Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

середа, 25 листопада 2020 року

1 056 850 статей українською

124 863 зареєстровані дописувачі

3043 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Neptune.jpg

Непту́н — планета Сонячної системи, восьма за віддаленістю від Сонця. Вона четверта за розміром у Сонячній системі, третя за масою і належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 раза, а діаметр екватора у 3,9 раза більший за земний. Планета названа на честь римського бога морів. Його астрономічний символ Neptune symbol.svg — стилізована версія тризубця Нептуна.

Нептун було відкрито 23 вересня 1846 року, і він став першою планетою, виявленою завдяки математичним розрахункам. Припущення про наявність планети були пов'язані з непередбаченими змінами в орбіті Урана, гравітаційні сили якої могли призвести до появи цих відхилень...

Зупинка транспорту в с. Вівся.jpg Ві́вся — село в Україні, Тернопільська область, Тернопільський район, Козівська селищна громада. Адміністративний центр колишньої Вівсянської сільської ради. Площа — 0,22 кв. км. Населення — 900 осіб (2001). До 19 липня 2020 р. належало до Козівського району. З центром селищної громади село сполучене автодорогою номер С200803. Вперше згадується 1779 р. у складі монархії Габсбургів. У 1848 р. у селі скасовується панщина. Упродовж 1890-х рр. жителі села збудували церкву, дзвіницю та однокласну школу. У 1914—1918 рр. у Вівсі відбувались події Першої світової війни, у селі перебували Українські січові стрільці. У 1918—1939 рр. Вівся перебуває у складі Польської республіки; у селі проводилася пацифікація та політика спольщення. Перед Другою світовою війною заснований осередок ОУН. У період 1941—1944 рр. Вівся перебувало під нацистською окупацію, в околицях села була сформована сотня УПА, яка вела бої з німецькими окупантами, а згодом — з військами НКВС. У радянські часи в селі заснували колгосп, було проведено водогін і газифікацію. За незалежності збудовано храм святого архістратига Михаїла. У селі діють дитсадок, школа І–II ступенів, фельдшерський пункт, крамниця, поштовий пункт та бібліотека.

Вибране зображення

Крейдова флора 01.jpg
Осінь на Сіверському Дінці. Заповідник «Крейдова флора». Заповідник розташований на правому крутому березі річки.

Вибраний список

Будівля Львівської обласної державної адміністрації Список очільників виконавчої влади Львівської області України містить у собі осіб, які отримали призначення посади голови Львівської обласної державної адміністрації, тимчасових виконувачів обов'язків голів ОДА, голів обласного виконавчого комітету демократичного періоду України, осіб короткотривалого інституту представників Президента України у Львівській області.

Посада виконавчого очільника під час існування Української РСР мала назву голови Львівського облвиконкому. З набуттям незалежності України посада називалась представник Президента України у Львівській області та голова Львівського облвиконкому. Вже після прийняття Конституції України у статтях 118, 119 затверджено посаду голови обласної державної адміністрації...

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести в Білорусі
Екіпаж SpaceX Crew-1
  • Помер предстоятель Сербської православної церкви патріарх Іриней (20 листопада)
  • Конгрес Перу проголосував за імпічмент[en] президента країни Мартіна Віскарри через отримання хабарів у великих розмірах в обмін на держконтракти. З 17 листопада в. о. президента обраний Франсіско Саґасті (17 листопада)
  • Здійснено запуск до МКС корабля SpaceX Crew-1 із чотирма астронавтами, які перебуватимуть на МКС 6 місяців. Це перший політ екіпажу комерційної програми перевезення астронавтів після закінчення пілотованої тестової місії DM-2 (16 листопада)
  • У другому турі Президентських виборів у Молдові прозахідна Мая Санду перемогла чинного президента Ігоря Додона (15 листопада)

25 листопада в історії

Сьогодні Міжнародний день усунення насильства проти жінок
Листівка початку ХХ ст., на якій зображено Київський політехнічний інститут
Eugenio Caxés (?) Портрет Фелікса Лопе де Вега-і-Карпіо (близько 1627)
Іван Нечуй-Левицький

Народилися

Августо Піночет з дружиною (близько 1974)
Олександр Довженко в Берліні. 1923 р.

Померли

Фідель Кастро (1959)
Обсерваторія Вільяма Кемпбелла у Броварах
Мокомокаї
Жан-Батист Пуен дю Сабль

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа