Олія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пляшка оливкової олії

Олі́я (від праслов. *olěja) — у широкому значенні, речовина рослинного походження, яка (як правило) є рідиною за температури навколишнього середовища та не змішується з водою, але може змішуватися з іншими оліями й органічними розчинниками; жирна на дотик. Це загальне визначення охоплює: летючі ефірні олії, терпентинову олію (сирець скипидару). У вужчому значенні, під олією розуміють лише олії та жири (зокрема, тверді — наприклад, пальмова олія), на відміну від тваринних жирових продуктів (які оліями називати не прийнято; зокрема, не слід плутати олію з маслом — продуктом переробки вершків чи сметани).

Етимологія

Праслов. *olěja походить від грец. ἔλαιον: або прямо, або через посередництво лат. oleum[1]. Грецьке слово ἔλαιον утворене від ἐλαία — «оливкове дерево». Через церковнослов'янське посередництво від ἔλαιον походить і слово «єлей».

Мінеральна олія

Докладніше: Мінеральні оливи

Мінеральні олії — продукти перегонки нафти називаються оливами, що складаються з вуглеводнів та зовсім не мають у своєму складі гліцеринових ефірів жирних кислот.[2]

Примітки

Див. також

Посилання