Alenia Aeronautica

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Alenia Aeronautica (колишня «Alenia Spazio», «Alenia Space») — італійська корпорація авіабудування і космонавтики, структурний підрозділ Finmeccanica. Створена в 1990 році шляхом виділення підрозділу, що займається аерокосмічними та військовими проектами.

Самостійно і за спільними з Європою, Бразилією, США проектами, компанія створила або брала участь у створенні ряду бойових, навчально-тренувальних, військово-транспортних літаків і пасажирських авіалайнерів.

За замовленнями Італійського космічного агентства (будучи її основним субпідрядником), Європейського космічного агентства, НАСА компанія створила або брала участь у створенні ряду супутників, міжпланетних станцій, легкої ракети-носія Вега і має унікальний в Європі великий досвід виготовлення герметичних космічних модулів: шаттловскої станції-лабораторії Спейслеб, модулів Міжнародної космічної станції (МКС) «Коламбус», «Гармонія», «Спокій», «Купол» і герметичного багатоцільового модуля постачання МКС (MPLM) «Леонардо» (потім Герметичний багатофункціональний модуль), «Рафаель» і «Донателло».

Авіаційні проекти та продукція[ред. | ред. код]

Власні[ред. | ред. код]

Спільні[ред. | ред. код]

Космічні проекти та продукція[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]