Перейти до вмісту

Acacia caroleae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Acacia caroleae
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Клада: Mimosoideae
Рід: Акація (Acacia)
Вид:
A. caroleae
Біноміальна назва
Acacia caroleae
Pedley

Acacia caroleae — вид квіткових рослин з родини бобових. Ареал: Австралія (пн.-цн. Новий Південний Уельс, пд.-сх. Квінсленд)[1][2].

Екологія

[ред. | ред. код]

Зустрічається на пагорбах і рівнинах, що ростуть на піщаних і алювіальних ґрунтах. Зазвичай зустрічається в порушених районах і як частина відкритих евкаліптових лісів або лісових угруповань, у яких часто панують види Callitris[3][4].

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Це кущ або дерево зазвичай до 7 метрів заввишки й має багато гілок, які ростуть більш-менш паралельно основному стеблу. Кора темно-сірого кольору, гофрована і поздовжньо тріщиниста. Голі та кутасті гілочки мають рожевий або тьмяно-пурпурно-червоний колір і можуть бути покриті гранулами та часто смолистими. Вічнозелені, синьо-сіро-зелені, голі філодії плоскі та мають лінійну форму від прямої до неглибоко вигнутої, 5–21 см × 1.5–6.5 мм і мають непомітну паралельну середню жилку. Квітне в серпні, утворюючи золотисті квіти[3]. Гроноподібні суцвіття із золотистими квітками. Після цвітіння утворюються зморшкуваті та голі плоди від 6 до 8 см завдовжки, підняті над насінням з поздовжньо розташованими насінням усередині. Насіння від темно-коричневого до чорного кольору має довгасто-еліптичну форму і довжину від 4 до 4.5 мм[4].

Культивування

[ред. | ред. код]

Він комерційно доступний для вирощування у формі насіння, а проростання можна підвищити шляхом обробки димом, відомо, що він холодостійкий і посухостійкий вид[5].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Acacia caroleae. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 16.02.2025.
  2. Acacia caroleae. Catalogue of Life. Процитовано 16.02.2025.
  3. а б Acacia caroleae. WorldWideWattle. Western Australian Herbarium. Архів оригіналу за 25.09.2019. Процитовано 25.09.2019.
  4. а б Acacia caroleae Pedley. Wattle - Acacias of Australia. Lucid Central. Процитовано 25.09.2019.
  5. Acacia Caroleae (Carol's Wattle) Seeds. World Seed Supply. Архів оригіналу за 25.09.2019. Процитовано 25.09.2019.