Age of Empires (серія ігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Age of Empires
Жанр стратегія в реальному часі
Розробники
Видавець Microsoft Studios
Платформи  Microsoft Windows
 macOS
 Windows Phone
 iOS
 Android
 PlayStation 2
 OS X
 Nokia N-Gage
 Nintendo DS
Перша гра Age of Empires
1997
Остання гра Age of Empires IV
2021

Age of Empires (укр. Епоха імперій) — серія відеоігор, стратегій в реальному часі, розроблювана Ensemble Studios і видавана Microsoft Studios. Епоха Імперій мала комерційний успіх, наклади продажів становили понад 20 мільйонів копій ігор[1].

Всі гри серії присвячені різним історичним епохам, де гравець розвиває цивілізації, проводячи їх крізь століття задля перемоги над противниками. Виняток становить Age of Mythology, заснована на міфологіях стародавніх народів.

Ігри серії[ред. | ред. код]

Основна серія[ред. | ред. код]

Спін-офи[ред. | ред. код]

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Age of Empires III

В іграх серії Age of Empires гравець керує поселенням, збирає ресурси і наймає війська для знищення ворожого поселення, проводячи свої сили через кілька умовних «діб» розвитку.

На вибір дається кілька націй, кожна з унікальними спорудами, військами та механіками ігрового процесу.

Основою поселення слугує міський центр, в якому наймаються робітники, що створюють споруди і збирають ресурси. Поселення зазвичай складається з казарм, стаєнь, кузень, стін тощо. Всі робітники та бойові одиниці об'єднуються поняттям «юніт». Кожен юніт займає очки населення, ліміт яких підвищується будівництвом жител. Будівництво і найм військ вимагає ресурсів. Їжа головним чином необхідна для найму піхоти й кінноти, а також переходу в наступну «добу». Дерево потрібне для будівництва. А золотом оплачується найм найсильніших військ і різноманітні вдосконалення. Їжа добувається полюванням, забоєм свійських тварин на фермах, або збиральництвом, землеробством і риболовлею. Дерево отримується вирубкою лісу, а золото — з рудників. Запаси ресурсів з часом вичерпуються, що спонукає до пошуку та боротьби за нові.

Війська переважно включають піхотинців, стрільців, кавалерію, артилерію і флот. Вони володіють взаємними перевагами проти інших видів і вразливостями.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bruce Shelley (22 серпня 2008). Age Series Passes 20 Million Units Sold Mark. Ensemble Studios. Архів оригіналу за 14 вересня 2008. Процитовано 10 вересня 2008. 

Посилання[ред. | ред. код]