Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

субота, 31 жовтня 2020 року

1 052 284 статті українською

123 931 зареєстрований дописувач

2951 з них активний останнього місяця

Вибрана стаття

«Криза на Нескінченних Землях» (англ. Crisis on Infinite Earths) — обмежена кросовер-серія коміксів, що складається з 12 випусків, які виходили з квітня 1985 по березень 1986 року за авторством «DC Comics». Серія дістала назву «максісерія», через значний внесок до всього Всесвіту видавництва. Її автори скасували мультивсесвіт — нескінченну кількість паралельних світів, які до цього існували у Всесвіті DC. Цим вони внесли значні зміни у Всесвіт і 50-річну концепцію сюжетної оповіді. Після цього всі комікс-серії «DC Comics» були «перезавантажені». Крім того, це був наймасштабніший кросовер, який існував на той час, у якому брали участь майже всі персонажі Всесвіту DC. Серію написав Марв Вульфман та ілюстрував Джордж Перес із командою у складі кількох художників. Серія є однією з найважливіших у Всесвіті DC: окрім скасування альтернативних світів, під час її подій загинули деякі відомі персонажі...

Операція «Перч» (англ. Operation Perch) — наступальна операція британців у Франції, що проходила 714 червня 1944 року, відразу після висадки в Нормандії, з метою знищення німецьких військ у французькому місті Кан. Останнє відігравало стратегічно важливу роль на першому етапі операції «Оверлорд», і за планом вторгнення союзників до Західної Європи, мусило бути захоплене ще 6 червня. Проте запеклий опір військ вермахту в поєднанні з нерішучістю британського командування призвели до зриву першого етапу. Для захоплення міста підтягнули додаткові сили і після перегрупування союзники розпочали операцію «Перч».

Зранку 7 червня, за наказом генерала Бернарда Монтгомері, війська XXX корпусу перейшли в наступ і ринули до Кана. 9 червня до них приєдналися сили I корпусу 2-ї британської армії. Відчайдушній спротив німців спинив британців на підступах до міста, а затори на вузькому узбережжі скували британські підкріплення. На заході від британської лінії наступу американська 1-а армія прорвала оборону вермахту, утворивши так званий Комонський розрив. У нього кинули підрозділи британської 7-ї бронетанкової дивізії. 13 червня біля Вілле-Бокаж відбувся один з вирішальних боїв операції, в якому 101-й важкий танковий батальйон СС завдав поразки частинам 7-ї дивізії і зірвав спробу здійснити глибокий обхідний маневр. Вранці 14 червня генерал Монтгомері скасував операцію через невдачі й нестачу сил для продовження наступу. Наприкінці червня в операціях «Епсом» і «Матліт» союзники провели ще одну спробу опанувати місто, й значно поліпшили своє оперативне становище. Вони обложили лівобережну частину міста з трьох боків, але головної мети — опанування Кана — так і не досягли.

Вибране зображення

0204-Han Cami.jpg
Соборна мечеть Джума-Джамі (Хан-Джамі) у Євпаторії. Збудована в 1552—1564 роках видатним османським архітектором Сінаном. Названа на честь засновника — хана Девлета I Ґерая. Пам'ятка архітектури України національного значення.

Вибраний список

Форест Вітакер — найкраща чоловіча роль у драмі У списку міст та селищ міського типу Чернігівської області наведені 16 міст та 29 селищ міського типу (містечок). Загалом їх 45 населених пунктів. Найбільшим за населенням є Чернігів, 286 899 осіб за даними Державної служби статистики України від 1 січня 2020 року. Отримати статус міста в України мають право населені пункти, які мають населення понад 10 000 осіб. Цей статус мають чимало міст, які не задовольняють цій вимозі, виходячи з їхнього історичного, економічного або географічного значення. До міської території часто входять прилеглі поселення, які становлять з ним єдину соціальну, економічну та історичну спільність. Статус міста можна отримати лише за окремим законом вищого законодавчого органу України — Верховної Ради України, у якому зазначено, що «переважна більшість населення має бути зайнята в галузях поза сільським господарством».

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Війна в Карабасі (хронологія)
Зруйнований внаслідок землетрусу будинок в Ізмірі

31 жовтня в історії

Сьогодні в англомовних країнах святкують Хелловін
Двері Віттенберзького собору з тезами Лютера
Гора Рашмор

Народилися

Ян Вермер. «Дівчина з перловою сережкою» (близько 1665)
Чан Кайші (1945)

Померли

Індіра Ганді, 29 березня 1966
Обсерваторія Вільяма Кемпбелла у Броварах
Мокомокаї
Жан-Батист Пуен дю Сабль

Триває Місяць Котових у Вікіпедії. Також триває міжнародний конкурс Вікі любить Кавказ 2020

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа