Amazon Web Services

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Amazon Web Services, Inc.
Логотип
Посилання aws.amazon.com
Тип Web service, cloud computing
Власник Amazon.com
Започатковано березень 2006; 16 років тому (2006-03)[1][2]
Адреса офісу Сіетл
CMNS: Amazon Web Services, Inc. у Вікісховищі

Amazon Web Services або AWS (читається як ей дабл ю ес) є дочірньою компанією Amazon.com, що надає платформу хмарних обчислень в оренду приватним особам, компаніям та урядам на основі платної підписки. Існує і безкоштовна підписка, яка доступна протягом перших 12 місяців. Технологія дозволяє абонентам мати у своєму розпорядженні повноцінний віртуальний кластер комп'ютерів, який завжди доступний через Інтернет. Віртуальні комп'ютери AWS мають більшість атрибутів реального комп'ютера, включаючи апаратні пристрої (процесор, відеокарту, локальну та оперативну пам'ять, жорсткий диск або SSD-накопичувач); операційну систему на вибір; мережу; і попередньо встановлені прикладні програми, такі як вебсервер, база даних, CRM і т. д. Кожна система AWS також віртуалізує консольний ввід/вивід (клавіатура, дисплей і миша), що дозволяє користувачам AWS підключитися до своєї системи AWS за допомогою браузера. Браузер виступає як вікно у віртуальний комп'ютер, дозволяючи користувачу входити в систему, налаштовувати та використовувати свої віртуальні системи так само, як справжній, фізичний комп'ютер. Це дозволяє їм налаштувати систему так, щоб надавати інтернет-орієнтовані сервіси та послуги своїм клієнтам.

Технологія AWS базується на серверних кластерах (фермах), розташованих по всьому світі. Плата за користування базується на комбінації використання апаратних засобів/ОС/програмного забезпечення/мережевих функцій, вибраних користувачем, а також вимог до доступності[en], надлишковості (redundancy), безпеки та додаткових параметрів. Виходячи з того, що користувач потребує і оплачує, він може зарезервувати один віртуальний комп'ютер (VM), кластер віртуальних комп'ютерів (VM Cluster), фізичний (реальний) комп'ютер (Server), призначений для його виняткового використання, або навіть кластер фізичних комп'ютерів (Server Cluster). Компанія Amazon зобов'язується керувати та оновлювати програмне та апаратне забезпечення для дотримання необхідних стандартів безпеки. AWS працює в багатьох географічних регіонах, у тому числі в Канаді, Німеччині, Ірландії, Сінгапурі, Токіо, Сіднеї, Пекіні, Лондоні і т. д.

У 2016 році AWS надавав більш ніж 70 сервісів, що охоплюють широкий спектр, включаючи обчислення та зберігання даних, їхню передачу по мережі, аналітику, мобільні застосунки, інструменти для розробників і т. д. Найпопулярніші з них є Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) і Amazon Simple Storage Service (S3). Більшість служб не надаються безпосередньо кінцевим користувачам, але замість цього пропонуються функціональні можливості через API, які розробники можуть використовувати в своїх програмах. Пропозиції Amazon Web Services доступні через HTTP, використовуючи архітектурний стиль REST та протокол SOAP.

Amazon рекламує AWS як спосіб отримання обчислювальної потужності що масштабується швидше та дешевше, ніж побудова власного фізичного серверного кластеру. Усі послуги оплачуються залежно від використання, однак кожна служба вимірює використання своїм методом.

Історія[ред. | ред. код]

AWS Summit 2013 event in NYC.

Платформа AWS була запущена в липні 2002 року, щоб «розкрити технологію та дані про продукти Amazon, що дозволять розробникам самостійно створювати інноваційні та підприємницькі застосунки». Спершу платформа складалася лише з кількох інструментів та послуг. Та наприкінці 2003 року концепція AWS була публічно переформульована, коли Кріс Пінкгем (Chris Pinkham) і Бенджамін Блек (Benjamin Black) представили документ, який описує бачення інтегрованої обчислювальної інфраструктури для роздрібної торгівлі, яка була повністю стандартизована, повністю автоматизована і покладається на такі вебсервіси, як зберігання інформації та використовує внутрішні розробки Amazon. Наприкінці доповіді вони згадали про можливість продажу доступу до віртуальних серверів як послуги, пропонуючи що компанія може генерувати прибуток від нових інвестицій в інфраструктуру[3]. У листопаді 2004 року була запущена перша служба AWS для загального використання: Simple Queue Service (SQS)[4]. Після цього Пінкгем і провідний розробник Кристопер Браун (Christoper Brown) розробили службу Amazon EC2, з командою в Кейптауні, Південна Африка.[5]

Amazon Web Services було офіційно перезапущено 14 березня 2006 року[2], поєднавши три початкові сервіси: хмарне зберігання даних Amazon S3, SQS та EC2. Нарешті, платформа AWS забезпечила інтегрований набір основних онлайн сервісів, які Кріс Пінкгем і Бенджамін Блек запропонували ще в 2003 році[3], як сервіс що пропонується іншим розробникам, вебсайтам, клієнтським застосункам та компаніям[1]. Енді Джессі (Andy Jassy), засновник і віце-президент AWS, у 2006 році заявив, що Amazon S3 (один з перших і найбільш масштабований елемент AWS) «звільняє розробників від турбот про те, де вони можуть зберігати дані, чи буде сховище безпечним і захищеним, чи буде воно доступним, коли це буде потрібно, з витратами, пов'язаними з обслуговуванням сервера, та чи мають вони достатньо місця для зберігання даних. Amazon S3 дозволяє розробникам зосередитися на інноваціях, а не думати, де зберігати дані»[2]. Його цитата — велике досягнення в історії в Інтернету, коли масивні керовані ресурси стали доступними для розробників по всьому світі, що дозволило їм запропонувати нові масштабовані вебтехнології. У 2016 році Джессі був висунутий на посаду генерального директора підрозділу[6]. Засвідчує успіх AWS його щорічна компенсація в 2017 році склала майже 36 мільйонів доларів[7].

Для розвитку галузевих знань та навичок, AWS пропонує інженерам пройти програму сертифікації.[8]

Джеймс Гамільтон (James Hamilton), інженер AWS, в 2016 році написав ретроспективну статтю, яка висвітлює десятирічну історію онлайн сервісів в період з 2006 по 2016 роки. Будучи раннім шанувальником і відвертим прихильником технології, він у 2008 році приєднався до команди інженерів AWS.[9]

Список продуктів[ред. | ред. код]

Обчислення[ред. | ред. код]

 • Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) — це сервіс IaaS що надає в користування віртуальні сервери, які контролюються API, основані на гіпервізорі Xen. Еквівалентні віддалені сервіси включають Microsoft Azure, Google Compute Engine та Rackspace; та рішення, які встановлюються на локальні сервери OpenStack або Eucalyptus.
 • Amazon Elastic Beanstalk — надає сервіс PaaS для розміщення хостингу програм. Еквівалентні сервіси: Google App Engine, Heroku та OpenShift для локального використання.
 • Amazon Lambda (AWS Lambda) — платформа безсерверних обчислень. Запускає код у відповідь на внутрішні або зовнішні події, такі як http запит, відкрито надаючи необхідні ресурси.[10] Lambda глибоко інтегрована з AWS, але подібні сервіси, такі як Google Cloud Functions та відкриті рішення типу OpenWhisk набирають популярність.

Мережа[ред. | ред. код]

Доправлення вмісту[ред. | ред. код]

Контакт центр[ред. | ред. код]

 • Amazon Connect — центр самообслуговування. Сервіс контакт центру базується на хмарному рішенні. Він дозволяє багатьом бізнесам надавати кращу підтримку для клієнтів за нижчою ціною. Amazon Connect базується на тій самій технології, що й Amazon customer service.

Зберігання даних та доправлення вмісту[ред. | ред. код]

 • Amazon Simple Storage Service (S3) — забезпечує зберігання даних типу об'єкт (object storage), масштабується, та доступний через інтерфейс Web Service. Застосовується для створення резервних копій/архівування, зберігання файлів (включаючи медіа) та хостингу, хостингу статичних веб сторінок, даних програми і т. ін.
 • Amazon Glacier — використовується для довго-термінового зберігання даних (в порівнянні з S3). Гарантує високу надлишковість (redundancy) та доступність (availability) проте має повільний доступ до даних. Призначений для архівування даних.
 • AWS Storage Gateway, віртуальний пристрій зберігання блоків iSCSI з підтримкою хмарних резервних копій.
 • Amazon Elastic Block Store (EBS) — забезпечує постійні обсяги зберігання на рівні блоків для EC2.
 • AWS Import/Export — прискорює переміщення великих об'ємів даних в/з AWS, використовуючи портативні пристрої зберігання для транспортування.
 • Amazon Elastic File System (EFS) — це служба зберігання файлів (файлова система) для інстансів Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2).

База даних[ред. | ред. код]

 • Amazon DynamoDB — надає масштабовану, онлайн-базу даних NoSQL з низьким часом відклику. Це забезпечується тим, що база даних працює на SSD
 • Amazon ElastiCache — забезпечує кешування вебпрограм що знаходяться в пам'яті[en][12]. Аналогічні сервіси: Memcached та Redis.[13]
 • Amazon Relational Database Service (RDS) — надає масштабовані сервери баз даних з підтримкою MySQL, Oracle, SQL Server та PostgreSQL[14]
 • Amazon Redshift — забезпечує зберігання даних в масштабі петабайтів за допомогою накопичувача на основі стовпців та численних вузлів.
 • Amazon SimpleDB — дозволяє розробникам запускати запити щодо структурованих даних. Він працює в поєднанні з EC2 і S3.
 • AWS Data Pipeline — забезпечує надійний сервіс для передачі даних між різними службами обчислення та зберігання AWS (наприклад, Amazon S3, Amazon RDS, Amazon DynamoDB, Amazon EMR). Іншими словами, ця служба — це просто система управління робочим навантаженням, яка надає API для керування та моніторингу робочих навантажень в хмарних застосунках[15]
 • Amazon Aurora — забезпечує MySQL-сумісний реляційний двигун бази даних, який був створений спеціально для інфраструктури AWS, що надає більшу швидкість та зменшує витрати в порівнянні з великими базами даних.

Розгортання[ред. | ред. код]

 • AWS CloudFormation — забезпечує декларативну інфраструктуру на основі моделі Інфраструктура як код для налаштування AWS [16]
 • AWS Elastic Beanstalk — забезпечує розгортання та керування застосунками в хмарі.
 • AWS OpsWorks — дозволяє налаштовувати сервіси EC2 використовуючи Chef або Puppet.
 • AWS CodeDeploy — дозволяє автоматизувати розгортання коду на інстансах EC2.

Менеджмент[ред. | ред. код]

 • Amazon Identity and Access Management (IAM) — це сервіс, що дозволяє безпечно контролювати доступ до сервісів AWS та ресурсів для ваших користувачів. Використовуючи IAM, ви можете створювати користувачів та групи і керувати ними, надавати чи забороняти доступ до ресурсів та сервісів, змінюючи права доступу.
 • AWS Directory Service — це служба, яка дозволяє підключення до ресурсів AWS з ввімкнутою локальною службою Microsoft Active Directory або для створення нового окремого каталогу в AWS Cloud.
 • Amazon CloudWatch — забезпечує моніторинг хмарних ресурсів і програм AWS, починаючи з EC2.
 • AWS Management Console (AWS Console) — візуальний вебінтерфейс для управління та моніторингу інфраструктури Amazon, включаючи (але не обмежуючись) EC2, EBS, S3, SQS, Amazon Elastic MapReduce, and Amazon CloudFront. Мобільна програма для Android підтримує деякі функції керування з консолі.
 • Amazon CloudHSM — ця служба допомагає відповідати корпоративним, договірним та нормативним вимогам щодо забезпечення безпеки даних, використовуючи спеціальні пристрої для захисту обладнання (HSM) у хмарі AWS.
 • AWS Key Management Service (KMS) — це керована служба для створення та керування ключами шифрування.
 • Amazon EC2 Container Service (ECS) — це широкомасштабна та швидка служба управління Docker контейнерами.

Служби адміністрування[ред. | ред. код]

 • Amazon API Gateway — служба для публікації, підтримки та захисту API вебсервісів.
 • Amazon CloudSearch — забезпечує базовий текстовий пошук та індексування текстового вмісту.
 • Amazon DevPay — білінг система та система управління обліковими записами для програм, які були розроблені поверх вебсервісів Amazon (Amazon Web Services).
 • Amazon Elastic Transcoder (ETS) — забезпечує перекодування відео, розміщене на S3, перш за все як спосіб перетворення файлів у версії для мобільних пристроїв.
 • Amazon Simple Email Service (SES) — надає групове й транзакційне надсилання електронної пошти.
 • Amazon Simple Queue Service (SQS) — забезпечує розміщення черги повідомлень для вебпрограм.
 • Amazon Simple Notification Service (SNS) — забезпечує розміщення мульти-протокольних «push» повідомлень для застосунків.
 • Amazon Simple Workflow (SWF) — це робочий процес для створення масштабованих та гнучких програм.
 • Amazon Cognito — це служба ідентифікації користувачів та синхронізації даних, яка безпечно керує та синхронізує дані користувацьких застосунків на їхніх мобільних пристроях.[17]
 • Amazon AppStream 2.0 — служба з швидким мережевим відгуком, яка транслює ресурсоємні застосунки та ігри з хмари використовуючи технології NICE DVC.[18]

Аналітика[ред. | ред. код]

 • Amazon Athena — інтерактивна служба запитів, яка полегшує аналіз даних у Amazon S3, використовуючи стандартний SQL. Athena безсерверна, тому для керування не існує інфраструктури, і ви платите лише за запити, які ви запускаєте.[19]
 • Amazon Elastic MapReduce (EMR) — забезпечує PaaS сервіс, який надає каркас Hadoop для запуску запитів MapReduce. Працює на інфраструктурі EC2 та Amazon S3.
 • Amazon Machine Learning — допомагає розробникам усіх рівнів кваліфікації використовувати технологію машинного навчання.[20][21]
 • Amazon Kinesis — хмарний сервіс для обробки великої кількості розпроділених потоків даних в режимі реального часу. Сервіс транслює дані в режимі реального часу з можливістю обробки тисяч потоків даних в секунду. Дозволяє розробникам витягувати будь-яку кількість даних з будь-якої кількості джерел, збільшуючи або зменшуючи кількість джерел при необхідності. Він має деяку схожість по функціоналу з Apache Kafka.[22]
 • Amazon Elasticsearch Service — забезпечує повністю керовані послуги Elasticsearch та Kibana.[23]
 • Amazon QuickSight — інструмент бізнес-аналізу, аналітики та візуалізації. Він надає спеціальні послуги шляхом підключення до джерел даних AWS або сторонніх джерел.[24]

Різне[ред. | ред. код]

 • Amazon Marketplace Web Service (MWS) — інтегрований веб API, який допомагає продавцям на Amazon програмно обмінюватися списками, замовленнями, платежами, звітами тощо. Інтеграція даних з Amazon забезпечує високий рівень автоматизації продаж, що може допомогти продавцям розвивати свій бізнес. Використовуючи Amazon MWS, продавці можуть підвищити ефективність продаж, знизити вимоги до праці та скоротити час відповіді клієнтів. Amazon MWS безкоштовний сервіс, але для його використання вам необхідно мати обліковий запис продавця Amazon MWS, і ви повинні зареєструватися для його використання.
 • Amazon Fulfillment Web Service — надає продавцям програмний вебсервіс для надсилання товарів з/до Amazon. Ця служба більше не буде підтримуватися компанією Amazon. Вся функціональність цієї служби тепер передана Amazon Marketplace.
 • Amazon Historical Pricing — забезпечує доступ до минулих (історичних) даних про продажі. (Виглядає так, ніби ця послуга була припинена.)
 • Amazon Mechanical Turk (Mturk) — керує невеликими одиницями роботи, розподіленими серед багатьох людей.
 • Amazon Product Advertising API — раніше відомий як Amazon Associates Web Service (A2S) та Amazon E-Commerce Service (ECS). Забезпечує доступ до даних про продукти Amazon та функціонування електронної комерції.
 • Amazon Gift Code On Demand (AGCOD) — для корпоративних клієнтів. Дозволяє компаніям миттєво розподіляти подарункові картки Amazon (подарункові коди), будь-якої вартості, інтегруючи технологію подарункових карт Amazon у програму лояльності клієнтів, програму стимулювання працівників та платформу розподілених виплат.[25]
 • AWS Partner Network (APN) — надає технологічним партнерам та партнерам-консультантам технічну інформацію та підтримку по продажам і маркетингу для збільшення можливостей бізнесу за допомогою AWS. Запущений у квітні 2012 р., APN складається з партнерів по технологіям, включаючи незалежних постачальників програмного забезпечення (ISV), постачальників засобів, платформ та інших.[26][27][28] Консалтингові партнери включають в себе системних інтеграторів (SI), агентства, консультантів, провайдерів керованих послуг (MSP) та інші. Потенційні технологічні та консультаційні партнери повинні відповідати вимогам технічного та нетехнічного навчання, встановленим AWS.[29]
 • Amazon Lumberyard — безкоштовний ігровий рушій AAA-класу, інтегрований з AWS.[30]
 • Amazon Chime — це корпоративне сервісне агентство, яке може використовуватись для голосових повідомлень, відеоконференцій та миттєвих повідомлень.[31]
 • AWS Graviton — сімейство власних процесорів які використовуються у серверах компанії.

Див. також[ред. | ред. код]

Ключові персони[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Amazon Web Services About Us. Amazon.com. September 2011. Архів оригіналу за 25 грудня 2018. Процитовано 16 травня 2012. 
 2. а б в Amazon - Press Room - Press Release. phx.corporate-ir.net. Архів оригіналу за 12 вересня 2015. Процитовано 8 червня 2017. 
 3. а б Benjamin Black – EC2 Origins. Blog.b3k.us. 25 січня 2009. Архів оригіналу за 3 червня 2013. Процитовано 17 липня 2013. 
 4. Amazon Web Services Blog: Amazon Simple Queue Service Beta. Aws.typepad.com. 9 листопада 2004. Архів оригіналу за 25 грудня 2018. Процитовано 17 липня 2013. 
 5. Bort, Julie (28 березня 2012). Amazon's Game-Changing Cloud Was Built By Some Guys In South Africa. Business Insider. Архів оригіналу за 27 липня 2020. Процитовано 16 травня 2012. 
 6. Jordan, Novet. Andy Jassy is finally named CEO of Amazon Web Services. venturebeat.com. Архів оригіналу за 8 листопада 2020. Процитовано 26 липня 2016. 
 7. Balakrishnan, Anita (12 квітня 2017). AWS CEO Andrew Jassy's 2016 pay hits $35.6 million. cnbc.com. Архів оригіналу за 11 листопада 2020. Процитовано 8 червня 2017. 
 8. AWS began offering a certification program for computer engineers with expertise in cloud computing. www.pcworld.com. 1 травня 2013. Архів оригіналу за 25 листопада 2020. Процитовано 8 листопада 2013. 
 9. A Decade of Innovation – Perspectives. Архів оригіналу за 3 грудня 2020. Процитовано 12 вересня 2017. 
 10. AWS Lambda. Amazon Web Services. Архів оригіналу за 21 квітня 2015. Процитовано 23 квітня 2015. 
 11. Elastic Network Adapter – High Performance Network Interface for Amazon EC2. Amazon.com. Архів оригіналу за 18 липня 2017. Процитовано 8 липня 2016. 
 12. Amazon ElastiCache. Amazon.com. Архів оригіналу за 29 серпня 2011. Процитовано 6 липня 2016. 
 13. Amazon ElastiCache for Redis. Amazon.com. Архів оригіналу за 6 серпня 2018. Процитовано 19 липня 2016. 
 14. Jack Clark (15 листопада 2013). Make room, guys. Here comes the Postgres with the mostess on AWS. The Register. Архів оригіналу за 9 вересня 2017. Процитовано 22 листопада 2013. 
 15. AWS Data Pipeline [Архівовано 14 січня 2013 у Wayback Machine.]. Aws.amazon.com. Retrieved on 2013-08-09.
 16. AWS in Action та Wittig, (2016), p. 112.
 17. Amazon Web Services. AWS Products. Amazon Web Services. Архів оригіналу за 21 квітня 2015. Процитовано 11 вересня 2017. 
 18. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 липня 2017. Процитовано 11 вересня 2017. 
 19. Amazon Athena. Amazon Web Services. Архів оригіналу за 8 березня 2017. Процитовано 7 березня 2017. 
 20. What is Amazon Machine Learning? - Amazon Machine Learning. Архів оригіналу за 28 березня 2017. Процитовано 22 лютого 2017. 
 21. Amazon Machine Learning: Use Cases & Examples | Cloud Academy. Архів оригіналу за 23 лютого 2017. Процитовано 22 лютого 2017. 
 22. Amazon Kinesis. Amazon Web Services. Архів оригіналу за 9 липня 2015. Процитовано 9 липня 2015. 
 23. Amazon Elasticsearch Service. Amazon.com. Архів оригіналу за 26 вересня 2017. Процитовано 16 жовтня 2016. 
 24. Amazon QuickSight. Amazon Web Services. Архів оригіналу за 8 березня 2017. Процитовано 7 березня 2017. 
 25. Amazon Media Room: Press Releases [Архівовано 4 жовтня 2014 у Wayback Machine.]. Phx.corporate-ir.net. Retrieved on 2013-08-09.
 26. Darrow, Barb. Amazon, seeking to relieve partner angst, launches partner program [Архівовано 12 вересня 2017 у Wayback Machine.], GigaOM, April 18, 2012, Retrieved February 27, 2013
 27. Ricknäs, Mikael. Amazon lays groundwork for AWS Partner Network [Архівовано 13 квітня 2014 у Wayback Machine.], Computerworld, IDG, April 18, 2012, Retrieved February 27, 2013
 28. Sharwood, Simon. Amazon Web services revamps partner program [Архівовано 11 вересня 2017 у Wayback Machine.], The Register, April 18, 2012, Retrieved February 27, 2013
 29. Miller, Kate (21 листопада 2014). New 2015 requirements for APN partners. Amazon. Архів оригіналу за 21 серпня 2016. Процитовано 18 квітня 2016. 
 30. Takahashi, Dean (12 лютого 2016). Inside Amazon’s decision to make a video game engine. VentureBeat. Архів оригіналу за 30 червня 2017. Процитовано 20 лютого 2016. 
 31. Novet, Jordan (13 лютого 2017). AWS launches Amazon Chime, a Skype for Business competitor. VentureBeat. Архів оригіналу за 18 серпня 2017. Процитовано 14 лютого 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]