AVG Technologies

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
AVG Technologies
чеськ. AVG Technologies CZ, s.r.o.[1]
Тип бізнес і підприємство
Форма власності společnost s ručením omezenýmd[1]
Галузь комп'ютерна безпека
Спеціалізація комп'ютерна безпека
Наступник(и)
(спадкоємці)
Avast Software
Засновано 1991
Засновник(и) Ян Гріцбах
Томаш Хофер
Закриття (ліквідація) 2017
Штаб-квартира Брно
Амстердам
Територія діяльності по всьому світу
Продукція програмне забезпечення[2]
Власник(и) Avast Software
Співробітники
 • 663 осіб
Клієнти 200 млн
Холдингова компанія Avast Software
avg.com

AVG Technologies (раніше — Grisoft)— компанія із забезпечення безпеки програмного забезпечення, штаб-квартира якої розташована в Брно та Амстердамі, заснована в 1991 році Яном Гріцбахом та Томашем Хофером. З 2016 року — дочірня компанія корпорації Avast Software. Компанія розробила антивірусні програмні та антивірусні сервіси, такі як AVG AntiVirus, і має корпоративні офіси в Європі, Ізраїлі, Бразилії, Канаді та США.

Станом на 2 лютого 2015 року понад 200 мільйонів активних користувачів використовували програмні продукти та послуги AVG, які включають безпеку в Інтернеті, оптимізацію продуктивності та програми захисту особистої конфіденційності та захисту особистих даних[3]. У липні 2016 року Avast Software оголосила, що має намір придбати AVG[4]. Купівля була завершена 30 вересня 2016 року. Avast та AVG працюють як одна компанія з 3 жовтня 2016 року, зберігаючи дві окремі торгові марки[5].

Історія[ред. | ред. код]

Компанія була заснована в Брно Яном Гріцбахом та Томашем Хофером у 1991 році під назвою GRISOFT /C/ SOFTWARE, spol. s r. o.. Власником був Ян Гріцбах.

У 2001 році Ян Гріцбах вирішив продати Grisoft у Benson Oak Capital Acquisitions. Холдингова компанія Grisoft, Inc., розташована у Вілмінгтоні, була використана для транзакції в штаті Делавер. У 2002 році компанія була перейменована в GRISOFT, s.r.o..Три роки потому Бенсон Оак продав 65 % акцій компанії Intel Capital та Enterprise Investors за 52 мільйони доларів США. Холдингова компанія, яка називалася Grisoft Holdings BV була розташована в Амстердамі, Нідерланди, пізніше — Grisoft International B.V., яка поступово стала основною компанією.

19 квітня 2006 року компанія Grisoft придбала німецьку компанію ewido Networks, виробника антишпигунських програм, і включила функції ewido в нові версії програмного забезпечення AVG[6][7]. 6 листопада 2006 року корпорація Майкрософт оголосила про те, що продукти AVG Security будуть доступні безпосередньо в Центрі безпеки Windows у Windows Vista[8]. З 7 червня 2006 року програмне забезпечення AVG також використовувалося як додатковий компонент GFI MailSecurity, розроблений GFI Software[9]. 5 грудня 2007 року компанія Grisoft оголосила про придбання Exploit Prevention Labs, розробника LinkScanner.

