Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

вівторок, 27 липня 2021 року

1 105 642 статті українською

134 705 зареєстрованих дописувачів

2658 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Кімі Ряйкконен у 2019 році Кі́мі Ма́тіас Ря́йкконен (також Ра́йкконен; фін. Kimi-Matias Räikkönen, МФА[ˈkimi ˈmɑtiɑs ˈræikːønen]; 17 жовтня 1979, Еспоо) — фінський автогонщик, чемпіон світу з автоперегонів у класі Формула-1 2007 року і двічі віцечемпіон світу (у 2003 та 2005 роках). Відомий під псевдонімами Айсмен (англ. Iceman) та Король Спа (англ. The King of Spa). У сезонах 2007—2009 та 2014—2018 років виступав за команду «Феррарі». Наприкінці 2018 року перейшов у команду «Заубер», перейменовану перед початком сезону 2019 року в «Альфа-Ромео».

З 2009 року брав активну участь у ралійних перегонах: на Ралі Фінляндії дебютував у чемпіонаті світу з ралі (WRC). У 2011 році заснував власну ралійну команду, «Ice 1 Racing». Також Ряйкконен брав участь у перегонах NASCAR, дебютувавши в команді «Kyle Busch Motorsports» у серії «Camping World Truck Series».

Журнал Forbes поставив Ряйкконена на 26 позицію у списку найбільш високооплачуваних знаменитостей та на 5 місце в списку найбільш високооплачуваних спортсменів 2008 року і піднявся на 2-ге у 2009 році.

Велика бальса на озері Тітікака Очере́тяний чо́вен або очере́тяний пліт — судно, корпус якого виготовлений з очерету чи подібних йому трав'янистих водяних рослин (рогозу, папірусу та інших осокових). Поряд із дерев'яними плотами та каное-довбанками є одними з найдавніших відомих типів суден. Історично були поширені на територіях, на яких відчувався дефіцит деревини (Месопотамія, Єгипет, високогір'я Анд) і дотепер все ще використовуються в кількох регіонах світу.

Хоча є багато перехідних форм між очеретяними плотами і очеретяними човнами, загалом можна зазначити, що очеретяні човни відрізняються від очеретяних плотів тим, що плоти тримаються на поверхні води за рахунок природної плавучості матеріалу, з якого вони зроблені, а човни за рахунок своєї водовитісної конструкції (водотоннажності) і, для досягнення такого результату їх корпус, зазвичай, гідроізолюють якоюсь формою бітуму чи смоли. Окрім човнів і плотів з очерету будували також плавучі острови.

Вибране зображення

Common lionfish at Shaab El Erg reef.JPG
Індійська крилатка (Pterois miles) в Червоному морі біля узбережжя Єгипту.

Вибраний список

Проєкт Харківської громадської бібліотеки зроблений архітектором Олексієм Бекетовим. Правління Харківської громадської бібліотеки сформували на своєму першому засіданні 7 жовтня 1885 року. Правління існувало до його розпуску 1918 року. Склад Правління обирався на чергових зборах бібліотеки. Спочатку обиралося вісім членів правління строком на один рік, додатково обирали шість кандидатів у члени правління, для заміни членів правління, що вибули. 9 грудня 1890 за пропозицією Василя Касперова, підтриманою зборами бібліотеки, кількість членів правління збільшили до дванадцяти осіб. Їх стали обирати строком до трьох років з обов'язковим щорічним переобранням третини правління. Також, до правління входили неодмінні (постійні) члени правління. Ці посади заздалегідь зарезервовані для ректора університету, директорів Ветеринарного та Технологічного інститутів, ректора Духовної семінарії, директорів класичних гімназій та реального училища. На екстрених зборах бібліотеки від 11 квітня 1899 року, серед іншого, вирішено ввести ще одного неодмінного члена правління, на цей раз від міського громадського правління. Цю посаду від 1900 року обіймав Сергій Раєвський. На зборах бібліотеки обирали голову правління, його товаришів (заступників) та секретарів. Останні займалися веденням протоколів правління і могли не бути його членами.

Поточні події

COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • XXXII Олімпійські ігри
Тадей Погачар

27 липня в історії

«Свобода, що веде народ» — картина Ежена Делакруа, присвячена Липневій революції (1830)
Демілітаризована зона у Пханмунджомі, встановлена угодою про перемир'я від 27 липня 1953

Народилися

Померли

Михайло Лермонтов. Потрет роботи художника П. Заболотського (1837)
30 травня — день Києва у 2021 році
Вигляд Андріївського узвозу з боку Подолу
Оранта Софійського собору
Мурал «Берегиня» (провулок Шевченко, 1) авторства Mata Ruda (США)

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа