Ampex

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ampex — американська компанія з виробництва електроніки, заснована в 1944 році Олександром М. Понятовим як допоміжна компанія Dalmo-Victor[1][2]. Назва AMPEX — це телескопія, створений його засновником, що означає Alexander M. Poniatoff Excellence[3]. Нині Ampex працює як Ampex Data Systems Corporation, дочірня компанія Delta Information Systems, і складається з двох бізнес-підрозділів. Підрозділ у Кремнієвій долині, відомий як Ampex Data Systems (ADS), виробляє цифрові системи зберігання даних, здатних функціонувати в суворих умовах. Підрозділ у Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо, відомий, як Ampex Intelligent Systems (AIS), служить лабораторією та центром для лінійки промислових систем управління, продуктів і послуг кібербезпеки, а також її технології штучного інтелекту/ машиного навчання.

Першим величезним успіхом компанії стала лінійка магнітофонів, розроблених на основі німецької системи Magnetophon часів Другої світової війни за вказівкою Бінга Кросбі. Ampex швидко став лідером у галузі технології аудіокасет, розробивши багато аналогових форматів запису як для музики, так і для фільмів, які використовувалися до 90-х років. Починаючи з 50-х років, компанія почала розробляти відеомагнітофони, а пізніше представила концепцію гвинтового сканування, яка робить можливими домашні відеоплеєри. Також вони презентували багатодоріжковий запис, сповільнене та миттєве відтворення телебачення, а також ряд інших досягнень. Протягом 1990-х років діяльність Ampex зі стрічками застаріла, і компанія звернулася до продуктів цифрового зберігання.

Компанія Ampex перейшла в цифрове сховище для приладів для льотних випробувань Міністерства оборони США (FTI) з появою першого справжнього цифрового реєстратора льотних випробувань. Ampex підтримує численні основні програми Міністерства оборони США з Повітряних сил США, Збройних Сил США, Корпусу морської піхоти США, ВМС США та інших державних установ (НАСА, DHS та національні лабораторії). Ampex також працює з усіма основними елементами та інтеграторами DoD, включаючи Boeing, General Atomics, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Raytheon Technologies та іншими.

Нині Ampex намагається зробити більше з даними, що зберігаються на своїх мережевих пристроях зберігання даних (NAS). Це включає додавання шифрування для безпечного зберігання даних; алгоритми, орієнтовані на систему управління кібербезпекою інфраструктурних та аерокосмічних платформ; і штучний інтелект/машинне навчання для автоматизованої ідентифікації сутностей та аналізу даних.

Галерея[ред. | ред. код]

Ampex 601 playing a recording of "Les Paul's New Sound, Vol. II". Made in Redwood City, California. Circa 1956.
Ampex 601 грає запис "Les Paul's New Sound, Vol. II". Виготовлено в Редвуд-Сіті, Каліфорнія, бл. 1956 рік.
Внутрішні частини Ampex Fine Line F-44, 3-голового аудіомагнітофона Ampex для домашнього використання, c. 1965 рік
3-доріжковий магнітофон Model 300, який використовує стрічку шириною 1/2 дюйма (12,7 мм)
AMPEX 440 (2tr, 4tr) і 16-гусеничні MM 1000
  1. History of The Early Days of Ampex Corporation As recalled by JOHN LESLIE and ROSS SNYDER, AES Historical Paper, Dec 17, 2010 (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 10 січня 2022. Процитовано 14 березня 2022.
  2. Nmungwun, Aaron Foisi (12 листопада 2012). Video Recording Technology: Its Impact on Media and Home Entertainment. ISBN 9781136466045. Архів оригіналу за 14 березня 2022. Процитовано 14 березня 2022.
  3. Abramson,The History of television, 1942 to 2000 [Архівовано 14 березня 2022 у Wayback Machine.] – McFarland, 2003 – ISBN 9780786412204, page 286, Chapter 2, footnote 34 "1944 he founded Ampex (the name was created from his initials, AMP, plus "ex" for excellence)"