All your base are belong to us

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
All your base are belong to us
Мова спотворена англійськаd
CMNS: All your base are belong to us у Вікісховищі

«All your base are belong to us» — інтернет-мем, що являє собою фразу з відеогри Zero Wing, неякісно перекладену на англійську мову з японської. Переважно вживається для іронічного позначення переваги чи перемоги. [base] може замінюватися на інші слова[1].

Текст

[ред. | ред. код]
Оригінал японською Переклад англійською Переклад українською Правильний переклад англійською Правильний переклад українською
CATS:連邦政府軍のご協力により、君達の基地は、全てCATSがいただいた。 CATS: All your base are belong to us. CATS: Всі ваша база належати до нас. CATS: With the cooperation of Federation Forces, CATS has taken over all of your bases. CATS: За допомоги Федеральних Сил, CATS захопив усі ваші бази.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1989 році японська фірма Toaplan випустила цю гру для аркадного ігрового автомата. Згодом її було перенесено на ігрову консоль Sega Mega Drive. Наприкінці листопада 1990 року компанія Sega запустила консоль в Європі. Для забезпечення успішного старту консолі компанії не вистачало якісних європейських і американських ігор, тому деякі ігри готувалися до виходу в поспіху. Zero Wing, що вийшла наприкінці травня 1991 року, стала однією з таких ігор, переклад тексту в якій виявився неякісним[2].

В контексті гри, фраза «All your base are belong to us» з'являється у вступі. Людям у 2101 році загрожує лідер інопланетної імперії, кіборг CATS, з яким укладається мирний договір. Однак CATS порушує мир і японський космічний корабель вирушає знищити його материнське судно. Незабаром екіпаж виявляє, що на борту закладено бомбу, після чого на зв'язок виходить CATS і повідомляє, що вже захопив усі японські космічні бази. Капітан після цього евакуює пілотів винищувачів ZIG, один з яких і є протагоністом гри, котрому належить знайти та знищити материнське судно.

У 1998 році в на форумах Something Awful[3] почала набирати популярність анімація GIF — сцена із заставки до гри з перекладом. До середини 2000 року цей GIF був уже досить відомим. Але справжню популярність фразі принесла анімація в форматі Macromedia Flash від автора, що ховався під ніком Bad_CRC. У цьому ролику, під мелодію з гри, спочатку показується оригінальна заставка з гри, а потім — численні фрази «All your base are belong to us», зображені в найнесподіваніших місцях[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Urban Dictionary: all your base are belong to us. Urban Dictionary (амер.). Архів оригіналу за 12 листопада 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  2. а б All Your Base Are Belong to Us History. web.archive.org. 22 березня 2001. Архів оригіналу за 22 березня 2001. Процитовано 20 квітня 2020.
  3. Dibbell, Julian (18 січня 2008). Mutilated Furries, Flying Phalluses: Put the Blame on Griefers, the Sociopaths of the Virtual World. Wired. Архів оригіналу за 30 червня 2014. Процитовано 20 квітня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]