810-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
IX століття: 811—820 роки

810 · 811 · 812 · 813 · 814 · 815 · 816 · 817 · 818 · 819

Раннє Середньовіччя  • Епохи вікінгів  • Золота доба ісламу  • Реконкіста

У Східній Римській імперії правили Никифор I, Михаїл I Рангаве, Лев V Вірменин, Михаїл II Травл. Франкським королівством правили Карл Великий, Римський імператор, та його син Людовик Благочестивий. Північна частина Апенніського півострова належала Каролінзькій імперії, Папа Римський управляв Римською областю, на південь від неї існувало кілька незалежних герцогств, Візантія зберігала за собою деякі території на півночі та півдні Італії. Більшу частину Піренейського півострова займав Кордовський емірат, на північному заході лежало християнське королівство Астурія. В Англії продовжувався період гептархії. Існували слов'янські держави князівство Карантанія як васал Франкського королівста та Перше Болгарське царство.

В арабському халіфаті тривало правління Аббасидів, в Магрибі та Іспанії існували незалежні мусульманські держави. У Китаї продовжувалося правління династії Тан. Буддійська держави Пала займала значну частину Індії. В Японії продовжувався період Хей'ан. У степах між Азовським морем та Аралом існував Хазарський каганат. Степи на північ від Китаю займає Уйгурський каганат, тюрки мігрували на захід.

На території лісостепової України в IX столітті літописці згадують слов'янські племена білих хорватів, бужан, волинян, деревлян, дулібів, полян, сіверян, тиверців, уличів. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки, угри, кримські готи. Херсонес Таврійський належить Візантії.

Події

[ред. | ред. код]

Народились

[ред. | ред. код]

Померли

[ред. | ред. код]