Anno 1602

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Anno 1602
Обкладинка відеогри Anno 1602.jpg
Обкладинка відеогри
Загальне
Розробник Max Design
Видавець Sunflowers
Дистриб'ютор Infogramesd
Жанр(и) Економічна стратегія
Платформа PC (Microsoft Windows)
Технічне
Дата випуску EU 24 вересня 1998
NA 1 лютого 2000
Режим гри Однокористувальницька гра, багатокористувацька гра
Носій CD-ROM, Good Old Games і digital download[d]
Anno
Наступна гра Anno 1503

Anno 1602: Creation of a New World (лат. У 1602 році) (в США, Канаді та Австралії видана як 1602 A. D.) — відеогра, містобудівна стратегія в реальному часі, розроблена австрійською компанією Max Design і випущена в 1998 році.

Дія гри відбувається в Новий час і включає в себе будівництво колонії й управління ресурсами на архіпелазі невеликих островів. Присутня можливість дослідження, бою, дипломатії та торгівлі. Гра охоплює той же період, що і Sid Meier's Colonization, однак управління колонією в ній більш деталізовано, а взаємодія зі Старим Світом відсутня. Місцями, в таких моментах, як розширення території і перевезення ресурсів, Anno 1602 нагадує ранні гри серії Settlers. Гра більш орієнтована на економічну складову, і гравці рідко вступають в бій. У ній також була зроблена спроба впровадити так званий «прогресивний» ШІ, який автоматично налаштовує швидкість гри в залежності від швидкості дій гравця.

Гра мала два аддона, New Islands, New Adventures і By Royal Command (обидва вийшли в 1998 році), а також з'явилася родоначальницею цілої серії ігор Anno, що включає в себе ігри Anno 1503, Anno 1701, Anno 1404, Anno 2070 і Anno 2205.

Огляд[ред. | ред. код]

Гра дозволяє гравцеві створити реалістичний і живий світ на свій смак, а як кінцеву мету ставить колонізацію архіпелагу і подальшу торгівлю з іншими гравцями, своїми власними колоніями або місцевими племенами. В основному вона зосереджена на економічній складовій, але іноді гравцеві доводиться захищатися від різних ворогів.

Anno 1602 дозволяє створювати за допомогою редактора сценаріїв свої власні карти. Цей інструмент простіше і зручніше, ніж багато пізніші його побратими в інших іграх, хоча його можливості невеликі. Разом з функцією створення випадкових карт він додатково залучає до гри. Однак цей редактор не увійшов у всі версії гри, тому існують також аматорські програми.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гра починається в 1602 р. н. е. і ведеться за невизначену європейську націю, яка має намір розширити свої володіння за рахунок заокеанських територій. Спочатку гравець повинен знайти поблизу острів, заселити його і почати розвиток економіки. Американська версія гри містить не тільки всі 6 сценаріїв, що увійшли в європейську (в доповнення до підручника та тренування), але і 9 нових, разом з режимом фріплея.

Anno 1602 також підтримує гру по мережі, в якій може брати участь до чотирьох гравців. Оскільки режим мультиплеера був не настільки відпрацьований, як в більш пізніх іграх, часто відбуваються баги і роз'єднання. Незважаючи на це, деякі гравці досі зберігають інтерес до багатокористувацької гри в Anno 1602. У цю гру можна грати і з допомогою нуль-модемного з'єднання.

Гра зроблена настільки нейтральною в національному питанні, наскільки можливо. Після введення імені персонажа гравець вибирає один з чотирьох кольорових прапорів, який буде символізувати його країну. Після цього він може почати один із сценаріїв або грати в режимі фріплея. Це радикально інший підхід у порівнянні з такими іграми, як The Settlers або Age of Empires, і, на думку критиків, відсутність відмінностей між націями збіднює гру. Фанати і розробники гри заперечують, що гра створена таким чином, щоб не створювати нерівні умови між гравцями у розвитку економіки.

На відміну від інших ігор, де технологія відіграє велику роль у протистоянні сторін, Anno 1602 технічні поліпшення важливі насамперед для внутрішнього розвитку колонії. Наприклад, у ній переважають апгрейди, які підвищують не боєздатність кораблів, а їх вантажопідйомність і збільшують тим самим доходи колонії. Більшість будівель в ході гри також можуть бути поліпшені на радість городянам, які будуть збільшувати доходи колонії і давати гравцеві можливість для її розвитку і заселення інших островів.

Для спорудження військових підприємств гравцеві потрібно досягти певного рівня населення. Виробництво зброї йде з допомогою цілого ланцюжка будівель; крім того, інші будівлі виробляють юнітів. Після спорудження будівель також знадобиться постійний приплив грошей (ще одна причина, чому в грі так важлива економіка). Незважаючи на складність, така «лінія виробництва» була впроваджена і в більш нові ігри, наприклад, в Stronghold. Навіть після будівництва великої армії ворог може завдати серйозної шкоди, взявши острів в кільце блокади і перервавши торгівлю; така тактика дуже схожа на реальні дії, що відбувалися під час європейських воєн.

З розвитком і розширенням колонії гравець отримує доступ до все більшого числа різних типів будівель, а городяни починають зводити більш елегантні і значні за розмірами будинки. Така циклічна система — одна з причин тривалого інтересу до гри, і багато гравців витратили не одну годину в спробах збільшити населення колонії, щоб під кінець отримати доступ до нової споруди або юніта.

Посилання[ред. | ред. код]

Огляди
  • Review (en). IGN. 9 февраля 2000. Архів оригіналу за 2012-04-05. Процитовано 2011-01-15. 
  • Bruce Geryk (23 февраля 2000). Review (en). GameSpot. Архів оригіналу за 2012-04-05. Процитовано 2011-01-15.