Acratocnus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Acratocnus
Час існування: Плейстоцен — Голоцен
Acratocnus antillensis
Acratocnus antillensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Відділ: Двобічно-симетричні (Bilateria)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Хребетні (Vertebrata)
Інфратип: Щелепні (Gnathostomata)
Надклас: Чотириногі (Tetrapoda)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Неповнозубі (Xenarthra)
Родина: Мегалоніксові (Megalonychidae)
Рід: Acratocnus
Види
Посилання
EOL logo.svg EOL: 4471302
Fossilworks: 83045

Acratocnus — вимерлий рід гігантських лінивців, який проживав на Кубі, Гаїті та Пуерто-Рико.

Класифікація[ред.ред. код]

Як і інші лінивці, що населяли колись Антильські острови, Acratocnus відноситься до родини Мегалоніксових, єдиними, зараз існуючими представниками якої є лінивець бурогорлий, лінивець нашийниковий та лінивець трипалий.

Поширення[ред.ред. код]

Представники роду колись населяли високогірні лісисті області островів Куба, Гаїті та Пуерто-Рико. Про перебування особин роду Acratocnus на острові Пуерто-Рико свідчать погано задокументовані результати розкопок у печерах на північному заході півострова. Вважається, що вони вели напівдеревний спосіб життя, зважаючи на їх невеликі розміри та великі гачкуваті кігті.

Розміри[ред.ред. код]

Вага представників різних видів роду коливалась від 20 кг до 70 кг, тобто вони були більшими за сучасних представників родини, вага яких сягає лише 10—15 кг.

Вимирання[ред.ред. код]

Як і багато інших скам'янілих залишків, рештки представників не були датовані радіовуглецевим методом.[1] Вважається, що пуерториканський і гаїтянський види роду Acratocnus дожили до пізнього плейстоцену, але вимерли вже до середини голоцену. Споріднений з ними, кубинський лінивець роду Megalocnus вимер близько 6600 років тому,[2] а останнім зник гаїтянський лінивець Neocnus comes, останки якого датували 3 тисячоліттям до н. е., за допомогою радіовуглецевого методу. Причиною зникнення цих тварин найчастіше вказують зміну клімату, або, що значно ймовірніше, винищенням людьми через полювання.[2]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://academic.uprm.edu/publications/cjs/Vol35b/35_238-248.pdf
  2. а б Steadman, D. W.; Martin, P. S.; MacPhee, R. D. E.; Jull, A. J. T.; McDonald, H. G.; Woods, C. A.; Iturralde-Vinent, M.; Hodgins, G. W. L. (2005-08-16). Asynchronous extinction of late Quaternary sloths on continents and islands. Proc. Natl. Acad. Sci. USA (National Academy of Sciences) 102 (33): 11763–11768. PMC 1187974. PMID 16085711. doi:10.1073/pnas.0502777102. Процитовано 2009-01-24.