Іспанський щит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іспанський щит
Пропорції іспанського щита (ширина 5, висота 6).

Іспа́нський щит — у геральдиці один із основних типів геральдичного щита. Має прямокутну форму, заокруглений знизу. Відомий з ХІІ століття[1]. Найраніше використовувався у християнських країнах Піренейського півострова, який тоді називався Іспанією[1]. У XIV—XVII століттях вживався за межами півострова, зокрема в Фландрії, Німеччині, Італії, Угорщині, Польщі (Речі Посполитій) та Росії[1]. Одна із найпоширеніших форм щита в новітній українській геральдиці.

Назва

  • Заокру́глений щи́т (італ. scudo ritondato) — назва від форми нижньої частини щита; використовується для уникнення топонімічної прив'язки.
  • Ібері́йський щи́т (порт. escudo ibérico) — назва, що походить від Іберії, одного з найменувань Піренейського півострова.
  • Іспа́нський щи́т (англ. spanish shield; ісп. escudo español; італ. scudo spagnolo; нім. Spanischer Schild; порт. escudo espanhol) — назва, що походить від Іспанії, античної назви Піренейського півострова.
  • Піво́стрівний щи́т (порт. escudo peninsular) — назва від Піренейського півострова.
  • Португа́льський щи́т (ісп. escudo portugués; італ. scudo portoghese; порт. escudo português) — назва у португальській геральдиці, з метою підкреслення окремішності від іспанської. Словосполучення у португальській мові також може позначати герб Португалії, або португальське ескудо.
  • Флама́ндський щит (ісп. escudo flamenco; італ. scudo fiammingo; порт. escudo flamengo) — назва, що походить від Фландрії.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. а б в Neubecker, 2002:76-77.

Джерела

  • Neubecker, Ottfried. Heraldik. Orbis, 2002. p. 76-77.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Іспанський щит