Американська спілка захисту громадянських свобод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Aclu pic.gif

Американська спілка захисту громадянських свобод (англ. American Civil Liberties UnionACLU) - некомерційна, недержавна організація у США, метою якої є "захист та охорона особистих прав та свобод, гарантованих кожній людині в цій країні конституцією та законом Сполучених штатів". Діяльність організації спрямовано головним чином на участь в судових процесах, законотворчість та здійснення освітніх програм.

Американська спілка захисту громадянських свобод заснована 1920 року Крістал Істмен (англ. Crystal Eastman) та Роджером Болдуіном (англ. Roger Baldwin). У 1932 - 1954 роки спілку очолював Корлісс Ламонт[ru] (англ. Corliss Lamont). За офіційним повідомленням ACLU, станом на кінець 2005 року спілка нараховувала понад 500 000 членів.

Організація забезпечує юридичну допомогу в судових процесах, результат яких міг би, на думку ACLU, призвести до утиску громадянських прав і свобод. ACLU в змозі представляти сторони судового процесу безпосередньо або ж забезпечує консультативну допомогу. Низка судових рішень у процесах, до яких була залучена ACLU, призвела до змін у конституційному праві США.

Посилання[ред. | ред. код]