Yamaha

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ヤマハ株式会社
Yamaha Corporation
яп. ヤマハ株式会社
англ. Yamaha Corporation
Yamaha
Тип акціонерне товариство
Форма власності кабусікі-ґайся і акціонерне товариство
Галузь музична індустрія і машинобудівна промисловість[d]
Гасло Make Waves
Засновано 12 жовтня 1897
Засновник(и) Торакусу Ямаха
Штаб-квартира Японія Японія, префектура Сідзуока, Хамамацу
Продукція музичні інструменти, аудіо-відео електроніка, комп'ютерна техніка, ATV, мотоцикли, двигуни
Виторг 4,4 мільярдів US$ (2003)
Операційний прибуток (EBIT) 267 мільйонів US$ (2003)
Чистий прибуток 149 мільйонів US$ (2003)
Співробітники 23,500 (березень 2003)
Дочірні компанії
 • Yamaha Motor Company, Yamaha (United States)d, Yamaha Music Communications Co., Ltd.d і Yamaha Drums
 • Член Wi-Fi Alliance[1], SD Associationd[2] і Wireless Power Consortiumd[3]
  www.global.yamaha.com/ (англ.)]
  Нагороди
  Мапа
  CMNS: Yamaha у Вікісховищі

  Yamaha Corporation (яп. ヤマハ株式会社, ямаха кабусікі-ґайся, «Акціонерне товариство Ямаха») — японське підприємство, що випускає широкий асортимент продукції, переважно музичні інструменти та електроніку. Засноване у 1887 році Ямахою Торакусу, майстром по виготовленню язичкових органів.

  Всесвітню популярність завоювала завдяки високій якості звуку, отриманій у результаті синтезу традиційних методів конструювання й виробництва із сучасними технологіями, останніми досягненнями області електронної техніки. Наразі «Ямаха» є єдиною компанією у світі, що виробляє практично всі види музичних інструментів — роялі і піаніно, духові, ударні інструменти, гітари й електрогітари, клавішні синтезатори, семплери й тони-генератори, а також устаткування для обробки й посилення звуку.

  Діяльність «Ямахи» не обмежується виробництвом музичних інструментів й устаткування. Важливим напрямком діяльності є пошук і підтримка молодих обдарованих музикантів шляхом проведення конкурсів і фестивалів, заснування фондів.

  В області нових технологій — мультимедіа — унікальні чипи Yamaha знайшли широке застосування в персональних комп'ютерах й ігрових приставках.

  Крім того, корпорація «Ямаха» плідно працює й в інших областях, таких як аудіо, спорт і навіть створення курортів.

  Історія

  YAMAHA заснована в 1887 році Torakuzu Yamaha, майстром по виготовленню язичкових органів. З тих пір торгова марка YAMAHA здобула всесвітню популярність і повагу музикантів планети світу завдяки високій якості звуку, отриманій в результаті синтезу традиційних методів конструювання і виробництва з найсучаснішими технологіями, останніми досягненнями області електронної техніки. В наш час[коли?] YAMAHA є єдиною компанією у світі, що виробляє практично всі види музичних інструментів — роялі і піаніно, духові, ударні і перкусійні інструменти, гітари й електрогітари, клавішні синтезатори, семплери і тон-генератори, а також устаткування для обробки й посилення звуку, відрізняються бездоганним звучанням, зручністю використання, високою надійністю і розумною ціною. Дослідницькі центри YAMAHA проводять розробку нових концепцій музичних інструментів, що відповідно до зростаючих вимог ринку дозволило вперше створити Дісклавір, тихі фортепіано, тихі духові і тихі ударні інструменти. Діяльність YAMAHA не обмежується виробництвом музичних інструментів та обладнання. Дуже важливим напрямком діяльності є пошук і підтримка молодих обдарованих музикантів шляхом проведення конкурсів і фестивалів, установи фондів. YAMAHA розробила унікальну методику навчання музиці, реалізовану у всесвітній мережі авторизованих музичних шкіл. В області нових технологій — мультимедіа — унікальні чипи YAMAHA знайшли широке застосування в персональних комп'ютерах і ігрових приставках. Крім того, корпорація YAMAHA плідно працює і в інших областях, таких, як аудіо, спорт і навіть створення курортів. YAMAHA володіє 110-річним досвідом виробництва музичних інструментів і далі вносити свою лепту в краще життя шляхом виробництва інструментів, обладнання та програм, заснованих на власних ноу-хау.

  Продукція

  Фортепіано

  Рояль фірми Yamaha у великій залі Будинку вчених НАН України (Київ)

  «Дійсно великий рояль — це єдине, що дозволяє Вам виразити глибокі емоції перед аудиторією. Саме YAMAHA створює такі роялі. У них закладена неймовірна суміш емоцій, чуйності і технічної досконалості. І тому я люблю YAMAHA». Так сказав всесвітньо відомий фортепіанний віртуоз Святослав Ріхтер. Він не самотній у своєму ставленні до YAMAHA, дійсно, YAMAHA — це вибір провідних піаністів світу, консерваторій та музичних шкіл. Роялі YAMAHA однаково помітні на сценах міжнародних конкурсів, музичних фестивалів, філармоній і консерваторій. У новітніх Тихих Фортепіано піаніст володіє можливістю «відключити звук» і прослуховувати своє виконання в стерео головних телефонах за допомогою цифрової системи відтворення звуку. Серія Тихих Фортепіано сконструйована не тільки для зняття обмежень за життя в міських умовах, але і для створення можливості самоти виконавця в сім'ї. Роялі Дісклавір відображають повністю новий підхід до акустичних фортепіано. Завдяки вбудованому генератору звуків, Дісклавір може записувати, відтворювати, коректувати і користуватися сьогоднішнім стандартом точності настройки при роботі над творами піаністів минулого. Нові цифрові роялі ГранТач поєднують традиційну фортепіанну клавіатуру і механіку з новітньою електронною технологією, що дозволило отримати мінімальні габарити, вагу і можливість відключення звуку.

