Перейти до вмісту

Ankara (віскі)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Ankara
Типвіскі Редагувати інформацію у Вікіданих
Засновано1963
Засновник(и)TEKEL
Закриття (ліквідація)2011
Штаб-квартираЛісова ферма і зоопарк Ататюрка, Єнімахалле
Власник(и)TEKEL (1963–2004)
Mey (2004–2011)
Diageo (2011)

CMNS: Ankara у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Ankara — перше і єдине турецьке віскі, яке вироблялося в Туреччині.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1960-х роках, у період закритої та самодостатньої економіки Туреччини, було прийнято рішення виробляти вітчизняне віскі, щоб підтримати місцеве виробництво та запобігти відтоку іноземної валюти через імпорт алкогольних напоїв. У цьому контексті в 1963 році в Анкарі на пивному заводі TEKEL було створено невеликий підрозділ.[1] Виробнича потужність цього підприємства, першого в країні, була визначена на рівні 200 000 літрів на рік.[2] Таким чином розпочався офіційний процес виробництва та брендування першого турецького віскі.

Хоча виробництво тривало під управлінням TEKEL до середини 2000-х років, перехід Туреччини до відкритої економіки з 1980-х років, що дозволив продаж імпортних алкогольних напоїв, призвів до поступового зниження популярності Ankara через конкуренцію з численними іноземними брендами віскі, які з’явилися на ринку. Незважаючи на спроби змінити політику продажів і просування продукту, щоб зберегти позиції на внутрішньому ринку, у 2004 році права на виробництво Ankara були передані Mey İçki. Після приблизно десяти років виробництва в такому режимі бренд був придбаний глобальним виробником алкоголю Diageo у 2011 році. Невдовзі після повного переходу до іноземних інвесторів виробництво Ankara було припинено.[2]

Техніки виробництва та характеристики

[ред. | ред. код]

У процесі виробництва Ankara основними інгредієнтами були зернові та рис. Для технічних аспектів використовувалися шотландські та американські техніки, а для витримки віскі надавали перевагу дубовим бочкам. Термін витримки становив 5 років. Ankara, яке випускалося понад 50 років, мало пляшки різних розмірів і типів, але достеменно невідомо, чи відрізнялися вони за ароматом і смаком. Після припинення виробництва мідні перегінні куби, виготовлені в Газіантепі, та мідні перегінні апарати шотландського стилю, які використовувалися у виробництві, були придбані іноземною компанією та відправлені до Сполучених Штатів, тоді як бочки були відправлені до Франції.[3]

Дизайн пляшок і емблема Ankara часто змінювалися, використовувалися символи, такі як Хетський сонячний диск, «Сірий вовк», визнаний національним символом серед турків, та місцева порода котів у місті, відома у світі як Турецька ангора. З вмістом алкоголю 43% віскі зазвичай випускалося у пляшках об’ємом 70 мл. Згідно з особистим вебсайтом турецького експерта з віскі Бозкурта Карасу, Ankara мало аромати сушених фруктів, родзинок і сушених слив, з мальтовим смаком. На смак воно було описане як різке, з пекучим відчуттям від молодого спирту, зі спеціями, подібними до ірландського віскі, з нотами молодого та вологого дерева та сушених солодких абрикосів. Післясмак відзначався як короткий і пряний.[4]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Yalçın, Mehmet (17 грудня 2017). Hayat suyundan biz de içelim. T24 (тур.). Архів оригіналу за 22 лютого 2022. Процитовано 23 лютого 2022.
  2. а б Ankara Viskisi: Türkiye'nin İlk, Tek ve "ne yazık ki" Son Viskisi. VeViski (тур.). 12 квітня 2018. Архів оригіналу за 28 серпня 2019. Процитовано 16 вересня 2019.
  3. Bağış, Levon (15 лютого 2019). Ankara Viskisi. Agos (тур.). Архів оригіналу за 15 лютого 2019. Процитовано 16 вересня 2019.
  4. Karasu, Bozkurt (27 листопада 2010). malted memories recovered... tire-bouchon... (англ.). Архів оригіналу за 1 березня 2019. Процитовано 16 вересня 2019. Nose has sweet and dried fruits, raisins, dried plums. Very malty. Palate is a little harsh, young alcohol burns the tongue. Spiciness of unmalted barley is kind of nice, like Irish whiskey. Young and damp wood influence and hint of dried sweet apricots follow. Finish is pretty short and spicy.