Баритон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:46, 20 вересня 2020, створена 46.219.222.156 (обговорення) (Діапазон ля великої октави — ля першої октави більш характерний для високого баритону. В середньому все ж G — g¹ ближче)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Основні вокальні діапазони
Жіночі
Сопрано
Мецо-сопрано
Контральто
Чоловічі
Контратенор
Тенор
Баритон
Бас

Барито́н (італ. baritono, від грец. βαρυς — важкий, низький (про звук) і τονος — тон) — чоловічий голос, за висотою середній між басом і тенором. Діапазон баритону приблизно від соль великої октави до соль першої октави. Виділяють баритони ліричні і драматичні.

Різновиди

  • Ліричний баритон
  • Лірико-драматичний баритон
  • Драматичний баритон

Звукові параметри

Тенор-баритон звучить світло, велично, нагадує теноровий тембр, але середина і низи абсолютно баритонові. Ліричний баритон звучить легко, лірично, але типово баритонового відтінку. Партії, написані для цього голосу, мають найбільш високу теситуру.

Лірико-драматичний баритон, що має світлий, яскравий тембр і значну силу, може виконувати як ліричні, так і драматичні партії.

Драматичний баритон — голос більш «темнішого» звучання, великої сили, потужного звучання на центральній і верхній ділянках діапазону. Партії драматичного баритона нижчі по теситурі, але в моменти кульмінації піднімаються і до граничних верхніх нот. Бас-баритон — голос, наділений рисами баса i баритона. Зазвичай має досить вільний верх, як і низ, але без профундових нот.

Інші значення терміну

  • Баритон-саксофон
  • Мідний духовий інструмент, різновид туби — див. еуфоніум
  • Струнний смичковий інструмент 18 століття низького регістру з 6—7 основними та 7—20 додатковими струнами (для посилення звучання).

Джерела