961-й реактивний артилерійський полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
961-й реактивний артилерійський полк
961 РеАП ЗСУ.png
Емблема
На службі до 2005
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип Емблема ракетних військ та артилерії (2007).png Ракетні війська і артилерія
У складі
8-й армійський корпус (2009).png
 8 АК
Базування  Київська область, м. Фастів,

961-й реактивний артилерійський полк (961 РеАП, в/ч А1020) — військове формування артилерійських військ Сухопутних військ Збройних сил України, яке існувало до 2005 року.

Історія[ред. | ред. код]

У 1992 році військовослужбовці полку склали військову присягу на вірність українському народові. Номер в/ч 02104 був змінений на в/ч А1020.[1] До 1996 року полк входив до складу 1-го армійського корпусу, а після переформатування корпусу в оперативне командування, до складу 8-го армійського корпусу.[джерело?] Розміщувався на території гарнізону в місті Фастові, в одному військовому містечку разом з двома іншими артилерійськими полками та бригадою військ протиповітряної оборони. Місцевий гарнізон налічував понад три з половиною тисячі особового складу. У разі початку бойових дій запаси амуніції, зброї та продовольства дозволяли поставити в стрій до 15 тисяч резервістів[2].

Основним завданням полку було прикриття та оборона столиці — Києва. Крім «Ураганів», що знаходились на озброєнні, в полк надходили нові «Гради» з яких було додатково сформовано реактивну батарею. Командиром цієї батареї тривалий час був Юшко Віктор Васильович[3].

Після розформування військової частини в 2005 році цілісний майновий комплекс військового містечка був переданий у комунальну власність м. Фастів[2].

Структура[ред. | ред. код]

Командування[ред. | ред. код]

  • полковник В. Васильченко[4]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]