  Духові, струнні та ударні інструменти

  Інструменти YAMAHA створені в результаті творчого діалогу як з любителями, так і з професійними музикантами. Духові інструменти YAMAHA використовують всесвітньо відомі солісти і найзнаменитіші оркестри, включаючи Віденський філармонічний, Бостонський симфонічний, Нью-Йоркський філармонічний, Лондонський симфонічний і Берлінський філармонічний. Провідні музиканти світу грають на гітарах YAMAHA, і це не дивно, оскільки YAMAHA проводить дослідження в області концепції і можливостей інструментів спільно з відомими виконавцями. Вражаючий список музикантів, які віддають перевагу YAMAHA, містить, зокрема, імена Майка Штерна, Натана Іста і Джона Патітуччі. Створення нових гітар відбувається в Центрі по Створенню Гітар YAMAHA в Лос-Анжелесі. YAMAHA пропонує повний асортимент ударних інструментів: литаври, концертні барабани, маримби і вібрафон — прекрасної якості, з прекрасною репутацією серед музикантів. На щорічних зборах Drum Corps International (США) і інших з'їздах духових оркестрів інструменти YAMAHA заслужили прекрасні відгуки. Ударні інструменти YAMAHA також віддають перевагу всесвітньо відомі музиканти, наприклад, Стів Гед і Лері Мюллен Джуніор. Новітня розробка Тихих Барабанов DTExtreme, заснована на новій концепції, є синтезом традиційних барабанів і сучасної цифрової технології.

  Електони і Клавінови

  YAMAHA зробила свій перший крок до новітніх електронних технологій при створенні універсального клавішного інструменту Електон ®. Розробка джерел звуку для Електона породила синтезатори і інші електронні музичні інструменти, а також сприяла виробництву напівпровідникових виробів для продажу іншим фірмам. Розроблений в 1959 році, Електон став практично синонімом електрооргана. Сьогодні світовий фаворит Електон пропонує легке і творче музикування, засноване на можливостях цілого оркестру. Для популяризації Електона YAMAHA спонсорує Міжнародний Конкурс / Фестиваль Електона. (IEC / EF). Цей захід привертає різножанрових виконавців всього світу для демонстрації таланту і здібності до змагання. Цифрові фортепіано Клавінова серії YAMAHA CLP є іншим популярним нововведенням. Вони дозволяють грати тембрами фортепіано на повнорозмірною фортепіанній клавіатурі з властивим фортепіано натисненням. Вдосконалена серія CVP має безліч додаткових можливостей, наприклад, функцію самонавчання, її звучання збагачене тембрами великої кількості музичних інструментів і музикант може удосконалюватися в спільному виконанні з оркестром. Існує величезна бібліотека на флоппі-дисках із записами різної музики.

  Портативні клавішні інструменти і синтезатори

  На інструментах серії YAMAHA Portatone ® може із задоволенням грати кожен. Це інструмент, який приносить музику для всіх. Грати на багатофункціональному Portatone дуже просто: автоматичний акомпанемент дозволяє виконавцю грати пісню навіть одним пальцем, акомпануючи акордами і ритмом. YAMAHA розробила технології створення звуку із застосуванням фізичного і віртуально-акустичного моделювання, семплювання, формант-шейпінг синтезу і FM-синтезу, втілені в багатьох музичних синтезаторах і тон-генераторах. Бестселер YAMAHA, синтезатор DX-7, став початком ери цифрової музики. Нові досягнення цифрової технології призвели до появи музичних синтезаторів CS-6x і MOTIF, джерело звуку яких базується як на традиційній технології AWM, так і на використанні семплера. Вбудовані контроллери реального часу і арпеджіатори дозволяють отримати повний контроль над звуком. Серед нових цифрових інструментів YAMAHA можна також згадати цифрові секвенсори SU-200, AN-200 і DX-200, секвенсор-реміксер RM-1x, що дозволяють аутенічно створювати музику найсучасніших стилів і напрямків.

  Професійне аудіо обладнання

  В області звуку високої якості, так необхідного для висококласного виконання, YAMAHA є світовим лідером. В області професійного аудіо устаткування, YAMAHA має прекрасну стійку репутацію з 1960 року, особливо в області мікшерних пультів та цифрових процесорів обробки звуку. Вражаючий ряд приладів YAMAHA від многодорожечной студії для домашнього звукозапису до професійного пульта мікшера PM4000, побудованих з використанням останніх технологічних досягнень, дозволив добитися видатного якості звуку при звукопідсиленні, а також запису і мастерингу. Мікшери, процесори обробки звуку, підсилювачі, акустичні системи, пристрої запису звуку — YAMAHA робить все можливе для забезпечення всіх етапів запису і відтворення звуку. Дослідження YAMAHA в області цифрової обробки звуку і акустики приміщень привели до створення великих інтегральних схем для реалізації, наприклад, класичних цифрових мульти-ефект процесорів серії SPX. До останніх досягнень в цій області відносяться цифровий 96-канальний мікшерний пульт PM-1D, а також семплерний ревербератор S-REV1, що дозволяє виміряти і потім точно відтворити ревербераційні властивості будь-якого приміщення.

  Дочірні компанії

  • Bösendorfer — австрійський виробник фортепіано
  • Yamaha Motor Company
  • Yamaha Fine Technologies Co., Ltd.
  • Yamaha Livingtec Corporation
  • Yamaha Metanix Corporation
  • Yamaha Pro Audio

  Продукція

  Примітки

  Посилання