Adblock Plus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Adblock Plus
Adblockplus icon.png
Adblock Plus Settings.png
Тип розширення для блокування реклами
Розробник Генрік Соренсен, Майкл Макдональд, Владімір Палант
Стабільний випуск 3.4.1 (21 жовтня, 2018; 10 місяців тому (2018-10-21)(точна дата невідома))
Версії Mozilla Firefox: 3.0.2 (12 грудня 2017)[1]
Платформа Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari і Microsoft Edge
Написано на JavaScript[2], XUL і Каскадні таблиці стилів
Ліцензія MPL
adblockplus.org

Adblock Plus у Вікісховищі?

Adblock Plus (ABP) є відкритим програмним забезпеченням для фільтрації змісту та блокування реклами.

Існують Розширення для наступних браузерів: Mozilla Firefox (включаючи Firefox для мобільних), Google Chrome, Internet Explorer, Opera і Safari та інші операційні системи[3]. В листопаді 2012 р. Adblock Plus (або ABP) був також випущений як додаток для пристроїв Android. ABP є окремою версію більш раннього розширення, під назвою Adblock. Воно дозволяє користувачам запобігти завантаження і відображення таких елементи сторінки, як рекламні оголошення.

Інші безкоштовні програмні забезпечення AdBlock також доступні для більшості браузерів, що підтримують Adblock Plus (ABP), але не мають відношення до нього, а також до первісного Adblock з яких ABP була розширена. Adblock Plus є найпопулярнішим розширенням для браузера Firefox[4]. За даними офіційного сайту Mozilla Firefox, за станом на листопад 2013 року, він має більше 17 мільйонів активних користувачів та був завантажений більше 220 мільйонів разів[5].

У вересні 2015 року розробники ABP випустили свій браузер[6] для ОС Android, який використовував ту ж технологію блокування реклами, що й розширення. Для iOS подібного рішення на разі немає.

Історія та статистика[ред. | ред. код]

Майкл Макдональд створив Adblock Plus 0.5, що поліпшило оригінальний Adblock шляхом включення в себе наступних можливостей:

  • білі списки;
  • підтримка блокування фонових зображень;
  • підписка на фільтри з фіксованою адресою і автоматичні оновлення;
  • Можливість приховати HTML елементи, що дозволяє заблокувати більш широкий діапазон зображень;
  • Можливість приховати рекламу на кожному вузлі, а не глобально;
  • виправлення витоків пам'яті;
  • поліпшення в інтерфейсі.

Автор припинив розвиток та передав проект молдовському[7] програмісту Владіміру Паланту, який випустив Adblock Plus 0.6 з переписаною кодовою базою.

Adblock Plus для Google Chrome був доступний з грудня 2010 року і мав більш ніж 10 мільйонів користувачів. Він також став найпопулярнішим розширенням для Firefox з 18 мільйонами користувачів станом на березень 2014-го. Adblock Plus був доступний для Internet Explorer з серпня 2013, для Safari — з січня 2014.

Принцип роботи[ред. | ред. код]

Сатистика користування плаґіном за країнами

Adblock Plus блокує HTTP-запити відповідно до адреси джерела і може блокувати різні типи елементів сторінки, наприклад, зображення, iframes, скрипти, об'єкти Flash і Java і так далі. Він також використовує правила приховання — таблиці стилів, щоб приховувати елементи, такі як текстові оголошення на сторінці, по мірі їх завантаження, замість блокування їх; і правила блокування спливаючих вікон.

Конфлікт розробників NoScript і AdBlock Plus[ред. | ред. код]

Першого травня 2009 Владімір Палант повідомив про те, що інше популярне розширення — NoScript — модифікує настройки його продукту, додаючи в білий список AdBlock Plus (ABP) кілька рекламних сайтів, які є спонсорами авторів NoScript.

За словами ж розробника NoScript, Джорджіо Маоні (Georgio Maone), причиною, яка штовхнула його на модифікацію чужого продукту, була «занадто агресивне» блокування вищеописаної реклами.

Даний інцидент викликав вкрай негативну реакцію користувачів і змусив автора NoScript скасувати таку модифікацію в наступній версії.

Розробка[ред. | ред. код]

На 2016 рік розробкою керує Тіль Файда (Till Faida), над продуктом працюють 7 програмістів.

Нагороди[ред. | ред. код]

  • Журнал «PC World» оцінив Adblock Plus як один з 100 найкращих продуктів 2007 року (95 місце)[8].
  • У березні 2010 року на виставці CeBIT був відзначений як найкраще Open Source доповнення для Firefox[9].

Підписки[ред. | ред. код]

Підписка для Adblock Plus являє собою текстовий список готових правил фільтрації з обов'язковим зазначенням мінімальної версії Adblock Plus, яка потрібна для правильної роботи правил підписки. Підписка розміщується, як правило, на сайті, і повинна регулярно оновлюватися. Підписки створюються окремо від Adblock Plus багатьма авторами.

Список підписок, рекомендованих для різних країн і для різних мов, вбудований в розширення і користувач може вибрати підписки як з цього списку, так і будь-які інші. Дещо більший список опублікований на сайті Adblock Plus. Всі або багато підписок встановлювати не рекомендується, оскільки це позначається як на швидкодії, так і на кількості помилкових спрацьовувань (як правило, кожна підписка призначена, в першу чергу, для сайтів на певній мові).

Підписки для україномовних сайтів
  • RU AdList[недоступне посилання з лютий 2019] — рекомендована підписка для браузерів з українською та російською локалізацією (при установці Adblock Plus пропонується встановити її). Постійно оновлюється, є доповненням до підписки EasyList. На сайті RU AdList можна підписатись також на додаткові підписки: для блокування статистичних лічильників в інтернеті, зайвих елементів сайтів, для часткового блокування порнографії (але автори підписки рекомендують користуватися для блокування порнографії в першу чергу не цією підпискою, а розширенням CensureBlock).

Доповнення[ред. | ред. код]

Автором Adblock Plus та іншими розробниками розширень створені доповнення, які розширюють можливості Adblock Plus: Element Hiding Helper (автор — Владімір Палант) — розширення, значно спрощує складання правил приховання(не блокування) для Adblock Plus. Використання цих правил можливо без Element Hiding Helper.

AdChange For AdblockPlus — експериментальне розширення (автор — Тібо Матьє), замінює віддалену Adblock Plus рекламу картинками з локального диска або інтернет-альбомів користувача.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]