Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

субота, 5 грудня 2020 року

1 059 223 статті українською

125 277 зареєстрованих дописувачів

3174 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

CG-3 Km27.JPG

Макада́м — тип дорожнього покриття, у якому одномірний щебінь дрібних фракцій вкладають пошарово і старанно ущільнюють. Зазвичай для верхніх шарів береться щебінь дрібніших фракцій, ніж для нижніх. Пилуваті частинки, утворені під час подрібнення та ущільнення щебеню, слугують мінеральними в'язівником. Щебеневі шари вкладають з невеликим підвищенням над земляною поверхнею, а поверхні дороги надають поперечного похилу для відведення дощових вод. Опісля таке покриття для збільшення міцності, водонепроникності, усунення пилоутворення може бути оброблене іншим в'яжучим матеріалом (наприклад, дьогтем, бітумом, цементом, вапном)...

Зупинка транспорту в с. Вівся.jpg Ві́вся — село в Україні, Тернопільська область, Тернопільський район, Козівська селищна громада. Адміністративний центр колишньої Вівсянської сільської ради. Площа — 0,22 кв. км. Населення — 900 осіб (2001). До 19 липня 2020 р. належало до Козівського району. З центром селищної громади село сполучене автодорогою номер С200803. Вперше згадується 1779 р. у складі монархії Габсбургів. У 1848 р. у селі скасовується панщина. Упродовж 1890-х рр. жителі села збудували церкву, дзвіницю та однокласну школу. У 1914—1918 рр. у Вівсі відбувались події Першої світової війни, у селі перебували Українські січові стрільці. У 1918—1939 рр. Вівся перебуває у складі Польської республіки; у селі проводилася пацифікація та політика спольщення. Перед Другою світовою війною заснований осередок ОУН. У період 1941—1944 рр. Вівся перебувало під нацистською окупацію, в околицях села була сформована сотня УПА, яка вела бої з німецькими окупантами, а згодом — з військами НКВС. У радянські часи в селі заснували колгосп, було проведено водогін і газифікацію. За незалежності збудовано храм святого архістратига Михаїла. У селі діють дитсадок, школа І–II ступенів, фельдшерський пункт, крамниця, поштовий пункт та бібліотека.

Вибране зображення

Groove and needle in close embrace from beginning to end.jpg
Звукознімальна головка[fr] з п'єзоелектричною звукознімальною голкою програвача вінілових дисків. Тонарм (ричаг звукознімача) на початку і в кінці відтворення платівки.

Вибраний список

Будівля Львівської обласної державної адміністрації Список очільників виконавчої влади Львівської області України містить у собі осіб, які отримали призначення посади голови Львівської обласної державної адміністрації, тимчасових виконувачів обов'язків голів ОДА, голів обласного виконавчого комітету демократичного періоду України, осіб короткотривалого інституту представників Президента України у Львівській області.

Посада виконавчого очільника під час існування Української РСР мала назву голови Львівського облвиконкому. З набуттям незалежності України посада називалась представник Президента України у Львівській області та голова Львівського облвиконкому. Вже після прийняття Конституції України у статтях 118, 119 затверджено посаду голови обласної державної адміністрації...

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести в Білорусі
Дієго Марадона

5 грудня в історії

Колумб висаджується на Еспаньйолі. Гравюра Теодора де Брі 1594 р.
Обстріл російських військових кораблів у гавані Порт-Артура японською артилерією 25 листопада 1909 р.

Народилися

Олександр Олесь
Вернер Гейзенберг (1933)

Померли

Посмертний портрет Вольфганга Амадея Моцарта, написаний Барбарою Краффт 1819 р.
Автопортрет Клода Моне, 1886
Обсерваторія Вільяма Кемпбелла у Броварах
Мокомокаї
Жан-Батист Пуен дю Сабль

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа