All your base are belong to us

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
All your base are belong to us
Chapa All your base are belong to us.jpg
Мова Спотворена англійськаd
CMNS: All your base are belong to us у Вікісховищі

«All your base are belong to us» — інтернет-мем, що являє собою фразу з відеогри Zero Wing, неякісно перекладену на англійську мову з японської. Переважно вживається для іронічного позначення переваги чи перемоги. [base] може замінюватися на інші слова[1].

Текст[ред. | ред. код]

Оригінал японською Переклад англійською Переклад українською Правильний переклад англійською Правильний переклад українською
CATS:連邦政府軍のご協力により、君達の基地は、全てCATSがいただいた。 CATS: All your base are belong to us. CATS: Всі ваша база належати до нас. CATS: With the cooperation of Federation Forces, CATS has taken over all of your bases. CATS: За допомоги Федеральних Сил, CATS захопив усі ваші бази.

Історія[ред. | ред. код]

У 1989 році японська фірма Toaplan випустила цю гру для аркадного ігрового автомата. Згодом її було перенесено на ігрову консоль Sega Mega Drive. Наприкінці листопада 1990 року компанія Sega запустила консоль в Європі. Для забезпечення успішного старту консолі компанії не вистачало якісних європейських і американських ігор, тому деякі ігри готувалися до виходу в поспіху. Zero Wing, що вийшла наприкінці травня 1991 року, стала однією з таких ігор, переклад тексту в якій виявився неякісним[2].

В контексті гри, фраза «All your base are belong to us» з'являється у вступі. Людям у 2101 році загрожує лідер інопланетної імперії, кіборг CATS, з яким укладається мирний договір. Однак CATS порушує мир і японський космічний корабель вирушає знищити його материнське судно. Незабаром екіпаж виявляє, що на борту закладено бомбу, після чого на зв'язок виходить CATS і повідомляє, що вже захопив усі японські космічні бази. Капітан після цього евакуює пілотів винищувачів ZIG, один з яких і є протагоністом гри, котрому належить знайти та знищити материнське судно.

У 1998 році в на форумах Something Awful[3] почала набирати популярність анімація GIF — сцена із заставки до гри з перекладом. До середини 2000 року цей GIF був уже досить відомим. Але справжню популярність фразі принесла анімація в форматі Macromedia Flash від автора, що ховався під ніком Bad_CRC. У цьому ролику, під мелодію з гри, спочатку показується оригінальна заставка з гри, а потім — численні фрази «All your base are belong to us», зображені в найнесподіваніших місцях[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Urban Dictionary: all your base are belong to us. Urban Dictionary (амер.). Архів оригіналу за 12 листопада 2020. Процитовано 20 квітня 2020. 
  2. а б All Your Base Are Belong to Us History. web.archive.org. 22 березня 2001. Процитовано 20 квітня 2020. 
  3. Dibbell, Julian (18 січня 2008). Mutilated Furries, Flying Phalluses: Put the Blame on Griefers, the Sociopaths of the Virtual World. Wired. Архів оригіналу за 30 червня 2014. Процитовано 20 квітня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]