Опозитний двигун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Схема роботи двигуна
Двигун UL260i

Опозитний двигун — конфігурація поршневого двигуна внутрішнього згоряння, в якому кут між рядами циліндрів становить 180 градусів. В автомобільній і мототехніці опозитний двигун застосовується для зниження центру ваги, замість традиційного V-подібного, також завдяки супротивному розташуванню поршнів значно знижується рівень вібрації від роботи двигуна, завдяки чому двигун має більш плавний робочий хід[1].

Найбільш широке поширення опозитний двигун отримав в моделі Volkswagen Käfer випущений за роки виробництва (з 1938 по 2003 рік) у кількості 21529464 штук.

Автоконцерн Porsche використовує його у більшості своїх спортивних моделей, таких як Porsche 997, Porsche 987 Boxster та інші.

Опозитний двигун є також відмінною рисою автомобілів марки Subaru, який встановлюється практично в усі моделі Subaru із 1963 року. Більшість двигунів цієї марки мають опозитну компоновку, яка забезпечує дуже високу міцність і жорсткість блоку циліндрів, але в той же час робить двигун складним в ремонті. (З 2008 року автомобілі Subaru Legacy оснащуються опозитними дизельними двигунами разом із механічною коробкою передач[2].

Також встановлювався на румунські автомобілі Oltcit Club (це точна копія Citroen Axel), з 1987 по 1993 роки. У виробництві мотоциклів опозитні двигуни знайшли широке застосування в моделях марки BMW і Honda, а також в радянських важких мотоциклах «Урал» і «Дніпро».

Див. також

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Опозитний двигун