Дим
Зовнішній вигляд
Дим — природне явище, стійка дисперсна система, яка складається з дрібних твердих частинок, завислих у повітрі або в інших газах. Дим — типовий аерозоль з розмірами частинок від 10−7 до 10−5 м. На відміну від більш грубодиспесної системи — пилу — дим не осідає під дією сили земного тяжіння. Частинки диму можуть слугувати ядрами конденсації атмосферної вологи, в результаті чого виникає туман.
Дим — суцільне помутніння атмосфери з горизонтальною дальністю видимості.
- Дальність видимості: 2 м — від 1 до 9 км. Видимість може знижуватися до декількох сотень або декількох десятків метрів.
- Помутніння атмосфери: за рахунок зважених в повітрі частинок диму, гару і т. д. різного походження (виробничий дим, міський смог від вихлопів автомобілів, дим від торф'яних, лісових, степових пожеж і т. д.)[1]
Див. також
Джерела
- ↑ Атмосферные явления — классификация и описание. meteocenter.net. Процитовано 1 жовтня 2019.
Література
- Дим // Словник-довідник з екології : навч.-метод. посіб. / уклад. О. Г. Лановенко, О. О. Остапішина. — Херсон : ПП Вишемирський В. С., 2013. — С. 67.
- Обкурювання // Українська мала енциклопедія : 16 кн : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Буенос-Айрес, 1962. — Т. 5, кн. IX : Літери На — Ол. — С. 1163-1164. — 1000 екз.
- Дим // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1958. — Т. 2 : Д — Є, кн. 3. — С. 342-343. — 1000 екз.
Посилання
- Burning Issues Public Education Site
- Chemical constituents of wood smoke
- Health impact of ultrafine particles
- Medicinal smokes[недоступне посилання з серпня 2019]
- Shedding new light on wood smoke
Це незавершена стаття з екології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |