Велофрістайл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Велофрістайл - BMX (Modified Bike X-treme) видовищний екстремальний вид спорту, трюкова їзда на спеціальних велосипедах.

Характеристика виду спорту

Інша назва - фрістайл на велосипеді. Входить у трійку найбільш важко освоюваних видів спорту. Трюкова їзда супроводжується стрибками, високошвидкісними заїздами на майданчиках зі спеціальними гірками, трамплінами, штучними перепонами. Перепони можуть бути природними і штучними: камені, дошки, колодки тощо. Головною метою є подолання низки перепон, не спираючись руками чи ногами.

Велосипеди для велофрістайлу

Велосипед схожий на дитячий, він дуже маленький і в нього немає сідла.

Першою компанією, що випускала велосипеди для фрістайла була Montesa. Головними центрами фрістайлу стали США та Іспанія. В цих країнах техніка і стилі подолання перепон багато в чому відрізняються.

Історія

Велофрістайл сформувався в кінці 70-х — на початку 80-х років в Іспанії. Почали створювати спеціальні велосипеди, щоб на них тренувались діти. Проте незабаром велофрістайл став самостійним видом спорту. Він розпочав стрімко розвиватися, проводили різні змагання. У наш час проводяться світові змагання. Основні центри фрістайлу — Франція, Іспанія, Англія і деякі інші країни Європи. Зростає рівень спортсменів і ставляться небувалі рекорди: такі, як стрибок з місця через планку на висоті 135 см, стрибок з розгону на перешкоду висотою 176 см і багато іншого.

Прийоми велофрістайла

Крутка, банні-хоп, тач-хоп, заїзд — група стрибків, які долають одинокі високі перемони. Вибір конкретного стрибка залежить від зросту райдера, індивідуального стилю і бази велосипеда.

Крутка — стрибок з розгону на вертикальну перепону, при якому поблизу перешкоди здійснюють підкрутку педалей для виходу на заднє колесо і підтягування велосипеда обома ногами.

Банні-хоп — те ж, що і крутка, але без підкрутки педалей — вихід на заднє колесо здійснюють за рахунок ривка велосипеда за кермо.

Тач-хоп — стрибок на вертикальну перепону з доторканням переднім колесом стіни перешкоди.

Заїзд (закат) — виконується з невеликого розгону, спочатку на перепону закидається переднє колесо, потім заднє, без використання гальма.

Євродірок — відрізняється від заїзду тим, що здійснюється вихід на заднє колесо , а не на два. З невеликого розгону піднімається переднє колесо , ставиться на перепону, і в цей момент відбувається ривок на заднє. Назву цей елемент отримав від широкого використання європейськими райдерами.

Хук-ап — стрибок на дуже високі (>140 см) вертикальні або похилені перепони. Після потужного розгону виконується стрибок уверх і зачіпається переднім колесом за перепону, потім різким ривком закидається на перепону заднє колесо.

Іспанка — стрибок, при якому велосипед прокидається вперед, а тіло райдера при цьому майже не зміщується. Виконується не невисокі перепони - до 1 метра.

Їзда на одному колесі: Сьорф — їзда на задньому колесі без крутіння педалей, допускається використання гальма. Мануал — їзда на задньому колесі без крутіння педалей і без використання гальма. Віллі — їзда на задньому колесі з крутінням педалей. Стоппі — їзда на передньому колесі з використанням гальма. Nose — їзда на передньому колесі. Nose manual — їзда на передньому колесі без використання педалей під час руху.

Стрибки: Пробив — стрибок вперед на задньому колесі з підкруткою педалей. Дроп — зістрибування з якихсь перепон, можливе виконання дропа пробивкою, сайдхопом, почерговим скиданням заднього і переднього коліс. Геп — стрибок в довжину з однієї перепони на іншу. Дроп-геп — стрибок з висоти в довжину. Сюрпляс, трек-стенд — балансування на місці, стоячи на двох колесах за рахунок катання або невеликих статичних стрибків. Сайдхоп — стрибок у бік — в довжину або у висоту. Вихідне положення — стоячи на задньому колесі, виконується легка підкрутка педалей і підтягування велосипеда до себе. Рекорд сайдхопа — близько 160 см.

Джерела

http://time-spending.com/interests/135 http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/262571 Энциклопедия для детей т.20. - М. Мир энциклопедий-2010.

Посилання