Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

неділя, 26 червня 2022 року

1 162 939 статей українською

147 682 зареєстровані дописувачі

3222 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Богомол звичайний, його оотека та самиця Deroplatys desiccata (з книги Ротшільд «Комахи», 1878) Богомоли, або богомолоподібні, (Mantodea) — ряд комах надряду тарганоподібні з неповним перетворенням. Мають характерний вигляд: у спокійному стані тримають передні ноги зігнутими й спрямованими вперед, наче моляться, звідки й походить їхня назва. Забарвленням та формою тіла богомоли нагадують частини рослин. Усі богомоли є хижаками, які зазвичай полюють із засідки на дрібних комах та павукоподібних, хоча великі види можуть їсти й дрібних хребетних. Відомо близько 2400 видів богомолів від дрібних до великого розміру комах із видовженим тілом, які переважно поширені в зонах тропічного та субтропічного клімату по всій Землі, окремі види живуть у помірній зоні.

Людина здавна спостерігала за богомолами та надавала їм сакрального значення. У культурі богомоли відомі статевим канібалізмом, тому часто є символом сильної та агресивної жінки. Незвичайний зовнішній вигляд богомолів цінується любителями, які тримають їх як домашніх улюбленців, а також сприяє зображенню цих тварин у мистецтві, на марках, монетах тощо.

Павло Скоропадський та Вільгельм II під час візиту гетьмана України до Німеччини Візит Павла Скоропадського до Німеччини відбувся 2–17 вересня 1918 року. У ході візиту гетьман України зустрівся з німецьким імператором Вільгельмом II. Причиною візиту було те, що гетьманська делегація, відправлена до Берліна 17 серпня 1918 року, не змогла домовитися з Німецькою імперією щодо всіх питань переговорів. Головними темами переговорів були економічні питання та кримська, бессарабська, холмська і донська проблеми, створення боєздатного українського війська. Внаслідок візиту Павла Скоропадського до Німеччини Українська Держава здобула підтримку Німецької імперії в ряді питань, через що гетьману вдалося приєднати Кримський півострів, створити українське військо у складі 8 армійських корпусів, здобути підтримку в питаннях приєднання Кубані, Бессарабії, Буковини та розширення кордонів України на північ і схід. Також гетьману вдалося продовжити співпрацю з Центральними державами, поки вони не були ліквідовані тамтешніми революціями, які почалися внаслідок їхньої поразки у Першій світовій війні наприкінці 1918 року. Візит Павла Скоропадського до Німеччини став його єдиним закордонним візитом на посаді гетьмана, першим закордонним візитом глави української держави та останнім візитом іноземного лідера до Німецької імперії. Вважається найбільшим проявом українсько-німецьких відносин в роки українських визвольних змагань початку XX століття.

Вибраний список

Андрій Шевченко У цьому списку наведено усіх переможців чемпіонату Італії з футболу. У 1898 році відбувся перший в історії офіційний чемпіонат Італії. У ньому взяли участь 4 команди, а усі матчі відбулися 8 травня на стадіоні «Velodromo Umberto I» у Турині. У фіналі «Дженоа» здолав туринський «Інтернаціонале» у додатковому часі (2:1) та став першим чемпіоном Італії в історії. У 1907 році було організовано два чемпіонати в одному сезоні. В основному чемпіонаті виступають лише італійські гравці, а переможці отримають звання справжнього чемпіона Італії та будуть нагороджені «Кубком Буні». Другорядним турніром став федеральний чемпіонат. До нього допускалися іноземні гравці, які проживали на території Італії. Переможці отримать звання федерального чемпіона Італії та «Кубок Спенслі»...

26 червня в історії

Сьогодні Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками
Українські вболівальники радіють перемозі над Саудівською Аравією на ЧС-2006 (Гамбург, 19 червня 2006)

Народилися

Перша фотографія імама Шаміля, зроблена на початку вересня 1859 графом Ностицем
Вільям Томсон, 1-й барон Кельвін з власним удосконаленим компасом. Близько 1900 р., фотостудія T. & R. Annan & Sons

Померли

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа