалося через Ренн і у вересні обложило Брест. 19 вересня півострів Крозон був очищений від німецьких військ і дивізію перекинули через Францію до Люксембургу.

20 листопада вона зайняла вихідні позиції навпроти до Хюртгенвальдського лісу. 28 листопада з боями очистила Хюртгенвальд, 3 грудня здобула Бранденберг і вийшла до Рура. 23 лютого 1945 року підрозділи 8-ї піхотної дивізії форсували цю річку, 25 лютого був узятий Дюрен, а Ерфтський канал американці перетнули 28-го. 7 березня 8-ма дивізія вийшла до Рейну поблизу Роденкірхена і утримував позиції вздовж річки біля Кельна. 6 квітня дивізія атакувала на північний захід, щоб допомогти знищити ворожі сили, оточені в Рурському мішку, і до 17 квітня завершила виконання свого завдання. 1 травня, перебуваючи в оперативному підпорядкуванні британської 2-ї армії, перетнула Ельбу і прорвалася до Шверіна, коли війна в Європі закінчилася.

За час бойових дій у Європі 8-ма піхотна дивізія провела в боях 266 діб і зазнала наступних втрат: 2532 військових загинули в бою або померли від поранень, 10057 дістали поранень, 729 зникли безвісти та 668 потрапили у полон. Загалом з'єднання зазнало 13 986 втрат за час війни.

За бойові заслуги три військовослужбовці дивізії були удостоєні найвищої нагороди — медалі Пошани (рядові I класу Ернест Пруссман і Волтер Ветцель та штаб-сержант Джон Мінік). 33 військові стали кавалерами Хреста «За видатні заслуги», 2 — медалі «За видатні заслуги» армії, 768 — кавалерами Срібної зірки, 12 — Легіону заслуг, 2 — Хреста льотних заслуг, 2 874 — Бронзової зірки, 1 — Пурпурового серця, 107 — Повітряної медалі і 24 — Солдатської медалі.

Підпорядкованість[ред. | ред. код]

Холодна війна[ред. | ред. код]

8-ма піхотна дивізія була втретє відновлена ​​в 1950 році як навчальна дивізія у Форт-Джексон, Південна Кароліна, а в 1954 році стала піхотною дивізією Регулярної армії. У 1956-57 роках її передислокували до Західної Німеччини, спочатку на тимчасовій основі в рамках операції «Гіроскоп», але врешті-решт дивізія залишалася в Західній Німеччині протягом десятиліть. Перша бригада дивізії (з підпорядкованими частинами) дислокувалася в Майнці, друга бригада (з частинами) — в Баумгольдері, а третя бригада (з підлеглими частинами) — у Мангаймі (казарми Саллівана і Коулмена). У 1974 році за поправкою сенатора Сема Нанна від Джорджії була проведена реорганізація американських військ в Європі, і на континент були відправлені ще дві додаткові бригади. 4-та бригада 4-ї піхотної дивізії («бригада-76») була відправлена ​​в Європу восени 1976 року. Вона дислокувалася у Вісбадені й підкорялася 8-ій піхотній дивізії протягом восьми років. Це була унікальна ситуація — 8-ма дивізія була єдиної в історії армії США дивізією чотирибригадного складу. У 1984 році 4-ту бригаду вивели і чисельність дивізії знизилася до стандартних трьох бригад. З грудня 1957 року і до того часу, поки в січні 1992 року не було розформовано, 8-ма піхотна дивізія розташовувалася в Бад-Кройцнах.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Griesbach, Marc. Combat History of the 8th Infantry Division in World War II, softcover booklet originally published 1945.
  • Gordon L. Rottmen, Inside the US Army Today, Osprey Publishing 1988