У 2008 році GRISOFT, s.r.o. була перейменована в AVG Technologies CZ, s.r.o., а Grisoft International B.V. у AVG Technologies, N.V.. Ця зміна була зроблена для підвищення ефективності їх маркетингової діяльності[10]. У січні 2009 року компанія AVG оголосила, що плани придбання Sana Security були завершені. Плани інтеграції технологій Sana у свій безкоштовний споживчий продукт, AVG Anti-Virus, як і раніше, розглядаються, вважає Джордж Сміт, виконавчий директор AVG. Розроблені технології Sana Security наразі ліцензовані Symantec[11][12]. 5 жовтня 2009 року ТА Associates оголосила, що вони придбали міноритарний пакет акцій компанії AVG Technologies за понад 200 мільйонів доларів США[13]. У квітні 2010 року AVG оголосила про призначення Юваля Бен-Ітцака на посаду старшого віце-президента з інжинірингу. 9 червня 2010 року компанія AVG оголосила про придбання Walling Data[14]. 10 листопада 2010 року AVG оголосила про придбання DroidSecurity, компанії, яка спеціалізується в галузі мобільних рішень безпеки для пристроїв Android, розташована у Тель-Авіві[15]. У грудні 2010 року AVG випустила обов'язкове інсталяційне оновлення до версії антивірусного програмного забезпечення 2011 року, що спричинило за собою те, що тисячі 64-розрядні комп'ютери Windows Vista та Windows 7 стали повністю непрацездатними. Після цього AVG випустила патч, який відновлює комп'ютери після встановлення оновлення. Постраждалі користувачі можуть переглянути відео на офіційній сторінці AVG у YouTube, щоб вирішити проблему[16].

28 січня 2011 року з'явився небезпечний додаток, який нагадує попередню версію програмного забезпечення та використовує складну соціальну інженерію, щоб обдурити користувачів та заразити їхні системи[17]. 1 грудня 2011 року компанія AVG Technologies оголосила про придбання Bsecure Technologies Inc. (Bsecure), провідного постачальника технологій хмарних технологій в Інтернет-фільтруючій галузі з 2001 року та найбільшого постачальника програмного забезпечення для онлайн-безпеки в Інтернеті[18].

У 2011 році компанія знову була реструктуризована. Була створена материнська компанія AVG Technologies Holdings B.V. яка, а AVG Technologies CZ, s.r.o. і AVG Technologies, N.V. стали її дочірними компаніями. 7 лютого 2012 року компанія AVG Technologies, N.V. була зареєстрована на Нью-Йоркській фондовій біржі. 12 червня 2013 року компанія AVG Technologies оголосила про придбання Level Platforms[19].

8 березня 2013 року Джордж Сміт, генеральний директор, подав заявку на відставку з AVG після восьми років успішного головування. 30 липня 2013 року компанія AVG Technologies оголосила, що Гері Ковач став новим генеральним директором корпорації.

У листопаді 2014 року AVG Technologies оголосила про придбання Norman Safeground ASA, компанії, яка розташована в Осло, відома своїм набором продуктів безпеки Нормана[20]. У травні 2015 року AVG Technologies оголосила про придбання компанії Prixx у Великій Британії, яка є власником сервісу HideMyAss VPN[21]. У вересні 2015 року компанія оголосила про придбання Location Labs, компанії з персональними продуктами безпеки на всіх чотирьох основних стільникових операторів США[22].

7 липня 2016 року компанія Avast Software оголосила про намір придбати AVG Technologies на загальну суму близько 1,3 мільярда доларів[4]. Придбання було завершено 30 вересня 2016 року, а Avast та AVG працюють як одна компанія з 3 жовтня 2016 року. Компанія була виключена з Нью-Йоркської фондової біржі[23].

Продукція[ред. | ред. код]

Мультиплатформна (Windows, Android, Mac)[ред. | ред. код]

 • AVG AntiVirus FREE
 • AVG Internet Security
 • AVG TuneUp
 • AVG Driver Updater
 • AVG Ultimate

Безпека та продуктивність для Android[ред. | ред. код]

 • AVG AntiVirus for Android
 • AVG Cleaner for Android
 • Family products of AVG's Location Labs (AT&T Smart Limits, AT&T FamilyMap, Verizon FamilyBase, T-Mobile FamilyWhere, Sprint Family Locator, Sprint Mobile Controls)

Безпека та продуктивність для Mac[ред. | ред. код]

 • AVG AntiVirus for Mac
 • AVG Cleaner for Mac

Конфіденційність[ред. | ред. код]

 • HMA! Pro VPN
 • AVG Web TuneUp

Безпека бізнесу[ред. | ред. код]

 • AVG Business CloudCare
 • AVG Business Managed Workplace
 • AVG Business SSO (Secure Single Sign On)
 • AVG AntiVirus Business Edition
 • AVG Internet Security Business Edition
 • AVG File Server Business Edition
 • AVG Email Server Business Edition
 • AVG PC TuneUp Business Edition

Партнерство[ред. | ред. код]

20 серпня 2010 року AVG уклала партнерство з Moka5, щоб забезпечити рішення для настільної віртуалізації.

1 липня 2010 року AVG співпрацювала з Opera Software, щоб забезпечити захист від шкідливих програм у веб-браузері Opera, захист був доданий до існуючої технології захисту від шахрайства (Netcraft та PhishTank від Haute Secure).

У липні 2011 року AVG об'єднала зусилля з ізраїльською компанією Zbang, щоб запустити Multimi, безкоштовну програму для Windows та iPad, яка об'єднує електронну пошту, соціальні медіа та мультимедіа в одному інтерфейсі. AVG надає Linkscanner для додатка, перевіряючи кожне посилання, яке надсилається електронною поштою, надсилається в соціальній мережі або знаходиться через пошук.

У грудні 2012 року AVG та Yahoo! співпрацювали для створення панелі інструментів для безпечного пошуку. У вересні 2013 року AVG співпрацювала із Facebook, щоб запустити програму конфіденційності Facebook: AVG Crowd Control. У вересні 2015 року компанія AVG співпрацювала з словенською компанією XLAB doo[24] для інтеграції ISL Online (технологія обміну робочими столами) у програму AVG Business Managed Workplace 9.2[25] (віддалене програмне забезпечення для моніторингу та керування), щоб надавати постачальникам керованих послуг можливість легко отримувати доступ і керувати необмеженою кількістю автоматичних віддалених комп'ютерів. 6 липня компанія AVG Business CloudCare інтегрувала ISL Light Client. Це замінило вихідний ІТ-продукт.

Скандали[ред. | ред. код]

У травні 2012 року компанія AVG Technologies випустила претензію на порушення авторських прав, яка називається «запит на скасування» для відео YouTube на поп-пісню Never Gonna Give You Up, виконана британським співачком Ріком Естлі[26][27][28]. Відео, яке станом на жовтень 2015 року містить понад 150 мільйонів переглядів і 300 тисяч коментарів, було завантажено в 2007 році[29] і було відновлено YouTube протягом 24 годин[26][27][28]. Назва відео посилається інтернет-мем, який зазвичай називають «Rickrolling», який полягає в заміні будь-якого посилання на кліп Never Gonna Give You Up, таким чином відбувається розіграш.

