Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

четвер, 10 жовтня 2024 року

1 348 332 статті українською

179 922 зареєстровані дописувачі

3128 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Blackpink — південнокорейський жіночий гурт, сформований лейблом YG Entertainment. Складається з чотирьох учасниць: Джісу, Дженні, Розе та Ліса. Стиль та концепція Blackpink мають назву «ґерл-краш» (англ. girl crush), головні теми якої — упевненість у собі та розширення прав і можливостей жінок. Гурт став однією з провідних сил корейської хвилі та залучив величезну глобальну фанатську базу, внаслідок чого різні публікації охрестили Blackpink «найбільшим жіночим гуртом у світі». Гурт дебютував у 2016 році із сингл-альбомами Square One[en] та Square Two[en].

Протягом своєї кар'єри Blackpink побили численні рекорди: їхній світовий тур «Born Pink World Tour[en]» (2022—2023) став найкасовішим концертним туром жіночого гурту та азійського виконавця в історії; вони першими з азійських гуртів стали хедлайнером музичного фестивалю Коачелла. Їхній канал на YouTube мав найбільшу кількість підписок та переглядів серед музичних виконавців, а акаунт на Spotify — найбільшу кількість підписок та прослуховувань серед жіночих гуртів. Blackpink отримали численні нагороди, серед яких Golden Disc Awards, MAMA Awards[en], премія «Вибір народу» та MTV Video Music Awards. Вони стали першим дівочим гуртом, який отримав звання «Гурт року»[en] у XXI столітті. У 2023 році за внесок у поширення обізнаності про глобальне потепління дівчат нагородили Орденом Британської імперії. Blackpink — перший жіночий гурт, який увійшов до рейтингу Forbes 30 Under 30 Asia (2019), а журнал «Тайм» визнав їх «Артистами року» (2022). У 2024 році гурт очолив рейтинг Forbes Korea Power Celebrity 40 та отримав визнання колишнього президента Південної Кореї Мун Чже Іна за поширення K-pop та корейської культури по всьому світу.

Логотип Muse
Логотип Muse

Muse (англ. «Муза»), або The Muse EP — дебютний мініальбом англійського рок-гурту Muse, що вийшов 1998 року. Гурт створили 1994 року англійські школярі Метт Белламі, Домінік Говард та Кріс Волстенголм і протягом наступних трьох років підлітки продовжували навчання, та одночасно грали панк-рок в коледжі та пабах, записуючи напівпрофесійні демо-касети.

Muse вийшов 11 травня 1998 року накладом у 999 примірників та містив композиції «Overdue», «Cave», «Coma» та «Escape», що порівнювалися з творчістю Radiohead, Джефа Баклі, Nirvana або System of a Down. Попри невисокі показники продажів у магазинах Південної Англії, компакт-диск зацікавив представників музичної індустрії США та призвів до підписання контракту з лейблом Мадонни Maverick. Три з чотирьох пісень мініальбому були потім перезаписані для першого студійного альбому Muse Showbiz, що вийшов 1999 року.

Вибране зображення

Круїзне судно «Mein Schiff 4»[de] оператора «TUI Cruises» в порту Ростока, Німеччина. Спуск на воду відбувся цього дня, 10 жовтня 2014 року.

Вибраний список

Дискографія Pearl Jam
Дискографія Pearl Jam

Дискографія американського рок-гурту Pearl Jam складається з дванадцяти студійних альбомів, а також концертних альбомів, збірок, DVD і численних офіційних бутлегів.

З моменту створення колективу було продано 32 мільйони копій їхніх альбомів у США, включно зі всіма офіційними бутлегами, і понад 100 мільйонів копій по всьому світу.

Поточні події

Російсько-українська війна (жовтень, бої на Курщині); див. також: Допомога під час війни • Атака Ізраїлю на Ліван • Нещодавно померли
Асоціація футзалу України

10 жовтня в історії

Битва при Пуатьє в уявленні художника Шарля де Штейбена (1837)
Битва при Пуатьє в уявленні художника Шарля де Штейбена (1837)
Штаб-квартира ООН у Нью-Йорку, вигляд з Іст-Рівер (2008)
Штаб-квартира ООН у Нью-Йорку, вигляд з Іст-Рівер (2008)

Народилися

Фрітьйоф Нансен (близько 1900)
Фрітьйоф Нансен (близько 1900)
  • 1861Фрітьйоф Нансен, норвезький полярний дослідник, океанограф, лауреат Нобелівської премії миру
Михайло Драй-Хмара (1910)
Михайло Драй-Хмара (1910)

Померли

Дмитро Бортнянський. Гравюра Ф. П. Бореля XIX ст.
Дмитро Бортнянський. Гравюра Ф. П. Бореля XIX ст.
Непотоплюваний Сем (Оскар)
Непотоплюваний Сем (Оскар)

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа