Скример

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Скр́имер (від англ. «Scream» — крик, він же «кричалка», «пугач», «лякалка») — різновид шок-контенту, заснований на елементі несподіванки, покликаний залякати глядача до смерті. Це жорстокий розіграш в Інтернеті: людина спочатку уважно переглядає відео нейтрального змісту або грає у відеогру, а потім на екрані несподівано з'являється жахливе зображення, що нерідко супроводжується криком. Сенс скримерів полягає в тому, щоб змусити когось зосередитися на перегляді відео упродовж певного часового проміжку, а опісля налякати глядача. Історія скримерів розпочалась із загадок-головоломок, у яких глядачеві пропонувалося подивитися відеоролик і визначити, що не так із картинкою. Спочатку це був власне графічний ребус, до якого було вирішено додати порцію адреналіну. У результаті, коли людина роздивлялася картинку, на екрані раптом з'являлося страхітливе обличчя, що його лякало.

Опис

Класичний скример — це короткий відеоролик якогось нейтрального змісту, де ближче до його кінцівки на екрані раптово з'являється щось страшне: монстри, кров, трупи тощо. Одночасно все це супроводжується несамовитим криком. Триває дійство не більше секунди, після чого припиняється. У фільмах жахів подібний елемент широко використовується. У несподіваний момент на екран вилітає страховисько, змушуючи глядача здригнутися від страху. Принцип роботи скримерів схожий. Щоб скример спрацював, дуже важливо правильно підготувати користувача, змусити його сконцентровано дивитися відеоролик.

Приклади

Деякі приклади таких програм:

  • Scary Maze — завдання полягає в тому, щоб провести точку лабіринтом, не торкаючись стінок. На третьому рівні гри несподівано з'являється демон з «Екзорциста».
  • Зелена кімната — зображена порожня кімната, раптово з-під крісла вилазить Пазузу.
  • MOV0001.SWF;— сайт, після відкриття якого одразу з'являється вампір Емі з «Нічки жахів».
  • Anne — при переході з'являється Убивця Джефф.
  • Няша — відеоролик, в якому шепотить дівчинка, а в кінці відео миготить купка монстрів на червоному тлі.
  • Гра Undertale — наприкінці з'являється скример з жахливим обличчям на червоному тлі, одночасно із зображенням лунатимуть моторошні звуки.
  • Різні ігри в лабіринті, де гравцям пропонується провести курсор до виходу, не торкаючись стін. Коли гравець досягає певного рівня, з'являється страшне зображення одержимої жінки.
  • Тест зору, де потрібно простежити велику літеру курсором комп'ютерної мишки, не виходячи за межі рядків. Після виконання завдання тесту лунає крик і з'являється страшний образ.

Посилання на відео-скример: https://youtu.be/aDJWComBpOM

Див. також

Стример (паронім)

Посилання

Как распознать скример у WikiHow

Джерела