Телефільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:52, 10 серпня 2020, створена Ehlla (обговорення | внесок) (→‎Посилання)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал Телебачення
Логотип портала
Логотип портала
Історія
Телебачення в Україні
Телебачення в США
Телебачення в СРСР
Терміни
Телевізійна мережа
Телевізійна синдикація
Апфронт · Рейтинг Нільсена
Заміна в середині сезону
Прем'єра сезону · Фінал сезону · Кліфгенгер
Пляшковий епізод
Прайм-тайм · Закадровий сміх
Шоуранер
Жанри
Теленовела
Мильна опера
Ситком · Антологія
Процедурна драма
Підліткова драма
Новини
Формати
Токшоу
Мінісеріал
Телесеріал
Телефільм
Реаліті-шоу
Телепередача
Різне
Оформлення статей
Категорія:Телебачення

Телевізі́йний фільм або скорочено телефі́льм — ігровий фільм, знятий спеціально для показу телебаченням.

При створенні таких фільмів враховуються технічні можливості телебачення і особливості сприйняття телеглядачами зображення на екрані телевізора. Часто телефільм складається з двох і більше частин, що демонструються в різний час, — серій. Багатосерійні телефільми називають телесеріалами.

Найважливішим чинником у виробництві телефільмів є розмір телевізійного екрана. Оскільки телеекран значно менший кіноекрану, телефільми відрізняються від кінофільмів меншою кількістю загальних планів і відсутністю високодеталізованих зображень. Також, тоді як на телебаченні найпоширенішим співвідношенням сторін екрану все ще залишається традиційне повноекранне 4:3 (1.33:1) і з розвитком телебачення високої роздільної здатності тільки набирає популярність широкоекранне 16:9 (1,78:1), у кіноіндустрії найпопулярнішим у наш час є суперширокоекранне співвідношення 2,39:1. Для телевізійних фільмів властивим є специфічне «розтягнуте» оповідання. При монтажі телефільмів враховуються рекламні вставки в ефірній мережі телеканалів — на інтригуючому моменті робиться пауза, і після передбачуваної реклами триває продовження з невеликим «повторенням» сюжету.

Історія

[ред. | ред. код]

Як жанр, телефільм виник на початку 1960-х років від злиття телебачення з класичним кінематографом. Спочатку телебаченням демонструвалися звичайні кінофільми. Незабаром почали створюватися фільми на замовлення телеканалів. У процесі випуску таких фільмів була вироблена певна телевізійна специфіка, що, власне, і привело до появи «телефільму».

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]