Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

вівторок, 1 грудня 2020 року

1 058 267 статей українською

125 088 зареєстрованих дописувачів

3103 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Neptune.jpg

Непту́н — планета Сонячної системи, восьма за віддаленістю від Сонця. Вона четверта за розміром у Сонячній системі, третя за масою і належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 раза, а діаметр екватора у 3,9 раза більший за земний. Планета названа на честь римського бога морів. Його астрономічний символ Neptune symbol.svg — стилізована версія тризубця Нептуна.

Нептун було відкрито 23 вересня 1846 року, і він став першою планетою, виявленою завдяки математичним розрахункам. Припущення про наявність планети були пов'язані з непередбаченими змінами в орбіті Урана, гравітаційні сили якої могли призвести до появи цих відхилень...

Кліматична мапа України (1980—2016)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — пам'ятка мурованої культової архітектури першої половини XIX ст., що існувала у Слоуті (нині — Глухівського району на Сумщині). Зруйнована в середині 1930-х років. Нову церкву збудовано в 1996 році.

Будівництво мурованої церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Слоуті (з храмовим святом 8 вересня — 21 вересня з новим стилем) почалося у 1842 році. Її зводили на місці колишнього храму. Зазвичай, кам'яні церкви будували там, де раніше існувала дерев'яна. В Слоуті Глухівського повіту Чернігівської губернії будівництво кам'яної церкви велось п'ять років і завершилось у 1847 році. З 1859—1860 навчального року в Слоуті почала працювати церковноприходська школа при церкві. Її організатором та першим учителем, який викладав не тільки Закон Божий, а й читання, письмо і початки арифметики.

Вибраний список

Будівля Львівської обласної державної адміністрації Список очільників виконавчої влади Львівської області України містить у собі осіб, які отримали призначення посади голови Львівської обласної державної адміністрації, тимчасових виконувачів обов'язків голів ОДА, голів обласного виконавчого комітету демократичного періоду України, осіб короткотривалого інституту представників Президента України у Львівській області.

Посада виконавчого очільника під час існування Української РСР мала назву голови Львівського облвиконкому. З набуттям незалежності України посада називалась представник Президента України у Львівській області та голова Львівського облвиконкому. Вже після прийняття Конституції України у статтях 118, 119 затверджено посаду голови обласної державної адміністрації...

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести в Білорусі
Дієго Марадона

1 грудня в історії

Результати Всеукраїнського референдуму про незалежність 1991 року
Річниця Всеукраїнського референдуму за незалежність
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Складальна лінія на заводі Форда Хайланд Парк, 1913

Народилися

Портрет Миколи Лобачевського, 1839
Юліан Головінський, вересень 1930

Померли

Давид Бен-Гуріон, 10 січня 1952
Обсерваторія Вільяма Кемпбелла у Броварах
Мокомокаї
Жан-Батист Пуен дю Сабль

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа