Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

неділя, 14 липня 2024 року

1 336 123 статті українською

177 314 зареєстрованих дописувачів

2805 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Сер Роджер Александер Дікінс (англ. Roger Alexander Deakins; нар. 24 травня 1949, Торкі) — англійський кінооператор. За визначенням критика провідного часопису Sight & Sound Джошуа Роткопфа — «один із найвеличніших художників світла та тіні в історії кіно». Двічі лауреат премії «Оскар», п'ятиразовий лауреат премії БАФТА.

Серед операторських робіт Роджера Дікінса — мультижанрові кінофільми «1984», «Сід і Ненсі», «Бартон Фінк», «Втеча з Шоушенка», «Фарґо», «Великий Лебовські», «Ігри розуму», «Старим тут не місце», «007: Координати „Скайфолл“», «Полонянки», «Сікаріо», «Той, хто біжить по лезу 2049», «1917» тощо. Виступає візуальним консультантом мультиплікаційних фільмів — зокрема «ВОЛЛ-І», «Ранго», трилогії «Як приборкати дракона».

Лінійні кораблі типу «Беллерофон»
Лінійні кораблі типу «Беллерофон»

Лінійні кораблі типу «Беллерофон» — перша в історії серія дредноутів, побудованих для Королівського флоту на початку XX століття. До серії, крім її основоположника — лінійного корабля «Беллерофон», також належали лінкори «Темерер» та «Суперб». Ці кораблі провели основну частину служби у складі Домашнього та Великого Флотів ВМС Великої Британії. Крім участі в Ютландській битві у травні 1916 року, а також у безрезультатній операції 19 серпня того ж року, коли німецький флот черговий раз виходив в море, їх роль у Першій світовій війні переважно обмежувалася патрулюваннями та навчаннями у водах Північного моря.

Вибране зображення

Патруль де Франс в польоті під час авіашоу в Польщі. Цей підрозділ ВПС Франції традиційно відкриває військовий парад до «Дня взяття Бастилії» в Парижі щороку 14 липня.

Вибраний список

Об'єкт HH 46/47
Об'єкт HH 46/47

Список міжзоряних і навколозоряних молекул включає молекули, виявлені в міжзоряному середовищі або навколозоряних оболонках. Молекули згруповано за кількістю атомів у їхньому складі. Для кожної виявленої сполуки зазначено її хімічну формулу, а також формули всіх виявлених іонів.

Поточні події

Російсько-українська війна (липень); див. також: Допомога під час війни • Війна між Ізраїлем та Хамасом • Чемпіонат Європи з футболу • Нещодавно померли
Поблизу київської дитячої лікарні «Охматдит» після російського авіаудару

14 липня в історії

Сьогодні День взяття Бастилії — державне свято Франції
Штурм Бастилії на картині невідомого художника
Штурм Бастилії на картині невідомого художника
БМ-13 «Катюша»
БМ-13 «Катюша»

Народилися

П'єр Міньяр. Портрет Джуліо Мазаріні (1658—1660)
П'єр Міньяр. Портрет Джуліо Мазаріні (1658—1660)
В'ячеслав Брюховецький (2009)
В'ячеслав Брюховецький (2009)

Померли

Плавуча дослідницька платформа
Плавуча дослідницька платформа

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа