Густота населення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:02, 24 лютого 2021, створена Dima Bashlakov (обговорення | внесок) (Термін Густота населення не є коректним так як кількісь чогось на одиницю площі називають щільністю - щільність забудови чи щільність населення як приклад дивітся посилання на https://www.kmu.gov.ua/news/shchilnist-zhitlovoyi-zabudovi-teper-chitko-regulyuyetsya-dbn-lev-parchaladze, де також використовуєтся і термін щільність)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Густота населення Землі (лінійна шкала, 1994 рік)
Фонова картограма густоти населення за країнами (2006)

Щільність насе́лення — рівень заселеності певної території; кількість постійного населення, що проживає на одиниці площі (як правило, в розрахунку на один квадратний кілометр). При обчисленні щільності населення інколи виключається незаселена територія, а також великі внутрішні водні простори. Застосовуються показники щільності окремо сільського і міського населення. Густота населення дуже нерівномірна по континентах, країнах і частинах країн залежно від характеру розселення людей, щільності і розмірів поселень. У великих містах і на урбанізованих територіях вона, як правило, набагато вища, ніж в сільській місцевості. Тому цей показник якого-небудь району в цілому є середньою з рівнів населеності окремих частин цього району, зваженою за величиною їхніх території.

Густота населення України — 72 особи/км²[1] (2020).

Середня густота населення Землі близько 40 осіб/км².

Найзаселеніші території світу

Формально найбільша щільність населення фіксується в карликових державах з високим рівнем урбанізації, часто це просто держава-місто.

У розрахунку людина на квадратний кілометр:

Найзаселеніші міста світу

Найзаселеніші некарликові країни і території

В розрахунку людина на квадратний кілометр:

Найнижча густота населення у світі в Нунавуті — 0,01 особи/км², в Росії в Евенкійському районі Красноярського краю — 0,03 особи/км².

Див. також

Посилання

  1. Густота населення України