AOL Explorer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
AOL Explorer
Знімок екрана з браузера AOL
Тип Браузер
Розробники AOL
Перший випуск Липень 2005 року
Стабільний випуск 1.5 (10 травня 2006 року)
Платформа x86
Операційна система Microsoft Windows
Написано на C++
Доступні мови Англійська мова
Стан розробки Неактивно
Ліцензія Freeware
Веб-сайт info.aol.co.uk/downloads/

AOL Explorer (раніше — AOL Browser) — застосунок, який представляє собою графічний веб-браузер, заснований на движку Microsoft Trident. Програма розроблялася компанією AOL. В липні 2005 року запустили проект AOL Explorer для безкоштовного завантаження, а в якості додаткового завантаження проект AIM версії 5.9. AOL Explorer підтримує роботу з вкладками.

Історія випусків[ред. | ред. код]

В листопаді 2005 року вийшла наступна версія під індексом 1.1,вона містила невеликі виправлення помилок і недоліків. Версія 1.2 була практично ідентична попередній версії, але в неї були включені дві нові функціональні особливості, в числі яких підтримка табів і RSS-віджети зі списку обраних. Коли користувач здійснював натискання на кнопку «Tab Explorer», ескіз попереднього перегляду кожної вкладки відображався в повноекранному режимі. Користувач міг клацнути на одну з кнопок попереднього перегляду, щоб отримати миттєвий доступ до сторінки. Подібну функцію Microsoft включила тільки в Internet Explorer 7 і назвав цю технологію «Quick Tabs».

Версія 1.5 була запущена в травні 2006 року. Вона включала багато нових можливостей, таких як Desktop Widgets, Візуальні Теми, Стрічка Новин Screensaver, а також різноманітні поліпшення всієї продуктивності програми. Desktop Widgets дозволяли користувачу відокремити бічну панель і використовувати її незалежно від самого браузера, ця панель залишається доступною навіть після того, як браузер AOL Explorer буде закритий. Ще одною новою особливістю до версії 1.5 є функція «Show Page Preview», яка дозволяє користувачеві переглядати веб-сторінки не закриваючи або не виходячи з поточної. Для здійснення подібного потрібно просто утримувати клавішу CTRL і клацнути правою кнопкою миші по посиланню. Особливість буде дуже корисною, коли є вже велика кількість посилань на сторінці (або при пошуку).

В 2003 року компанія AOL підписала 7-річний контракт з Microsoft,щоб використовувати рушій Internet Explorer у власних програмних продуктах (саме AOL Explorer його використовував). Завдяки цьому користувачі могли використовувати AOL Explorer для завантаження і установки Microsoft Update. Однак, AOL Explorer не використовує Bing в якості пошукової системи за умовчанням, на відміну від Internet Explorer. Подальша майбутня розробка та підтримка AOL Explorer після закінчення контракту залишається невідомою. На даний момент компанія AOL є власником корпорації Netscape Communications, яка опублікувала, що нині не розробляється, початкові коди серії браузерів Netscape в інтернеті.

Доступність[ред. | ред. код]

Версія 1.5 була останньою. Розвиток було зупинено на користь AOL OpenRide, якого в свою чергу змінив AOL Desktop.

Відгуки[ред. | ред. код]

AOL Explorer отримав 4 з 5 зірок від журналу PC Magazine в 2005 році. Про нього було сказано, що навіть віддані користувачі Firefox плескали в долоні AOL Explorer, захоплюючись його елегантністю і простоті обертання. Хоча варто зауважити, що в тій же статті браузер піддався критиці. У числі мінусів був анти-шпигунський інструмент, в якому не працюють ряд деяких особливостей, що робить браузер сприйнятливим до Adware, а також втручання Spyware, але за замовчуванням браузер відключає місцеве управління ActiveX і JavaScript. Також була відсутня функція імпорту «Вибраного» з Firefox і Opera, а також не підтримувалися панелі інструментів Internet Explorer[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Broida, Rick (2005-01-08). AOL Explorer 1.1 - Review. PC Magazine. Архів оригіналу за 2012-12-18. Процитовано 2010-03-08. 

Посилання[ред. | ред. код]