Браузерний додаток AVG, AVG Secure Search, був підданий критиці як рекламне програмне забезпечення[30], оскільки воно поєднується з іншим програмним забезпеченням, і його часто встановлюють помилково. AVG Secure Search також рекламується користувачам вільних версій продуктів AVG[31]. Хоча додаток пропонує легітимні можливості блокування зловмисного програмного забезпечення, AVG Secure Search нагадує потенційно небажану програму (PUP), яка може зробити інтернет-браузер більш вразливим до атак[32].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в https://www.gleif.org/lei-files/20170831/GLEIF/20170831-GLEIF-concatenated-file.zip
 2. National Software Reference Library
 3. AVG Surpasses 200 Million Users Worldwide. AVG Now (en-US). 2015-03-04. Процитовано 2018-04-13. 
 4. а б Avast acquires antivirus maker AVG for $1.3BN to gain scale and dive into IoT security – TechCrunch. techcrunch.com (en-US). Процитовано 2018-04-13. 
 5. Avast Closes Acquisition of AVG Technologies (en). Процитовано 2018-04-13. 
 6. AVG | GRISOFT Launches Enhanced Anti-Spyware Software with Comprehensive Protection against Wide Array of Security Threats. www.avg.com (en). Процитовано 2018-04-13. 
 7. AVG Anti-Virus and Internet Security - GRISOFT Launches Enhanced Anti-Spyware Software with Comprehensive Protection against Wide Array of Security Threats. 2007-09-27. Процитовано 2018-04-13. 
 8. AVG Anti-Virus and Internet Security - Microsoft Makes AVG Security Products Available Directly From Windows Security Center in Windows Vista. 2007-09-27. Процитовано 2018-04-13. 
 9. What's new in GFI MailSecurity for Exchange/SMTP 10?. arquivo.pt. Процитовано 2018-04-13. 
 10. Security Software | AVG Antivirus Free Edition. archive.is. 2014-06-18. Процитовано 2018-04-13. 
 11. AVG Buys Sana's Behavior-Based Security Tech. PCMAG (en). Процитовано 2018-04-13. 
 12. AVG Acquires Sana Security, Adds ID Protection. archive.is. 2012-06-04. Процитовано 2018-04-13. 
 13. TA Associates - News. 2011-10-11. Процитовано 2018-04-13. 
 14. AVG - AVG Technologies Acquires Leading US Distributor, Walling Data. 2011-10-05. Процитовано 2018-04-13. 
 15. AVG | AVG Technologies to Acquire DroidSecurity. www.avg.com (en). Процитовано 2018-04-13. 
 16. AVG Technologies (2010-12-02). Updated AVG 2011 Rescue CD/USB (for 3292 update). Процитовано 2018-04-13. 
 17. Remove AVG Antivirus 2011 (Uninstall Guide). BleepingComputer (en-us). Процитовано 2018-04-13. 
 18. AVG Technologies Acquires Bsecure Technologies Inc.. AVG Now (en-US). 2011-12-01. Процитовано 2018-04-13. 
 19. AVG in the Press | Now AVG Blog. mediacenter.avg.com (en-US). Процитовано 2018-04-13. 
 20. WebCite query result. www.webcitation.org (en). Процитовано 2018-04-13. 
 21. N.V., AVG Technologies. AVG Acquires Privax, a Global Leader in Personal Privacy Solutions. www.prnewswire.com (en). Процитовано 2018-04-13. 
 22. Stynes, Tess (2014-09-03). AVG Technologies to Buy Location Labs. Wall Street Journal (en-US). ISSN 0099-9660. Процитовано 2018-04-13. 
 23. Avast Announces Final Extension of the Offer for AVG (en). Процитовано 2018-04-13. 
 24. AVG Business Launches Managed Workplace 9.2. AVG Now (en-US). 2015-09-15. Процитовано 2018-04-13. 
 25. Remote Desktop Integration for Avast | ISL Online. www.islonline.com (en). Процитовано 2018-04-13. 
 26. а б Rickroll Meme Destroyed By Copyright Takedown - TorrentFreak. TorrentFreak (en-US). 2012-05-23. Процитовано 2018-04-13. 
 27. а б Rickroll Video Removed Due to Copyright Claim from AVG. Tom's Guide (en). 2012-05-24. Процитовано 2018-04-13. 
 28. а б News of 'Rickroll' meme death greatly exaggerated - Technolog on msnbc.com. 2012-05-26. Процитовано 2018-04-13. 
 29. cotter548 (2007-05-15). RickRoll'D. Процитовано 2018-04-13. 
 30. Protalinski, Emil. AVG Security Toolbar is the worst foistware I've ever seen | ZDNet. ZDNet (en). Процитовано 2018-04-13. 
 31. How do I make these AVG popups STOP??? | AVG. Official AVG Support (en-US). 2015-08-13. Процитовано 2018-04-13. 
 32. Don’t Use Your Antivirus’ Browser Extensions: They Can Actually Make You Less Safe (en-US). Процитовано 2018-04-13.