Chlorophyta

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені водорості
Chlamydomonas sp.
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eucaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Зелені водорості (Chlorophyta)
Класи
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Chlorophyta
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Chlorophyta
EOL logo.svg EOL: 3893
ITIS logo.svg ITIS: 5414
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 3041
Fossilworks: 54811
Ця стаття про відділ Зелені водорості царства Зелені Рослини. Див. інші значення у статті Зелені водорості.

Зелені водорості (Chlorophyta або Chlorophycota, Chlorophycophyta) — група еукаріотичних організмів, що налічує приблизно 20 000 видів[1], та зазвичай класифікується як відділ царства зелені рослини (чи Chlorobionta NCBI, класифікація Бремера[2]).

Класифікація

Вперше була виділена в класифікації (на рівні відділу) за забарвленням А. Пашером (Pasher) в 1914 році[3]. Історично відділ класифікували до підцарства Нижчі рослини царства Рослини, а пізніше — до царства найпростіших. Проте така класифікація базувалася на комплексі переважно морфологічних ознак. Після вивчення цитологічних, біохімічних та молекулярних даних Chlorophyta стали включати до супергрупи Архепластид (Archaeplastida)[4]. Вважається, що Вищі рослини походять від Chlorophyta.

Загальні відомості

До представників відділу відносять евкаріотичні водорості, що мають пігменти, властиві вищим рослинам, та яким притаманні пластиди первинно симбіотичного типу. У відділі представлені всі типи морфологічної структури. Зустрічаються повсюдно: у прісних та солонуватих водоймах, морях, аерофітних умовах, ґрунтах.

Взаємодія з іншими організмами

Деякі зелені водорості утворюють симбіоз з грибами утворюючи новий організм - лишайник. Зустрічається водості паразити. Phyllosiphon викликає пожовтіння листя рослини-хазяїна. Cephaleuros – викликає захворювання, що відомі як «іржа» листя. Види Prototheca можуть викликати зараження людини, великої рогатої худоби та деяких інших тварин. Деякі водорості є причиною шкірних захворювань і зрідка – бурситів і перитонітів, а у великої рогатої худоби можуть бути причиною маститів.[5][неавторитетне джерело]

Джерела

  1. Масюк Н. П., Костіков І. Ю. Водорості в системі органічного світу : Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України / за ред. С. Я. Кондратюка. — Академперіодика. — Київ, 2002.. — 178 с. — ISBN 966-8002-38-5.
  2. Bremer K. 1985. Summary of green plant phylogeny and classification. Cladistics 1(4): 369—385.
  3. Тип CHLOROPHYTA — Зеленые водоросли Биоразнообразие России
  4. Adl_et_al, 2005.
  5. Administrator, За матеріалами: wikipedia.org (2019-09-11). Зелені водорості. НАУКОВО-ПОПУЛЯРНИЙ БЛОҐ. Процитовано 2016-07-16. 

Посилання